Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 évesen terhes? December...

20 évesen terhes? December óta van kapcsolatom és még tanulok. Rossz ötlet lenne a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, egyetemen tanulok.Párkapcsolatban vagyok már december óta és a párommal beszélgettünk a gyerekvállalásról és mindketten szeretnénk :) Csak nem tudom hogy okos ötlet e?!Igaz még távkapcsolatban élünk majd csak nyáron költözünk össze de havonta legalább 2szer találkozunk...Anyum nagyon szeretné ha befejezném a sulit és persze igaza is van. De mi van ha mi most szeretnénk gyereket, páromnak van munkája is. Szerintetek?
2010. ápr. 25. 19:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25 évesen öreg a szüléshez??:)))ne viccelj már.én 26 leszek mire megszületik az első babám és egyáltalán nem érzem magam öregnek.és sztem fejezd be a sulit.meg dolgozz legalább egy évet mielőtt teherbe esel.és kicsit érjen meg a kapcsolatod is a babavállalásra,mert pl az a havi 2* tali....hát...nem valami sok.így szinte meg sem tudjátok egymást ismerni.
2010. ápr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szia.,én nem csatlakozom az előttem szólókhoz,mert én is.ill. mi is a párommal júniusban ismerkedtünk meg,és szeptemberben már terhes voltam úúgy,hogy szerettük volna a babát...Valakiknek nem kellenek évek ahhoz,hogy tudják,hogy a másik az igazi...Mi is távkapcsolatban éltünk,vagyis hetente max.csak 7végenként tudtunk talizni,és az se mindig jött össze..Máshová kötött a munkánk,és még mindegyőnk otthon lakott..Mi január közepén költöztünk össze,vagyis akkor már 4hónapos terhes voltam..de nem csalódtam semmiben,szeretjük egymást így is,..Viszont a tanulást befejeztem már,1éves munkaviszonyom megvan...azért az fontos,hogy legalább a tanulmányaidat befejezd...amúgy szerintem tök jó dolog az,ha nem kell évekig szarakodni a másikkal,hogy kiderüljön ami van akinél már 1hónap után nyilvánvaló...Lehet ti is csak 2hónapja ismeritek egymást,viszont ritka az olyan fiú,aki ilyen fiatalon-(gondolom nagyjából veled egykorú)-babát tervez...az azért komoly szándékra utall..Szóval sztem fejezd be a sulidat,mert azt baba mellett azért elég körülményes lenne,aztán....ahogy érzitek:)...Üdv:-23éves,8hónapos kismami:)
2010. ápr. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

nekem a 25 már öreg, de ez mindenkinél más, nálam így van...

sztem sem kell szarakodni, de azért mindent normálisan ha kell 1000szer átgondolni. én se úgy mentem volna volna bele, hogy totál felelőtlenül, persze hogy átrágtuk volna rendesen és tudom h odalyukadtunk volna ki h még korai...

2010. ápr. 26. 07:59
 14/17 A kérdező kommentje:
06,10-es! jó egészséget nektek!!!!
2010. ápr. 26. 08:00
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia,


Igaz hogy nem a kor számít, de tény hogy valamicskét azért mégis. Én régen mindig azt gondoltam hogy ő nekem már 18 éves koromban gyerek kéne és saját kis család és jajdejólenne és majd mellette tanulok.

Hát most leszek 26 és júliusra várom első babámat, tény, hogy mellette fogom befejezni a fősulit még van egy félévem hátra.


Viszont az, hogy idegenektől kérdezed mikor vállalj gyereket, meg azt írod 20 évesen hogy 25 évesen már öreg leszel, ezek még arra utalnak hogy magad is még elég gyerekes vagy (nem bántásból írom, nincs ezzel semmi baj, ettől még lehetsz nagyon okos és kedves lány :)) ezért ráérsz még.

Én is azt gondoltam hogy azért szeretnék 18-19 évesen szülni mert utána már öreg leszek. Most, 25-26 éves fejjel jót nevetek az akkori önmagamaon hogy hú én is milyen gyerekes voltam akkor még és azóta mennyi mindent máshogy gondolok........óóóóóriási hiba lett volna az akkori fejemmel babát vállalnom. Egyszerűen a legtöbb embernél kell, hogy elérjen egy bizonyos érettséget, és amíg kételkedünk hogy elérkezett-e már, addig a válasz: nem, még nem érkezett el.


Minden jót Neked, tanulj még, költözzetek majd össze, és jöhet pár év múlva a baba is :)) Sok sikert Nektek :)

2010. ápr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi és persze amit te írtál abban is van igazság. az h meg itt kérdeztem meg az meg csak azért volt mert kíváncsi voltam ki mit reagál és evidens h nem ezek alapján fogok dönteni bármiben is.
2010. ápr. 26. 11:29
 17/17 anonim ***** válasza:
A 06:10-esnek írom, hogy remélhetőleg így is marad, de lehet, hogy még a mézeshetekben vannak, mert jön a baba, azért ahhoz nagyon szerencsés találkozás kell, hogy egy ilyen gyors kapcsolat örökre jó lehessen. De ki tudja. Sokszor pont a túl régi kapcsolatknál van az, hogy már annyira túlzottan is ismerik egymást, hogy már nincs meg a tisztelet, a szenvedély, míg egy friss kapcsolatnál még meg van az a láng amit egy kisbaba csak tovább erősít. Gratulálok nektek!
2010. ápr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!