Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 évesen terhes vagyok és...

18 évesen terhes vagyok és barátom szakított. Járt valaki hasonló cipőben? Esetleg vélemény normális hangnemben? Leírásban a többi.

Figyelt kérdés
Barátom szintén fiatal csak 18 ő is. A kapcsolatunk a baba előtt is gyenge lábakon áltt,de elvileg szerettük egymást. Amikor közöltem hogy mi a helyzet kétségbeesett ami természetes. Nem tudja feldolgozni hogy én szeretném a babát ő nem. A napokban mondta hogy már nem szerelmes és erre rá fog menni a kapcsolatunk stb. Nagyon fáj,hogy a döntésem miatt ez történik és a picinek nem lesz teljes családja valószínűleg soha,pedig én szeretem őt.Én egyetemre készültem emiatt ezt elkell halasztanom,ő még tanul. Szülei ellenzik és konfliktus van a családjukban is emiatt amit szintén sajnálok,enyémek támogatnak ahogy tudnak. Nem akartam fájdalmat okozni senkinek és ugy erzem hogy én vagyok a hibás mert szeretném megtartani,pedig ez a kettőnk hülyesége volt.

2018. ápr. 30. 20:59
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/145 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem nem gusztustalan húzás gyerektartást kérni, hiszen ő is felelős a gyerekért, ha tetszik, ha nem. Nem az apa érdekeit kell szem előtt tartani, hanem az anya és a gyerek helyzetét.

Az 57-es válaszolónak meg igaza van. A kérdésed alapján azt feltételezem, hogy mindennek utánajártál, és ismered a lehetőségeidet és a kötelezettségeidet, és ennek tudatában írtad ki a kérdést.

Ezzel együtt is igaz, hogy a nem várt gyerek két ember hülyesége. Ezt magyarázhatjátok, ahogy akarjátok biológiai különbségekkel, de ez ilyen egyszerű! Ha a férfiaknak nem tetszik akkor bocsi, de ez bizony így megy.

2018. máj. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/145 anonim ***** válasza:
31%

"Ha a férfiaknak nem tetszik akkor bocsi, de ez bizony így megy."

És még csodálkoznak, hogy néhány férfinak elszakad a cérnája, és kirugdossa a nőből a gyereket...

2018. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/145 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó, nem hiszem, hogy a kétségtelen igazságtalanságra az erőszak lenne a jó megoldás. És persze, a korrekt az lenne, ha a nő ilyen helyzetben meg se nevezné az apát (így a döntésből kizárt férfinak nem lennének se szülői jogai, se kötelezettségei), csak hát ebben az esetben ezt sajnos nem a Kérdező fogja eldönteni, hanem a szülei, akiktől hosszú távú függőségbe kerül a gyerekvállalás kapcsán. A kérdező szüleinek meg nyilván fontosabb lesz az unoka, mint a Kérdező exe, és rájuk még neheztelni se lehet ezért.

Szóval én még mindig azt látom, hogy a Kérdező exe számára pont az volt a létező legkevésbé rossz lépés ebben a helyzetben, amit tett, minden mással csak rosszabbul járna.

A Kérdezőre meg tök felesleges hatni próbálni, ha a kérdés kiírásakor volt 9 hetes - ahogy írta a #9-ben - és a kérdés egy hetes - tehát most 10 hetes - akkor már legfeljebb elvi esélye lenne a betöltött 11. hétig elintézni az abortuszt, ha meg is gondolná magát, amit eleve kétlek.

2018. máj. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/145 anonim ***** válasza:
37%

egy teljesen uj valaszado vagyok.

dobbenet mi megy itt.

nagyon orulok hogy 1-2 ember jol latja itt a helyzetet es biztattatok a kerdezot h tartsa meg,nevelje fel!


totalisan egyet ertek!


a ficko aki teherbe ejtette igenis vallalja a kovetkezmenyeket!Majd most felnő,ideje megtudni milyen a felnott elet,ha mar szexualis kapcsolatra ennyire erett volt. Elcseszte?el.ezvan szepen nezzem szembe a tenyekkel hogy hulye volt.


Egy nonek igen is van joga donteni,foleg amikor abortuszra akarjak kenyszeriteni.


Aki meg azt javasolja h vetesse el,hat....komolyan inkabb oket kellett volna anno elvetetni.


Az abrotusz barmelyik szogbol nezem,GYILKOSSAG. es ezen nincs mit szepiteni.

Tehat legyszives megrogzott abortusz partiak huzzatok el innen valami mas oldalra. Azert mert ti hulyen gondolkodtok,ne eroltessetek mar ra masra!


Kerdezo:

valoban nem egyszeru a gyerekneveles.De tok mindegy hany eves vagy.Mimdig nehez lesz :D tapasztalat.

dolgozni meg lehet gyerek utan is.A legtobb helyre nem kell mar semmi fele tapasztalat mert munkaero hiany van.

