Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 évesen terhes vagyok és...

18 évesen terhes vagyok és barátom szakított. Járt valaki hasonló cipőben? Esetleg vélemény normális hangnemben? Leírásban a többi.

Figyelt kérdés
Barátom szintén fiatal csak 18 ő is. A kapcsolatunk a baba előtt is gyenge lábakon áltt,de elvileg szerettük egymást. Amikor közöltem hogy mi a helyzet kétségbeesett ami természetes. Nem tudja feldolgozni hogy én szeretném a babát ő nem. A napokban mondta hogy már nem szerelmes és erre rá fog menni a kapcsolatunk stb. Nagyon fáj,hogy a döntésem miatt ez történik és a picinek nem lesz teljes családja valószínűleg soha,pedig én szeretem őt.Én egyetemre készültem emiatt ezt elkell halasztanom,ő még tanul. Szülei ellenzik és konfliktus van a családjukban is emiatt amit szintén sajnálok,enyémek támogatnak ahogy tudnak. Nem akartam fájdalmat okozni senkinek és ugy erzem hogy én vagyok a hibás mert szeretném megtartani,pedig ez a kettőnk hülyesége volt.

2018. ápr. 30. 20:59
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/145 anonim ***** válasza:
37%

És teljesen mindegy,hogy full egyedül vagy szülői támogatással neveli fel.

Nem ez a lényeg.

Hanem az hogy legalább neki van vér a pucájában egy ilyen cselekedethez.

Meg hogy hála Istennek,hogy ilyen szülei vannak,mert nem mindenkinek tennék ezt meg.

Én hálás lennék ilyen szülőkért!!!!

És ez a gyermek majd nagyon boldog lesz,hogy ott lehet a mamával és a papával sokat

2018. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/145 anonim ***** válasza:
36%

Egyetértek veled utolsó!!!

Sokan nem tudják mi is az abortusz. Csak okoskodnak vagdalkoznak ezekkel a dolgokkal.

Kérdező eldöntötte. Ez egy bátor cselekedet. És merem állitani boldog kis gyerek lesz ha megszüli!!!

Nem kelm pont ő bántani mert hozott egy döntést. Felnött emberek. A srác meg valóban még gyerek hogy nem tud ilyenben döntést hozni. Ésszerűen hozzá szolni,inkább lelép. Ilyen apja ne is legyen.

2018. máj. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/145 anonim ***** válasza:
57%

Persze, ha valami miatt nem lesznek majd ott a szülők, hogy az ő nyakukba vàllalja a gyereket, akkor majd a nagy törődésben meg lesz mindene... VICC! Mert szeretetből aztàn marhàra jól lehet lakni, lehet kajàt venni, lehet ruhàt venni , fűtésszàmlát fizetni. Ja nem:)

Végzettség nélkül, apa nélkül , normàlisan fizető fix munka nélkül , sajàt megtakarítàs nélkül gyereket vàllalni màs nyakàra , tàmogatàsokra alapozva felelőtlenség. Ennyi. Egy későbbi gyerek életének minősége fontos. Biztos alapok nélkül ezzel kísérlezezni hatalmas kockàzat és butasàgra vall. Annak a gyereknek az élete nem jàték. Ha valaki vàllalja, nincs visszaút!

Az abortusz témàt a magam rèszéről lezàrtam, felesleges erről vitatkozni, mert sosem fogunk egyetérteni. Ti idealizàltok egy magzatot, én meg nem. Èletképtelen, nincs lelke, nincs tudata,, fejletlen, nem érez, nem gondolkodik se semmi. Nem alapozok arra, hogy majd lesz valahogy.


