Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 évesen terhes vagyok és...

18 évesen terhes vagyok és barátom szakított. Járt valaki hasonló cipőben? Esetleg vélemény normális hangnemben? Leírásban a többi.

Figyelt kérdés
Barátom szintén fiatal csak 18 ő is. A kapcsolatunk a baba előtt is gyenge lábakon áltt,de elvileg szerettük egymást. Amikor közöltem hogy mi a helyzet kétségbeesett ami természetes. Nem tudja feldolgozni hogy én szeretném a babát ő nem. A napokban mondta hogy már nem szerelmes és erre rá fog menni a kapcsolatunk stb. Nagyon fáj,hogy a döntésem miatt ez történik és a picinek nem lesz teljes családja valószínűleg soha,pedig én szeretem őt.Én egyetemre készültem emiatt ezt elkell halasztanom,ő még tanul. Szülei ellenzik és konfliktus van a családjukban is emiatt amit szintén sajnálok,enyémek támogatnak ahogy tudnak. Nem akartam fájdalmat okozni senkinek és ugy erzem hogy én vagyok a hibás mert szeretném megtartani,pedig ez a kettőnk hülyesége volt.

2018. ápr. 30. 20:59
 91/145 anonim ***** válasza:
76%

"A tetteknek következménye van, és ezek a következmények sokkal kevesebbek, mint valaha...Mondom, történelmi távlat. Ne csak a mai kis iPhone generációt vizsgáld, hanem az emberiséget."

Akkor javaslom, gondold át a dolgot történelmi távlatban, de akkor nem csak a fizetésnél megállva... én kétlem, hogy a Kérdező a srác fennhatósága alá akarna kerülni kvázi tulajdonként, hogy le akarna mondani a szexuális önrendelkezésről, esetleg a felsőfokú tanulmányokról, szavazati jogról, stb... ugye emberiség + történelmi távlat.

2018. máj. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/145 anonim ***** válasza:
20%

Na lecsapott a boszorkányok pörölye, már vártam. :D A férfiaknak is kb 1%-a tanulhatott tovább, a többi a földet túrta meg katona volt, de mondok még valamit: nem is volt rászorulva a nő az egyedül vesződésre, mert a férfinek _kötelessége_ volt helytállni. Az a gonosz múlt nem teljesen úgy nézett ki, mint amivel engem mint valami mumussal meg akarsz rémíteni. Ma ez úgy van kiegyensúlyozva, hogy nem kell jelen lennie, csak a fizetésének a töredékével kell hozzájárulni a gyerek életéhez. És díjaznám, ha nem valami oda-vissza beszólogatás lenne ez a beszélgetés, hanem alaposan végiggondolnád, amit mondtam. Te anélkül vágtál vissza, hogy igazán végiggondoltad volna az érvemet.


Gondolom nem vagy apa. Gondolom apád erőfeszítésein nem szoktál gondolkodni, hogy mennyit tett érted. Apák napján faggasd majd ki az érzéseiről, meg fogsz lepődni - nem a pénz a legnagyobb áldozat, amit érted hozott.

2018. máj. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/145 anonim ***** válasza:
43%
Oké. Aki akarja kockàztasson. Egy gyerek biztos arra való, hogy az életével jàtszadozzanak . Vagy lesz mit enni vagy nem alapon . Èn a magam részéről nem jàtszanék azzal hogy nagy eséllyel szar élete lesz a gyereknek apa nélkül, kevés pénzzel. Persze biztos jó lesz hogy kvàzi a nagyiék nevelik mert anyu kidolgozza a belét, hogy legyen valami minőségi élet. Avagy a nagyszülőkön fog élősködni egy gyerekkel. Szép példa mindkettő. Èn nem alapoznék a szülők nyakàra potyogtatàsra ,és arra, hogy bàrmiféle alap nélkül gyereket szüljek. De ez màr legyen a kérdező problémàja. Egyszer vissza fogja sírni a fiatalsàgàt, és a tönkrement életét, de akkor màr késő lesz és szép lassan egy megkeseredett nő lesz belőle. Sok ilyen nőt ismerek. 18 évesen terhesen még nagy volt az arcuk, hogy ők így úgy vàllaljàk akàr egyedül is. A legtöbb gyerekét a nagyszülők nevelik, van aki örökbe adta 1 év utàn mert nem bírta. Sok sikert.
2018. máj. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/145 anonim ***** válasza:
64%

"És díjaznám, ha nem valami oda-vissza beszólogatás lenne ez a beszélgetés," - látod, ebben egyetértünk, tehát próbáld elfogadni kérlek, hogy másnak valamiről más a véleménye, anélkül, hogy személyeskedni próbálnál - én se teszem.

Viszont azt gondolom, hogy a mi kultúrkörünkben a nemek viszonyát vizsgálva az elmúlt évek az, amikor a relatív legrosszabb férfinak lenni. És mit ád az ég, a szociológiai kutatások is ilyesmit mutatnak... az elmúlt évtized nóvuma, hogy több fiú lenne inkább lány, mint megfordítva...

2018. máj. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/145 anonim ***** válasza:
65%
.... egyébként az #54-ben leírtam a véleményem részletesen a helyzetről.
2018. máj. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/145 anonim ***** válasza:
36%

Ezt a fogadd el más véleményét dolgot bevallom sosem értettem. Ha egy gondolkodás hibás azt szóvá teszem és nem szeretném elfogadni és csendben nézni a tévedést. Ha tudnak győzzenek meg, de ez a fogadj el hozzáállás nekem olyan beszari. A józan ész és a tisztesség halála. Az nem vélemény kérdése, hogy valaki fizet-e a gyerek után vagy sem. Az vélemény, hogy a zöld vagy a khaki sálat szereted jobban.


