Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 évesen terhes vagyok és...

18 évesen terhes vagyok és barátom szakított. Járt valaki hasonló cipőben? Esetleg vélemény normális hangnemben? Leírásban a többi.

Figyelt kérdés
Barátom szintén fiatal csak 18 ő is. A kapcsolatunk a baba előtt is gyenge lábakon áltt,de elvileg szerettük egymást. Amikor közöltem hogy mi a helyzet kétségbeesett ami természetes. Nem tudja feldolgozni hogy én szeretném a babát ő nem. A napokban mondta hogy már nem szerelmes és erre rá fog menni a kapcsolatunk stb. Nagyon fáj,hogy a döntésem miatt ez történik és a picinek nem lesz teljes családja valószínűleg soha,pedig én szeretem őt.Én egyetemre készültem emiatt ezt elkell halasztanom,ő még tanul. Szülei ellenzik és konfliktus van a családjukban is emiatt amit szintén sajnálok,enyémek támogatnak ahogy tudnak. Nem akartam fájdalmat okozni senkinek és ugy erzem hogy én vagyok a hibás mert szeretném megtartani,pedig ez a kettőnk hülyesége volt.

2018. ápr. 30. 20:59
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/145 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nagyon felelős és érett a döntésed. Van támogatás is, vannak ambícióid is. Akárhogy is lesz, egy napon nagyon büszke leszel arra, hogy vállaltad Őt és nagyon fog szeretni téged. A legtöbb ember inkább menekül a felelősségtől, kortól függetlenül. Több olyan ember kell a világba, akik nem hárítják a felelősséget és másokra mutogatnak, hanem szembenéznek a nehézségekkel és vállalják a tetteik következményeit.

A babához sok-sok örömöt kívánok!

2018. máj. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/145 anonim ***** válasza:
59%

"azert buntet most ois meg azert szol le itt sok ember mert vallalom a babat egy nem megszokott helyzetbe" - Kérdező, most őszintén, mit vártál, azt, hogy mindenki téged fog sajnálni, és a volt barátodra köpködni? Miért tennénk? Mindketten amellett döntöttetek - te is, meg a volt barátod is - ami önmagatok számára a legjobb. Amiben persze semmi csoda nincs, hisz magad írtad: " A kapcsolatunk a baba előtt is gyenge lábakon áltt" (állt, nyilván)... egy nem kívánt gyermek születése meg egy stabil, tényleg jó kapcsolatot is képes lerombolni, nem hogy egy ilyent.

Most mindketten sajnáljátok a másikat (tele vele a padlás), de élitek a saját életeteket a saját belátásotok szerint. Ennyi.

2018. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/145 anonim ***** válasza:
81%

"ha tudsz a jelen helyzetben számára jobb megoldást a helyzetre, mondd nyugodtan"

Én azt egy pillanatig sem vitattam, hogy számára a legjobb választás az, hogy nem vesz tudomást a gyerekről, és tojik bele magasról a kötelezettségeire. Nyilván kényelmes, nem etikus, nem felnőtt emberhez méltó magatartás, de neki jó, az tény.

Nem mondom, hogy a lány döntése teljesen önzetlen, és érett, de ez megint csak egy adott helyzet.

Én a helyében biztos nem vállalnám a szülést a gyerek érdekében, de ő meg igen, mert úgy hiszi egyedüli szülőként is helytáll.

Tudjuk 18 éveseknél ez extrém ritka, de én, mivel nem ismerem a kérdezőt, "kénytelen" vagyok elhinni amit mond. Ha tényleg jó szülő lesz, akkor miért választaná az abortuszt? Csak azért mert a pasija ezt parancsolta, mert ő csak dugni akar de gyereket azt nem, mert neki ez jár?!

A kérdésből ennyit tudunk, én arra reagáltam. Meghallgatnám a pasi nézőpontját is, de most éppen nincs itt.

2018. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/145 anonim ***** válasza:
44%

Nézd előző, a Kérdezőt én se ismerem, a párját se, de a helyzetet igen, meg a mai magyar rögvalóságot is - szóval rám illik a "Járt valaki hasonló cipőben?" a feltett kérdésből.

Tudod, van ez a nevetséges magyar szöveg, a "nők egyenjogúsága" - a dolog azért álságos mert minden épeszű ember tudja, hogy az egyenlőségjel csak két dolog közé tehető ki. Csak hát ha kimondanánk, hogy "a férfiak és a nők egyenjogúsága", akkor rögvest feltűnne, hogy a képlet MINDKÉT oldalán vannak egyenlőtlenségek, és azok, akik ma hangosan hőzöngenek úgymond a nők egyenjogúságáért, azok zöme még véletlenül se akarja azon dolgok felszámolását, amiben ma a nők vannak jobb helyzetben... ide ebből két fontos dolog tartozik, a szülői jogok, illetve a szülői kötelességek, nyilván.

