Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Házasságon belül vagy inkább...

Házasságon belül vagy inkább házasságon kívül vállalnál tudatosan gyermeket? És miért úgy?

Figyelt kérdés
2017. jan. 4. 20:25
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
47%
Mindketten saját vagyonnal (ingatlan, autó) léptünk a kapcsolatunkba, azonos lakcímen és közös háztartásban élünk, a gyerek az apja nevén van, egymás kedvezményezettjei vagyunk az életbiztosításainkat illetően. Nekünk elég ennyi. Ja, minden ismerősünk tudja, hogy együtt képzeljük el az életünket.
2017. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
52%
Ha erzelmileg nezzuk, nem jogilag vagy anyagilag, akkor a hazassag sem tuti. Anyum osszehazasodott a parjaval, 6 ev utan osszejott a baba, a csavo lelepett amikor anya meg csak az elso trimeszterben volt. Azota nem lattuk. Ugyhogy hagyjuk. Minden a ferfi es a no hozzaallasan mulik. Jogilag persze, hogy kedvezobb hazassagban elni, de remalom is lehet a valas.
2017. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
35%
Szándékosan csak esküvő után nem védekeztünk. Azért csak akkor, mert addig jól voltunk ketten is, nem akartuk, hogy egy harmadik személy "belerondítson".
2017. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
64%
Csakis házasságon belül. Ha már annyi sem várható el, hogy feleségül vegyen, akkor mi a fenére számítsak a jövőben?! Ha én elkötelezem magam és szülök neki, legyen már az a minimum, hogy befárad velem az anyakönyvvezető elé!
2017. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
79%
Tiszteljünk már meg egy nőt azzal, hogyha elvárjuk, hogy egy életre megváltoztassa az életét, akkor feleségül kérjük! Ennek alapnak kéne lennie! Nemhiszem, hogy ne lenne olyan nő, aki ne örülne annak, ha élete választottja megkéri a kezét. Tiszteljük már meg magunkat mi nők azzal, hogy ezt elvárjuk, hogy megtegyék értünk!
2017. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
33%
4 évig voltam menyasszony. Úgy gondoltam, hogy ez komoly lépés és a házassággal majd egy életre szóló szövetséget kötünk. Azóta megtanultam, hogy nem kifelé és papírokkal kell megmutatnunk, hogy összetartozunk...
2017. jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
79%

Nekem fontos volt, hogy "anya es apa ferj es feleseg" legyen. Fel evvel elobbre hoztuk a babaprokektet, igy a lagzit is. 2 honappal a lagzi elott mar probalkoztunk, szoval nekunk csak az volt a fontos, hogy a gyerek hazassagba szulessen, az meg csak az en sajat igenyem.volt, hogy nem szerernek terhes pocakkal menyasszony lenni.


Szamunkra a hazassag sokkal tobb egy szimpla papirnal.

2017. jan. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
71%

Páromnak és nekem is úgy logikus a sorrend, hogy összeköltözés, eljegyzés, esküvő, és csak azután jöhet a gyerek.

Nyilván nem a papír fog megjavítani egy rossz kapcsolatot, úgy valóban semmit nem ér. De egy jól működő kapcsolatnál igenis sokat jelent, ha egy ilyen szimbolikus gesztussal is kifejezésre juttatja a pár egymás iránti elköteleződését.

Én azért is így tartom jónak a sorrendet, mivel nem a gyerek létrehozása miatt kerestem párt, hanem a párommal szeretnék élni és boldognak lenni. Ez az érzés hívja életre a közös gyerek igényét, mint egy magasabb szintű egyesülést.

Úgyhogy én végig szeretném járni ezeket a fokozatokat, és nem kihagyni azt a részt mikor csak ketten egymásért élünk.

2017. jan. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
54%

Ez az adott paroj mulik.

Ha tervezett, es mindket fel altal vallalt gyerekol van szo egy jol mukodo, stabil parkapcsolatban, akkor hazassag nelkul is mukodik a dolog, egyebkent pedig a hazassag sem garancia arra, hogy nem romlik meg a kapcsolat gyerekkel, vagy anelkul.

Pl a testveremek 20 eve egyutt vannak, 3 gyermekuk van, nem hazasok es tokeletes az eletuk. Soha nem volt se botrany, se balhe, se kicsapongas. Hazat vettek inkabb akkor, amikor annyi penzuk osszejott; nem akartak az eskuvore kolteni, viszont eskuvot csak nagyot akartak volna. Igy hazvasarlas utan par evvel inkabb vallaltak a gyerekeket es lemondtak az eskuvorol teljesen.

Kozos dontes volt es nem bantak meg.


Mi hozzajuk hasonloan hazassag nelkul dontottunk a gyerek mellett, de amikor mar terhes voltam megis mindkettonkben elojott, hogy jobb lenne ferj-felesegkent elni. Igy 2 honap alatt leszerveztunk egy minieskuvot, csak a csalad volt ott es a legjobb baratok. Igy vegul az elso gyerek mar hazassagba szuletett.

Jo dontes volt, mi igy erezzuk "teljesnek" az eletunket.

2017. jan. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
84%

Mindenképpen házasságba szerettünk volna gyermeket, 2 éve vagyunk házasok és már "dolgozunk" a babán. :)

Nekem a házasság nem csak egy papírt jelent, hanem azt jelenti, hogy igen is felelősséget vállalunk egymásért, a kapcsolatunkért, hivatalos, "komolyabb" formában is. Az igaz, hogy a házasság nem garancia arra, hogy valóban együtt éljük majd le az életünket, de nekünk fontos volt.

Egyébként valamelyik hozzászóló írta, hogy van olyan akik szerettek volna esküvőt, viszont inkább másra költötték az esküvő árát, és mivel nagyot akartak, inkább össze se házasodtak mert sokba került volna. Nekem is van több ilyen ismerősöm is, viszont én nem tudom megérteni ezt, mert magamból kiindulva nem a lagziért, meg a buliért házasodtunk, vagy, hogy 200 ember lássa, hanem magunk miatt első sorban. Legyen az szűk családdal, vagy aki megengedheti nagyobb rokonsággal, barátokkal.

2017. jan. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!