Szerintem teljesen arányos és igazságos, hogy a férfitől elvárnak valamit - de csak ennyit. Az életéből egyetlen percet sem kell rááldoznia. Hogy kinek rosszabb arról megoszlanak a vélemények, valaki az állításod ellenkezőjére hoz példát a szociológusoktól, úgyhogy ebbe nem is mennék bele. Ha a férfiaknak rossz akkor biztosan nem amiatt, hogy az állam és a közvélemény nem kötelezi őket egy fedél alatt élni olyan emberekkel, akiket nem szeret, nem veszi el tőle a lehetőséget az új család alapítására, nem kell a gondolataival, az aggódásával, az egészségével áldozatot hoznia senkiért... A terhek soha nem voltak ilyen kicsik, ez az igazság. Ha egy férfinek rossz az élete az biztosan nem amiatt van, mert 18 évesen felcsinálta a barátnőjét. Azért ezt te sem gondolhatod komolyan. :) Hogy a férfiaknak miért rossz (mert az egyéb gondjaikat eszemben sincs letagadni) az egy teljesen más téma, ami ugyan kitárgyalásra érdemes, de a kérdéshez nincs sok köze.

2018. máj. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/145 anonim ***** válasza:
61%

Tudod, a "hibás gondolkodás" meg a "jó gondolkodás" eleve nonszensz, mert ugye nem csak egyféle nézőpont, nem csak egyféle valid értékrend létezik. Na ez az a tény, amit el kell fogadnia mindenkinek, aki nem fanatikus, meg diktátori ambíciói sincsenek.

Az a teljesen normális, hogy 30-an harminc nézőpontból, harmincféleképpen látunk egy helyzetet, miközben egyikünk ülepében se lapul a bölcsek köve.

A te véleményed az, hogy ilyen helyzetben a tartásdíj rendben van, az én véleményem meg az, hogy ahol a nő egyedül dönt, ott a férfinek a spermadonor szerep jut valójában, és a spermadonor se kötelezhető tartásdíjra, ugye.

(apró pontosító megjegyzés: a jog és az állam soha se kötelezett házasságkötésre senkit Magyarországon, a szokás azt, aki nem mert vele szembeszállni... meg a férfinak akkor jött jól, ha a terhesség erőszak következménye volt, mert a törvény azt mondta, hogy a szexuális erőszak büntetése korlátlanul enyhíthető, ha a tettes feleségül veszi az áldozatot... tudod meddig? Az 1997. évi LXXIII. törvényig. Addig egyszerűen érdeke volt ilyen esetben a férfinak a házasság, mert több év börtönt úszhatott meg általa... és pár hónap múlva el is válhatott...

De ez itt végeredményben off, itt szó sincs erőszakról.

2018. máj. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/145 A kérdező kommentje:
A szülők nyakára pottyantásrol leirtam a velemenyem,keress vissza. Lehet 27-8 evesen se lennek jobb helyzetben,lehet ugyanugy elhagynanak es akkor a szuleim se tudnanak segiteni.Ez nem raakaszkodas hanem kolcsonos segitsegnyujtas.oda-vissza
2018. máj. 8. 18:40
 99/145 A kérdező kommentje:
Enis mindent megtennek egy csaladtagomert ha bajban lenne. Tudod errol szol egy csalad es nehogy barki azt gondolja hogy en a mama hotelbe akarok lakni 30evesen egy x eves gyerekkel. Onallosodni akarok de a semmivel nem lehet. Tanulnom kell
2018. máj. 8. 18:42
 100/145 anonim ***** válasza:
64%
A lollypopnak csak annyit: mivel az abortusz nem is volt opció a kérdezőnél, kár szajkózni, hogy az "abortuszellenesek állítsák le magukat ". Az meg,hogy "a gyerek élete nem játék, hogy vagy kap enni, vagy nem" elég nonszensz kioktatás egy olyan válaszolótól, aki szerint el kellene vetetni a gyereket. Én is ismerek több fiatalon anyává lett nőt. Azóta egytől- egyig boldog párkapcsolatban vagy házasságban élnek. Van, akinél közös gyerek is van, illetve 2 is. Sőt olyan lány is van, aki anno 16 évesen bevállalta a babát a párjával, lett még 2 baba, majd 3 gyerek után lépett le apuka és azóta a már felnőtt nőnek évek óta komoly kapcsolata van, a gyerekek apjukként szeretik a nő párját és boldogok. Az élet kiszámíthatatlan. Nagyon primitív az a felfogás, hogy a gyerek tönkreteszi egy fiatal életét, vagy hogy a gyerek élete "rossz" lesz, ha megszületik. Az élet ajándék, ha megszülethet és hagyják megszüleni, azzal már nyert! Hogy lehet használt ruhákban fog járni vagy nem jár Balira nyaralni??....itt hányan vajon hányan vannak? Amúgy mindig hihetetlenül tiszteltem és irigyeltem azokat a családokat, ahol olyan összetartás van,mint a kérdezőnél. Kívülről nem is lehet látni, de ezek a családok csak holdogabbak és erősebbekké válnak egy-egy nehézség,feladat vahy akár egy tragédia révén. Jó családbq fog születni az a lurkó, hajrá!!!!
2018. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!