Egyébként engem sosem hagynànak ott 18 èvesen terhesen, ugyanis van eszem rendesen védekezni, plusz vàllalnàm az abortuszt és annak minden velejàrójàt azèrt, hogy a gyerek későbbi életèben ne szenvedjen miattam. Emellett nem gondolom, hogy egy védekezésben elkövetett hiba miatt 3 ember életét tönkre kéne tennem , meg kellene keserítenem. Sem én nem akarnék egy életen àt ez miatt szenvedni, sem a gyereket nem teszem ki ennek, se az apàval nem csesznék ki. Alapból van bennem annyi gerinc hogy sosem kényszerítenék apasàgra valakit aki nem akar az lenni, sem anyagilag sem erkölcsileg. És biztos alap nélkül anyuapu terhére sose szülnék.

2018. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/145 anonim ***** válasza:
78%
"Nem kelm pont ő bántani mert hozott egy döntést. Felnött emberek. A srác meg valóban még gyerek hogy nem tud ilyenben döntést hozni." - ha levennéd a szemellenzőt és abbahagynád a részrehajlást azt látnád, hogy MINDKETTEN meghozták a saját döntésüket: a Kérdező úgy döntött, hogy megtartja a terhességét, az exe meg úgy döntött, hogy ebben nem kíván részt venni. Ennyi.
2018. máj. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/145 anonim ***** válasza:
62%

" Ti idealizàltok egy magzatot, én meg nem. Èletképtelen, nincs lelke, nincs tudata,, fejletlen, nem érez, nem gondolkodik se semmi. Nem alapozok arra, hogy majd lesz valahogy. " Aki ezt írta, nem igazán érti sem a biológiát, sem az ÉLETET. Először is mindannyian magzatok voltunk valamikor, kivétel nélkül. Az, hogy nincs lelke, inkább rád vonatkozik...és egyébként is honnan tudo, hiszen még azt sem tudjuk pontosan hogy a lélek micsoda. A magzatnak van tudata, vannak gondolatai és annyira életképtelen, mint bárki akit megölnek...


Nem tudom hány éves vagy és mit tanultál eddig az életről, világról, de már messziről lesüt, hogy a 18éves kérdező bölcsebb és többre tartja az éeltet, mint te.

A károgók azt mondják vetesd el, az könnyebb út. Aztán mégis mindig kiderül, hogy nem is könnyebb, sőt milyen jó lett volna, ha több esze van valakinek. Mellesleg ha valakit támogat a család ebben a helyzetben, nagyon is jól kijöhet belőle a kérdező is és a gyerek is. Az az igazán jó család, akik ilyenkor összetartanak. Kérdező jól döntöttél és sok boldogságot kívánok a babához!

A frusztált nők meg inkább keressenek hobbit maguknak.

2018. máj. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/145 anonim ***** válasza:
30%

"Ti idealizàltok egy magzatot, én meg nem. Èletképtelen, nincs lelke, nincs tudata,, fejletlen, nem érez, nem gondolkodik se semmi. Nem alapozok arra, hogy majd lesz valahogy."

Van neked egyáltalán szived hogy ilyeneket irkálsz? Vagy egyáltalán hányéves vagy? Gyereked van? Remélem nincs és nem is lesz.

Hogy lehet valakinek ennyi esze.

Kérdezőnek tényleg éretebb gondolkodása és több esze van mint itt egy két válaszolónak.

Ag ilyenek inkabb üljenek le és kötögessenek.

Istenem.....

2018. máj. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/145 anonim ***** válasza:
55%

83-as az már bebizonyosodott hogy nem vagy 100-as :D:D

semmilyen értelemben.


Komolyra fordítva a szót.

Ezt nem erkölcsileg kell nézni.

A fiú hibázott.

Hibázott,mikor nem védekezett megfelelően.

Hibázott amikor nem biztatta a lányt,hogy menjenek esemény utána tablettáért.

Hibázott amikor lefeküdt vele,holott nem is szereti.

A fiú úgy döntött ezek szerint,hogy szexel egyet és vállalja a következményeit.

Legalábbis így kellett volna lennie.


