Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok a megszakításos...

Mit gondoltok a megszakításos védekezesrol?

Figyelt kérdés

Az egyik kerdesben egy valaszolo azt allitja, hogy az nem vedekezes hanem kozosulesi forma. Ez a kerdes nem ellene iranyul most. De en mai napig az orvosoktól is azt hallom, h az is vedekezes. Csak azoknak ajanlott, akiknel nem baj , ha becsuszik a baba.

Kotozkodonek tunhet h kerdest csinalok ebbol, De nem szándèkozom mas kerdese alatt ezt megvitatnI.

Mi igy VÈDEKEZÜNK (!) 3ève! Es igen vedekezunk..nem kozosulesi forma, ès nem sexpòz... csak a leggyatrább vèdekezès , amit alkalmazhatunk.


2016. máj. 13. 15:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk a megszakítás 15 éve működik, közben lett két tervezett gyerekünk. Persze, nem mennék abortuszra ha megfoganna egy harmadik, de mi így"védekezünk"ellene.

Házasságban szerintem belefér, alkalmi kapcsolatba semmiképp.

Nálunk viszont bevált mint védekezés.

2016. máj. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 A kérdező kommentje:

Nálunk is beválik

Es egy két válaszoló eléggé lenézi azokat akik ezt alkalmazzák

Mintha ettől valaki különb lenne vagy kevesebb nem is ertem ...

2016. máj. 13. 17:42
 53/84 anonim ***** válasza:
70%

Igen, ezt én sem értem miért kell. Én sem szólok le senkit, mert jaj de rossz neki, hogy hormonokat szed, vagy nem is tudom.

Régebben volt itt egy hasonló kérdés. Ott páran a kérdezőnek mentek(nála jöhetett volna a baba, de még azért vártak volna egy kicsit, vagy valami ilyesmi), de olyan szinten, hogy neki nem is fontos a gyereke, ha"mindegy mikor jön" meg "nem veszi komolyan a gyerekvállalást" meg hasonlókat kapott meg. Valami nagyon durva személyeskedésbe ment át.

2016. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon lovagolsz ezen, h az orvosok szerint is "vedekezesi forma". Megneznem en azt az orvost, mert en akarhannyal talalkoztam, mind ellenkezo allasponton volt. A megszakitas epp, h csak jobb, mint a semmi. Ha nem vedekeztek, 50 % az esely a teherbeesesre, ha igy csinaljatok, 35% korul. A valodi vedekezesnel (ovszer, tabletta,stb) ez a szam messze 10% alatt van...
2016. máj. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 anonim ***** válasza:
89%
Amugy en is igy "vedekeztem", csak en hiperprolaktinemia mellett, ami tulajdonkeppen eleve szinte kizarja a terhesseget. Fogamzokepes allapotban teljes lutri.
2016. máj. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 anonim ***** válasza:
65%

"Nálunk is beválik

Es egy két válaszoló eléggé lenézi azokat akik ezt alkalmazzák "

Nem ezzel van a baj kérdező, hogy nálad vagy másik 100 embernél beválik. Azzal van a baj, hogy egy csomó mindenkivel és saját magatokkal is elhitetitek, hogy mivel több éve, vagy valaki 15 éve alkalmazza ezt, akkor ez egy olyan védekezési mód, ami mellett tulajdonképpen az ő tapasztalataik vagy a te tapasztalatod alapján nem jön létre terhesség.

De bizony van egy másik tábor is, akiknél meg igen. És ti, akik bizonygatjátok, hogy ez milyen tuti, meg mennyire nem gond, sajnos nagyon sokaknál az.

Én vagyok az a válaszoló, aki egy korábbi válaszában írt a fiatalokról. Sok fiatal ezt olvasva azt gondolhatja, hogy ó, hát minek az óvszer, minek a fog. gátló, ez így kényelmesebb és ha más nem esett teherbe 10 év alatt, akkor miért pont ő esne teherbe.

Csak nagyon sokan itt elfelejtik, hogy a megszakítás csak és kizárólag azoknál alkalmazható viszonylag biztonságosnak, amely nőknél évek óta szabályos ciklusról beszélhetünk, illetve azoknál a férfiaknál, akik meg tapasztaltak, hosszú ideje élnek nemi életet és mind a nő, mind a férfi tisztában van a saját testük működésével.

És kedves kérdező, sajnos nagyon sok tizenéves, de még huszonéves sincs alap dolgokkal tisztában, innentől fogva hagyjuk, mert ez nagyon rossz példa, hogy pont te, meg a hozzád hasonló megszakításos közösülést alkalmazó személy úgy állítja be, mintha ez milyen tuti és biztos lenne. Hát, nem az! Legalább is a rendes védekezési módszerekhez képest.

Meg aztán sokan írnak itt olyanok, akiknek már van gyerekük, aztán évek óta ily módon vannak együtt és nem esnek teherbe, mondván, hogy biztos nincs náluk semmi gond, hisz van már gyerekük.

Ja. Én is ismerek olyat, akinek lett egy gyereke gond nélkül, aztán meg hosszú évekig tervezték a következőt, nem védekeztek és 6 évig tartott, mire összejött a következő. Innentől fogva miért is lenne biztosíték az, hogy ha valakinek már van gyereke, akkor csak azért nem esik teherbe, mert ily módon védekezik? Nem biztos...Az is lehet, ha egyáltalán nem védekezne, akkor sem esne teherbe 10 évig...

Szóval ez nem leszólás, ez nem a másik álláspontjának nem elfogadása, hanem tények. Mégpedig azok a tények, hogy sokkal többen esnek teherbe megszakítást alkalmazva, mint normális védekezési módszert alkalmazva!

2016. máj. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 A kérdező kommentje:

54# ha mar ti is akkor en is kotozkodom

Minden hónapban HÚSZ százalék az esély a teherbe esésre szóval nem 50% az esélye a teherbe esésre hanem 10%

Látjatok bele lehet kötni mindenbe ha akarja az ember

Egyébként nem kötnék bele csak h megmutassam....

3 év alatt egyszer sem esten teherbe :) nem olyan szar módszer ha jól csináljak ;)

2016. máj. 13. 19:14
 58/84 anonim ***** válasza:
92%

"Es egy két válaszoló eléggé lenézi azokat akik ezt alkalmazzák"


Nem azoknál van a gond, akiknél nem baj, ha becsúszik a gyerek, és ezért így szeretkeznek/védekeznek. Ez csak szóhasználat.

A gond azoknál van, akik úgy vannak együtt folyamatosan megszakítással, hogy ha becsúszik a gyerek, akkor irány az abortusz. Nagyobb az esély a teherbeesésre a megszakításosnál, mint más védekezési módnál. Legyen ez akár védekezési, akár közösülési (? mondjuk én szeretkezni szoktam) forma.

2016. máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 anonim ***** válasza:
35%
Ugyanúgy megeshet más védekezés mellett is a teherbeesés. Nálunk is működik a dolog. Az az érdekes, hogy nekem az ismerőseim közül többen estek fogamzásgátló gyógyszer vagy gumi mellett teherbe, így senki sem. Ettől még másnál előfordulhat, de ugyanúgy a gyógyszernél is, vagy bármi másnál.
2016. máj. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 A kérdező kommentje:

En sem ismerek olyat aki megszakításos módszer miatt esett teherbe

Úgy h nem is akarta főleg nem

Inkább óvszer parmatex es fogamzásgátló mellett

Sőt egy spirálost is ismerek két eve szült ...:)

2016. máj. 13. 19:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!