Sajnos a közvélekedésben, de bizonyos dolgokban abszolút intézményesítetten is tartja magát az, hogy a nőknek van több joguk és lehetőségük a gyerek kapcsán "mert anyuci csak egy van", illetve, hogy "a férfi kötelessége a család eltartása".

Na, a társadalmi környezet vázolása után nézzük a konkrét esetet, részben feltételezve persze a leírtakból, mert a Kérdező nem volt hajlandó semmi konkrétat megfogalmazni a témában.

Szóval, ha a srác "vállalná a felelősséget", az jó eséllyel úgy nézne ki ebben a helyzetben, hogy mindketten maradnának a szüleikkel egyelőre, hisz magukat sem tudják eltartani, nem hogy még a gyereket, nem is beszélve az önálló lakásról. Ennek következtében:

1, a srác hosszú távon kizolgáltatódna a szüleinek, és hallgathatná még évtizedig az "amíg az éééén kenyerem eszed" hányingert, és tűrhetné a jogfosztott állapotot. (ez persze a Kérdezőre is igaz, de ő vagy abba a mázlista 10%-ba tartozik, ahol a szülők ÖNZETLENÜL segítenek és nem élnek vissza a helyzetükkel - vagy majd rádöbben...)

Vagy ha tenni akarna ez ellen, akkor adhatná fel a saját terveit és álmait, és hagyhatná ott a tanulást, elvállalva bármit, ami képzetlenül is jól fizet. És nem egy évre, mint a Kérdező, hanem örök időkre. (ugye neki nem lesz ideje a gyerek mellett GYES-en tanulni, lófület kap, nem plusszpontot, és a megélhetést meg a rezsit jövőre is fizetni kell valamiből)

A másik lehetőség, hogy mindketten maradnak a saját szüleiknél, ez esetben a srácnak kb 0 szava és joga lesz a gyereke nevelésében (azt intézik a Kérdező meg a szülei), rohangálhat az iskola, a diákmeló, a lakhelye, meg a "családja" között, normális életre NULLA kilátással, ellenben 2 szülő helyett 4-től hallgathatja a "felelősség, kötelesség, amíg az én kenyerem eszed" terrort.

Már bocsi, de ennél még azzal is jobban járna, ha felkötné magát... de szerencsére azért van benne némi életösztön, úgy tűnik nem hajlandó önként a keresztfára mászni és beverni magának a szögeket is:). Szóval, ha a Kérdező nyugodtan elé pakolja önmagát, meg a "kicsi babáját", hát ő sem hajlandó feláldozni a saját életét egy "gyenge lábakon álló" kapcsolatért, egy gyerekért, akihez a genetikán túl úgy se lenne sok köze, szóval magyarán a NAGY BÜDÖS SEMMIÉRT.


(de ha valakinek van a Kérdésben szereplő helyzetből ennél pozitívabb koreográfiája, cáfoljon nyugodtan)

2018. máj. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/145 anonim ***** válasza:
13%

Igazad lenne, ha tudnánk mi a helyzet, és ismernénk mindkét fél verzióját, de én a kérdésre válaszoltam, és belefogalmaztam a fenntartásaimat is.

Alapvetően én is azt gondolom, hogy az abortusz a kisebb rossz, sokkal rosszabb lehet úgy érkezni és felnőni egy családba, hogy senki nem akart igazán. A kérdező viszont konkrét tények elé állította a párját (és minket).

Értem én hogy mind követünk el hibákat, de ezeknek a következményeit egy felnőtt embernek vállalni kell. A gyerek esetében a szülők viszik el a balhé nagy részét. Márpedig ha valaki védekezés nélkül szexel, abból előfordulhat terhesség. Aki szerint ez meglepő fordulat, az vállalja is hogy tévedett.

2018. máj. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/145 anonim ***** válasza:
65%

Persze, a kevés infó hátránya, hogy az ember sokat kénytelen kikövetkeztetni, meg találgatni. Nem tudjuk, hogy védekezés mellett, vagy annak hiányában következett be a terhesség, nem tudjuk, hogy megbeszéltek-e előre valamit erre az esetre és mit, stb.