Továbbá te 83as komolyan döbbenet,hogy valakinek hogy lehet ilyen kicsi agya amivel nem tudja felfogni,hogy annak a gyereknek NEM LESZ rossz sorsa.

Anyuka egy éves kora után bármikor elmehet dolgozni,sőt már előbb is.Beadja egy állami bölcsibe és elmegy dolgozni.Ennyire egyszerű.

A munkából pénz lesz,a pénzből pedig eltudja látni a gyerekét.


És mint már mondta manapság már semmilyen végzettségre vagy munkatapasztalatra nincs szükség rengeteg helyen,mert ember hiány van,és felveszik bárhova.

Tehát mindenki boldog lehet,mert van munka,van pénz,van gyerek,és vannak segítő támogató szülök.


Ti meg undorító feminista kesergők menjetek valahova máshova kiélni az idióta vágyaitokat!

2018. máj. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/145 anonim ***** válasza:
63%

Az abortuszellenes kommandó leállíthatná már magát. Undorítóan viselkedtek, a keresztény kisasszony meg kimászhatna a saját seggéből. Megsúgom, hogy a kereszténység szerint a házasság előtti szex bűn, de ez a rész gondolom nem izgat annyira.


Akik a srác érdekeit védik azokat egy dologban ki kell, hogy javítsam. Egyáltalán nem etikátlan a gyerektartás követelése. Próbáljátok meg történelmi távlatból nézni. Régen a megesett lányt el kellett vennie, nem válhatott el és élete végéig gondoskodniuk kellett a családról. Össze voltak kötve. Ma már ilyen nincs. Az apai kötelességeknek mindössze töredéke maradt meg. Aki apa az tudja, hogy nem rongyos pár tízezer forint, ami a legnagyobb megerőltetés, hanem az aggódás, a jelenlét, hogyha a gyereked hív ugranod kell de kb azonnal! Előbb jön haza az osztálykirándulásról és neked akkorra kell kimenned érte a pályaudvarra, tök mindegy hogyan tervezted a napodat. Egy lóti-futi és állandó éberség lesz az életed. Ez mind nincs. Nem kell szeretni se a gyereket, se az anyát, nem kell részt venned az életükben, az OTP mindent elintéz helyetted. Ennyit kényszerít ki a társadalom egy apától, minden más ezen felül grátisz.


Kérdező, azt elárulod nekünk, hogy mivel védekeztetek? Sokaknak fúrja az oldalát a kíváncsiság és az egész érvelésüket erre építik, miközben én nem olvastam erről semmit. (Ha írtad akkor bocs.)

2018. máj. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/145 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó, csak nem mindegy, hogy az a "pár tízezer forint" mikor jelentkezik... egy stabil egzisztenciával, önálló keresettel bíró harmincasnál, vagy egy tizenévesnél, akinek simán keresztbe húzhatja a további terveit. Ahogy az meg lelkileg nem mindegy, hogy egy közösen vállalt gyermek utáni szakítás/válás következménye, vagy egy olyan gyereké, akit az első perctől nem akart, nem érez a sajátjának, nem értzi, hogy a közös géneken túl bármiféle köze lenne hozzá...

Egyébként ismerjétek meg a hazai közvéleményt ebben a cikkben a szavazásra kattintva:

[link]

2018. máj. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/145 anonim ***** válasza:
58%

#89 Régen se érdekelt senkit, hogy hány éves a fiatalúr. Vagy mi legyen, tiltsuk be hajadon embereknek a szexet? Az örömöket lehet élvezni 14 éves kortól, de a gyümölcsét csak harminc fölött?

Egyáltalán nem számít, ki hány éves. A tetteknek következménye van, és ezek a következmények sokkal kevesebbek, mint valaha. A diákhitelt is vissza kell fizetni akkor is, ha még nem vagy top menedzser csak junior. Mondom, történelmi távlat. Ne csak a mai kis iPhone generációt vizsgáld, hanem az emberiséget.

2018. máj. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!