Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Más is ennyire fél a teherbees...

Más is ennyire fél a teherbeeséstől, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek egy éve, és a párommal óvszerrel védekezünk mellette. Így gyakorlatilag szinte lehetetlen teherbe esnem. Korábban attól is féltem, ha véletlenül sperma ment a barátom kezére. Korábbi kapcsolatomban, egyszer nem használtunk óvszert, és bár nem élvezett belém, és a ciklusom végén jártam, és tablettát is szedtem mégis felírattam esemény utánit. Múlthónapban voltam nőgyógyásznál, és bár megnyugtatott, hogy valószínűleg alaptalan a félelmem kért laborvizsgálatot, ahol megállapították a HCG szintem 2 alatt van, és a doktornő azt mondta, hogy ezalapján nem vagyok terhes. A teszteket (amelyek negatívok voltak eddig) úgy veszem, mint más a cukrot. És annak ellenére, hogy a menstruációm időben megjött most, és kb. az összes gyakorikérdéses, és orvosi válasz megnyugtató, én mégis azon parázok, hogy mi van, ha mégis. Kínosan méregetem magam a tükör előtt,és a mérlegen is. Emellett a testem minden apró rezdülését figyelem, és mindenről a terhesség egyik tünete jut az eszembe... Kezdi nagyon megmérgezni a mindennapjaimat, és a szexuális életemet is. Tudom, hogy ez nem normális, de nem tudom, hogy mit tehetnék. Sajnos szexuál terapeutához, pszichológushoz nem tudok menni, nincs pénzem rá.

2017. júl. 16. 16:05
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez 1000% hogy segítség kell neked!!

Pánikbeteg vagy azok alapján amit leírtál és vagy pszichológusi terápia kell vagy pszichológus+gyógyszer!Ezt egyedül nem fogod tudni legyőzni,mert úgy látom mára ez elhatalmasodott rajtad annyira,hogy ez beteges!

Tényleg kérj segítséget,mert be fogsz gyogyózni.

Egyébként soha nem is akarsz majd gyereket? Soha nem akarsz majd anya lenni?

2017. júl. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Szerintem is a 16osnak van igaza. Ha nem most akkor később ugyanúgy előjön.. legfeljebb a szőnyeg alá seprem a problémát ha mosr szakítok. De szeretnék, de a fentebb felsorolt okok miatt most még nem. Ma is hányinegerem volt, görcsölt picit a hasam... borzasztó!
2017. júl. 17. 15:29
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

És majd ha egyszer akarattal terhes leszel akkor majd a baba miatt leszel ki mindig?A 9 hónapod csak az idegről fog szólni h vajon rendesen fejlődik e,és a legapróbb görcsnél is azt fogod hinni h vetélsz vagy szülsz,vagy ha nem lesz éppen a legaktívabb napja a picinek és nem fog annyit mozogni mint egy átlagos napon akkor meg azért leszel parás? A 9 hónapodat majd azzal akarod tölteni h minden nap a kórházba szaladgálsz mert para kismami leszel(akit mellesleg a kórházban sem nagyon szeretnek és hazazavarnának)? Meg majd a vajúdást és végig fogod aggódni (amíg észnél leszel persze)?

Ezt így nem lehet,így nem lehet élni egy életet!!Tényleg,komolyan kezeltetni kell magad mert ez nem normális dolog.

Persze hogy görcsöl a hasad meg hányingered van amikor idegroncs vagy,a stressz miatt vannak ,,tüneteid,,.

2017. júl. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Igen igazad van 100%ban. Lehet amúgy a probléma régebbről ered. Kiskoromban, ha elestem vagy beteg voltam mindig azon aggódtam, hogy lesz -e valami nagyon komoly bajom, esetleg meghalok -e. Amikor sportolás közben egyszer törésem volt, teljesen kiakadtam, végigsírtam a röntgent, a gipszelést. Lehet nyávogósnak tartani, de ez sajnos egy probléma. Már vettem terhességi tesztet ma. De lehet nem fogom megcsinálni. Megvárom a következő vérzést. De már most az ideg öl.
2017. júl. 17. 16:24
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha már megvetted a tesztet csináld meg,de kezeltesd magad mert erre az idegrendszered rá fog menni,és fiat vagy még!!Kicsit (vagy inkább sokkal) legyél lazább,az életben úgy is sok idegeskednivalód lesz még,jönni fog magától is,ne generálj még több stresszt magadnak!! Próbáld meg élvezni az életet.És látod,magadtól is sejted hogy ennek a hátterében valami régi trauma (is) lehet,szóval egy pszichológus csak is a hasznodra lehet,ő tud neked segíteni ;)

Drukkolok hogy megtaláld a lelki békédet :)

2017. júl. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Lehetseges hogy segitene, ha beleásnád magad a gyerekgyartas temaba...nem rosszbol irom. De ha jol megismered a folyamatot es a tested, akkor tudod majd, hogy mikor lehet eselye a terhessegnek es mikor nem. Nem csak az ovulaciora gondolok, de egy csomo faktor van ami befolyasolja a teherbeesest es szerintem ha ezt jol "megtanulod" akkor segithet legyozni a problemad. Van egy olyan erzesem hogy a felelmed abbol is fakad, hogy nem vagy eleg jartas a temaban.
2017. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!