Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A nőgyógyászom ma fibrómás...

A nőgyógyászom ma fibrómás csomót talált a méhemen kivül? Tovább lent.

Figyelt kérdés

A kérdésem az lenne, hogy valakinek volt e már ilyen? Elég nagy a csomó, 4cmx5cm..nagyon megvagyok ijedve, jövőre terveztük az első babánkat, most vajon ettől lehetek terhes? A doktor azt mondta , hogy vagy maradhatok terhes vagy nem, de mindenképp ki kell műteni, de szülés előtt nem ajánlja. Mivel már jövőre 30 leszek így azt javasolta mielőbb kezdjünk el próbálkozni amig még nagyobbra nő a csomó és ha sikerül teherbe esnem akkor szülés után eltávolíja a csomót is. De ha 6 hónap után nem sikerül akkor mihamarabb a műtét a megoldás.

Nem tudom mit tehetek, előbb műtessem meg utána majd baba? Azt is mondta a doki, hogy műtét közben megsértheti a méhem és talán sosem lesz gyerekem ezért javasolta előbb a terhességet. De most készül a házunk, munkahelyünk külfölďön szezon munka, hova szüljek? Mire? Viszont sürget az idő. Nagyon kétségbe vagyok esve, hogyan tovább? 😔😔


2018. márc. 30. 23:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

A doki is azt mondta, hogy rá csüng a méh falára de nincs hozzá tapadva. De ennek ellenére is azt mondta, hogy megsértheti a méhem műtét közben. Laparoscopot javasolta ő is. De megyünk más orvoshoz is amint kaptam időpontot.

Ez mitől jöhetett létre? Tudom nek itt kellene kérdezősködnöm de tegnap mikor meghallottam mit talált a doki, nagyon meginedtem, hirtelen kérdezösködni sem tudtam. Csak hulltak a könnyeim, nem értem miért és hogyan történhetett ez meg, semmi előjel nélkül. Pontos a menstruációm, peteérés rendszeresen van. Mégis miért nőtt ez a csomó? Más nőgyógyász miért nem vette észre? Hiszen évente jártam és csinált hüvelyi ultrahangot mindig. És nem vette észre. Vagy nem akarta. Most voltam először magán dokinál. Talán azért is nem törődött velem a régi nődokim. Nála minden oké volt mindig.

2018. márc. 31. 17:21
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 miómám van és smmit sem befolyásol a teherbeesésében,először kétségbe estem én is de fel a fejjel nem egy nő szült már miómával.De a műtétet ne engedd!
2018. ápr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Látom hogy írtad is hogy szülés előtt nem műt,akkor oké.Egyébként még azt is mondta az orvosom hogy a válltozó korral eltűnik én meg azt mondom hogy igyál diófalevél teát napi egy pohárral 12 hétig,nekem 6 miómából már kettőnek hűlt helye a kúra után.Előző válaszoló voltam,illetve ha több gyermeket is akartok akkor se engedd hogy kiműtse,mert komplikáció is felléphet és akkor a méhed bánja.Erről engem az orvosom felvilágosított.
2018. ápr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Másik magán dokinál május elejére kaptam időpontot. Addig kipróbálom a diófa levél teát, és egyik ismerősöm Aloe vera termékcsaládból ajánlt két fajta terméket ami jó erre. Égbekiáltó áron de megpróbálom azt is hátha felszívódik. Mindenképp szeretném elkerülni a műtétet, nem magától a műtéttől félek hanem attól, hogy nehogy többet ártson mint segítsen.

Utolsó válaszoló, te szültél miómával? Volt valami gond miatta? Mekkorák a te csomóid?

2018. ápr. 5. 15:47
 15/16 anonim ***** válasza:
Mi lett veled kérdező? Elkezdtétek a babaprojektet vagy bevállalod a műtétet?
2018. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
13-as vagyok.Bocsánat nem olvastam mostanában az oldalt.Nem szültem még,8 éve próbálkozunk,nem sikerült eddig,mostmár 38 éves vagyok,de kicsit elengedtem nem görcsölök rá.Nekem a műtétet nem javasolták alapból,mert tudják hogy még előtte állok.Azért is nem mert ha nem sikerül a műtét akkor méheltávolítás következik.Azt még kihagytam hogy kérdeztem vajon miért nem vették észre,hiszen jársz évente szűrésre,nos én is,sőt akkoriban félévente kellett mennem ellenőrzésre mert voltak cisztáim.Szóval nagyon hamar alakul ki ez a dolog.Mivel én hiszem hogy lelki okokra vezethető vissza minden betegség,és pont előtte vesztem össze édesanyámmal/hála azóta rendben van minden/Ez a trauma is közrejátszott,illetve olvass utána a neten,a mióma lelki háttere,a meg nem született gyermek a lelked könnyeinek is nevezik.Persze ezt sokan butaságnak tartják,de mindenkinek joga van ahhoz hogy mit tart ésszerűnek.Nálam ezek játszhatnak közre abban hogy egyszerre ennyi mióma alakult ki 5 hónapon belül.Hiszem hogy ha odafigyelek ennek a jelzéseire,és természetes módszerekkel segítek a gyógyulásban akkor elmúlik,és hiszem hogy egyszer nekünk is lesz kisbabánk.Ne aggódj,kitartás.Semmi gond nincs.
2018. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!