"Értem én hogy mind követünk el hibákat, de ezeknek a következményeit egy felnőtt embernek vállalni kell" - ez így igaz. Csak ugye egyfelől a felelősséget többféle módon is vállalni lehet, és azt senki se várhatja el ép aggyal, hogy egy másik ember a számára lehető legrosszabb utat válassza. Másfelől, azért van egy olyan fontos fogalom is, hogy arányosság, nem lehet valakit mondjuk csokilopásért életfogytiglanra ítélni, ahogy egy elfelejtett védekezésért se...

Bár őszintén szólva ez a srác egy hibát követett el biztosan, azt, hogy rosszul választva benne felejtette magát egy lutyfusz kapcsolatba, ahol a párjának kb semennyire se fontos.

Van itt egy elég régi őskövület kérdés, ahol a GYK népe halálra oltogatta a Kérdezőt, hogy milyen balek, meg mamlasz, meg akármi:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..

Holott ebben az antik kérdésben az ottani kérdező összehasonlíthatatlanul jobban járt, mint itt a Kérdező exe.

És a Kérdező exe sokkal nagyobb balek lenne, ha így benne maradna a kapcsolatban, és úgy reagálna, ahogy a Kérdező várta volna. Még egy mázlija van a srácnak, hogy a szülei legalább mellette állnak a jelek szerint.

2018. máj. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/145 anonim ***** válasza:
78%

Hoztál egy döntést.

Kezdd el beszerezni ami a babához kell, olvass altatasrol, szoptatasrol, hozzataplalasrol, betegségekről, amblokk csecsemőgondozasrol, javaslom a Suttogo titkai c könyvet, rendezd be a babaszobat, regizz faces babaruha csoportokba, gyűjts pénzt a rota es himlő elleni oltasokra, szülésre köss biztositast, intezd a birosagi eljárást a gyt-ért.

Nincs idő filozgatni es hezitálni.

Az apáknak adatott a lelépés joga ez sajnos ilyen. Legközelebb védekezz.

2018. máj. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/145 anonim ***** válasza:
83%
" intezd a birosagi eljárást a gyt-ért. " - majd ha megszületett a gyerek, utána lehet apasági per...
2018. máj. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/145 anonim válasza:
65%
Elképesztően erős vagy, amiért ezt végig csinálod. Nekem minden hozzád hasonló ember példakép. A családomban számtalan korai terhesség fordult elő, én is véletlen sikerültem be. Édesanyám egyedül ment végig ezen a nehéz úton és ezért mindennél jobban tisztelem őt. Apám számtalan nővel megcsalta, amíg anyám terhes volt velem. Végül édesanyám elhagyta apámat és egyedül nevelt fel. Azóta is egyedülálló anyuka, de időközben a nulláról elért egy olyan szintet, ami csak nagyon kevés embernek sikerül. Lediplomázott hr-ből és humánból, munkát keresett, először a Pepsi-nél dolgozott egy gyárban, most viszont cégvezető a Lidl-nél. Keveset látom ugyan, de ő örül, hogy nem hallgatott apámra és nem vetetett el. A menekülés a legegyszerűbb megoldás, de ő elhatározta, hogy felnevel és meg is csinálta. Boldog vagyok a családi helyzetemmel, és büszke vagyok az édesanyámra, pont mint az összes többi nőre aki a gyerekéért képes bármit feladni. Ha esetleg szeretnél beszélni valakivel, vagy csak kiadni magadból mindent, nyugodtan írj! Sok sikert :)
2018. máj. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/145 anonim ***** válasza:
38%

Tönkreteszed az életed ha megtartod a nagy semmire. Se fix kapcsolatod, se apja, se semmi ami mellette szólna.

Csak szólok, hogy felelőtlenség amit csinàlsz. A szüleidnek nem kötelessége segíteni a nyakukra pottyantott gyereket pesztràlni, de ok, segítenek, és? Erre akarod egy gyerek életét alapozni? Meg gyesre, csp- re? Akkor mi lesz ha történik velük valami? Ha Nem lesznek ott a szüleid? Èhenhal a gyerek? Hogy tanulsz, dolgozol, tartod el magatokat , fizetsz bébiszittert, albérletet? Egy gyerek rengeteg pénz!

Nyilvàn ezt te eldöntötted, de ha egyedül ezt megtetted , anélkül hogy az exednek hagytàl volna lehetőséget beleszólni legyen e gyereke vagy sem, akkor csinàld végig te egyedül. Neveld fel egyedül.


A vilàg egyik leggusztustalanabb húzàsa egy nőtől ha az apa akarata ellenére megtartja a gyereket, aztàn meg pereli gyerektartàsért. Ha te úgy döntöttél megtartod, szíved joga, de akkor neveld is fel anélkül, hogy az exedtől pénzt követelsz.

2018. máj. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!