Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Más is ennyire fél a teherbees...

Más is ennyire fél a teherbeeséstől, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek egy éve, és a párommal óvszerrel védekezünk mellette. Így gyakorlatilag szinte lehetetlen teherbe esnem. Korábban attól is féltem, ha véletlenül sperma ment a barátom kezére. Korábbi kapcsolatomban, egyszer nem használtunk óvszert, és bár nem élvezett belém, és a ciklusom végén jártam, és tablettát is szedtem mégis felírattam esemény utánit. Múlthónapban voltam nőgyógyásznál, és bár megnyugtatott, hogy valószínűleg alaptalan a félelmem kért laborvizsgálatot, ahol megállapították a HCG szintem 2 alatt van, és a doktornő azt mondta, hogy ezalapján nem vagyok terhes. A teszteket (amelyek negatívok voltak eddig) úgy veszem, mint más a cukrot. És annak ellenére, hogy a menstruációm időben megjött most, és kb. az összes gyakorikérdéses, és orvosi válasz megnyugtató, én mégis azon parázok, hogy mi van, ha mégis. Kínosan méregetem magam a tükör előtt,és a mérlegen is. Emellett a testem minden apró rezdülését figyelem, és mindenről a terhesség egyik tünete jut az eszembe... Kezdi nagyon megmérgezni a mindennapjaimat, és a szexuális életemet is. Tudom, hogy ez nem normális, de nem tudom, hogy mit tehetnék. Sajnos szexuál terapeutához, pszichológushoz nem tudok menni, nincs pénzem rá.

2017. júl. 16. 16:05
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Csak egy kérdés volt amit tegnap kiírtam, de az mások számára is hasznos lehet. Persze, hogy nem szégyen a pszichológus. Nem is gondoltam erre, hogy a tb támogatja. Elmennék, de a magánhoz nincs pénzem. És hogy működik, elmondom a háziorvosnak a problémámat, és kérek beutalót? Biztos, hogy ad? Mert nézzen nyugodtan hülyének, csak segítsen a problémámon. Mert most is folyamatosan azon parázom, hogy lehet a labor&házi vizeletvizsgálat idején nem voltam terhes, sőt még a menstruációm is megjött. De mi van, ha a kettő között sikerült be, vagy már sokkal korábban, csak a labor és a házi teszt sem ismerte fel? Nagyon rágörcsöltem...:'(
2017. júl. 16. 18:59
 12/26 anonim ***** válasza:
35%

Jézusom. Megbolondulnék, ha a fogamzásgátló mellett még gumit is kellene használni... Ha az egyiket abbahagyjátok, az is bőven elég. És az ára később mehet a pszichológusnak. Én 2,5 éve szedek fogamzásgátlót, a barátom mindig belém élvez, mégsincs soha gond. Tisztában vagyok vele, hogy megfelelően szedem.

20N

2017. júl. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
De aki ennyire paranoiás, mint én az nem bánja. Nézd én mindent elkövetek mégis parázok. Egyenlőre el nem tudnám képzelni ezt. Látod milyen problémás vagyok! De amúgy én fizetem a tablettát, ő a gumit. Nem tudnám megspórolni a pszichológus árát.
2017. júl. 16. 19:26
 14/26 anonim ***** válasza:
68%
Ha csak gumit használnátok, máris lenne 3 havonta 5-7.000 Ft spórolt pénzetek. Egyébként hogy a fenébe tudjátok igy élvezni a szexet, ha ennyire be vagy sz@rva?
2017. júl. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Halihó! Pont ez az, hogy szeretném élvezni... nem betojva lenni non-stop! Ezért kértem segítséget!!! Hogy mit tehetnék, mert hisz eddig mindenki azt mondta nyugodjak meg! Egyik barátnőm már több pánikszerű rohamomat végigkísérte. A másikkal épp most beszéltem erről. Szerinte ezt nekem kellene megoldani, de ha nagyon akarok járjak pszichológushoz. Szerinte félek az anyaságtól, mert a közelemben több fiatal lánynak is lett mostanság gyereke. Már attól a sok babakocsis, kisgyerekes emberkétől is elkap az ideg az utcán. Persze nem tehetnek róla ez az én fóbiám. Mindig féltem, de mostanra tarthatatlan a helyzet.
2017. júl. 16. 19:42
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
En azt gondolom, hogy nem kell eloadnod a haziorvosnak a problemat. Egyszeruen kérdezd meg, hogy ha ugy érzed szukseged van a kezelésre, akkor hova fordulj. Megnyugtatlak amugy, hogy nekem is vot tini koromban ilyen gondom. Bar nem Ennyire durván. De én is rengeteget teszteltem. Féltem. Aztán amikor elkezdtem gyógyszert szedni, akkor megnyugodtam. Bar eletelt par gyógyszeres honap, mire elhittem, hogy tenyleg ved. Beszélj errol a nogyogyasszal oszinten. Kerd meg, hogy magyarázza el neked, hogy miként megy a teherbeeses, hogy hat a gyógyszer. Nyugi...nem olyan egyszeru teherbe esni. Es abban biztos lehetsz, hogy idoben észreveszed. Képzeld, én mikor ettol tartottam, minden gyógyszeres honap utan teszteltem...hogy megnyugodjak. Aztán ahogy idosodtem, leszoktam errol. De megértelek.
2017. júl. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
16-os kedves vagy nagyon, köszi! Igazán megnyugtató választ írtál! Ment a zöld akik hasznosakat írtak, írhattok még. Köszönöm!
2017. júl. 16. 22:00
 18/26 anonim ***** válasza:
70%

Az ugye megvan, hogy a szex alapvető, biológiai célja a szaporodás. Persze, rengetegen csinálják azért, hogy "kellemesebbé tegyék a hétköznap estéket", de ők (általában nem rettegnek betegesen a következményektől.

Mellesleg ott van helyette a fröccs, a jóga, a maszti, vagy kinek mi...

Le lehet pontozni, de szerintem is az lenne a helyesebb, ha ellennél egy kicsit párkapcsolat nélkül, amíg rendbe nem jössz... 29L

2017. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig azt gondolom, hogy a jó párkapcsolat titka, hogy akkor is kitartsunk egymas mellett, amikor a masik bajban van. Ha már most inkább dobja a barátját, es elvan nelkule...akkor kesobb, mikor sokkal-sokkal nagyobb problemai(k) lesznek, hogyan fogadja el, ha valaki mellette van? Tudom, hogy fiatal, és lehet, hogy lesz meg ezer pasija...bar, nekem egy párom volt 15-25 eves koromig. Sokmindenen keresztül mentünk.
2017. júl. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja...16-os voltam.
2017. júl. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!