En most vegzek egy 5 eves foiskolat a 2 eves gyerekem mellett.Es januar ota dolgozom is.

Nehez? szerintem nem.Boven van ideje az embernek,csak az emberek rosszul osztjak be(egesz nap facebook,jarjak a plazakat,bulikaznak stb)


ugyhogy szerintem ne felj,legy eros es bator neveld fel ezt a kicsit! :)


Es arra pedig legyel buszke hogy ilyen aranyos es tamogato szuleid vannak! ritka az ilyen.(nekem anyosomek ilyenek) extra nagy kivaltsag :)

Es ez nem kihasznalas vagy visszaeles.

ez a szulo dolga h segitsen a gyermekenek.Es ez nem szunik meg a 18.szulinap utan.


Sok sikert :)

2018. máj. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/145 anonim ***** válasza:
29%

tovabba lattam itt valamelyik valaszba,hogy ledegradaltak hogy latszik meg gyerek vagy mert eppen nem tudtal felsorolni 2 ellatast amit anyukak kaphatnak.


Nos ennek a valaszadonak irom:


te okos tóni gyest barmikor kaphat plusz emelt csaladit is.

es az h ezekkel nincs tisztaban,az nem azt jelenti h gyerek,hanem csupan csak anmyit h baromira nem foglalkoztatta ez a dolog,ezert soha nem tajekozodott.szevasz

2018. máj. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/145 anonim ***** válasza:
57%

64. Egy méhen kívül életképtelen sejtcsomó, embrió, magzat műtéti úton történő eltàvolítàsa nem gyilkossàg. Èlő, lélegző, megszületett embereket lehet csak megölni. Jogilag sem személy egy x hetes magzat, csak ha élve megszületik.

Ez is egy vélemény. Bort iszol és vizet prédikàlsz. A sajàt véleményedet te se erőszakold rà màsokra. Mert amúgy ezt tetted. Ne feledd: SZERINTED gyilkossàg az abortusz, sokak szerint meg nem. Pont. Amúgy nem írtam pl én, hogy vetesse el , csak annyit, hogy jól elszúrja az életét ha megtartja. Nem ugyanaz. Szövegértés!!!


A màsik dolog. A nőnek csak azért van előjoga dönteni mert benne van az a magzat. Semmi több. De biológiai előnyök miatt tönkrevàgni, egy pasi életét ( aki megmondta hogy nem akarja a gyereket) anyagilag évekig megkàrosítani , rontani az életminőségét undorító! A pasinak is joga van ( csak sajnos igazi lehetősége nincs) beleszólni a dologba, és ez rossz.

Pont azért írtam, hogy ha a nő önhatalmúlag eldönti, hogy megtartja a gyereket, oké, ezzel nem lehet mit tenni, de akkor nevelje is fel EGYEDÜL, ha csak ő döntött, az apa bevonàsa nélkül , pénzelje ő a gyereket. Csessze csak el a sajàt életét ahogy csak szeretné, senkit nem érdekel, de a pasit nincs semmi alapja lehúzni pénzzel ezek utàn . Iszonyat aljasak azok a nők akik megteszik.


Nem csak akkor kell àm nagylànyt jàtszani amikor döntést hoz, viselni kéne annak következményeit is. Vagyis ne legyen pofàja szívni a pénzt a kölyök miatt.

2018. máj. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/145 anonim ***** válasza:
82%

Azért ne felejtsük már el, hogy van ennek a helyzetnek teljesen civilizált és igazságos megoldása is... Kérdező ésszerű időn belül (mondjuk 1-2 év) megkeresi azt a férfit, aki gyereket akar, és önként vállalja. Onnan már csak papírmunka, Kérdező exe lemond a gyerekről törvény szerint, az új pár meg örökbe fogadja, és ennyi.

Ezáltal a gyerek jól jár mert lesz 2 szülője, a Kérdező jól jár mert "a kecske is jól lakik meg a káposzta is megmarad" - szóval nem lesz vesztese a történetnek, és az ex is jól jár, mert lekerül róla a más által rákényszerített apaszerep. És újra mindenkinek tiszta lehet a lelkiismerete.

2018. máj. 8. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/145 A kérdező kommentje:
Nem gondolod,hogy a "biologiai elony" nekem hatrany? En erzem hogy ottvan,hogy fejlodik en erzem hogy ez igenis egy elet nem egy sejtcsomo mert mindenki volt ekkora kis "mehen kivul eletkeptelen sejtcsomo"
2018. máj. 8. 03:14
 69/145 A kérdező kommentje:
Konnyu nagyon kivulrol iranyitani hogy menj el es tuntesd el magadbol. Ez a biologiai elonyom,hogy en erzem en cipelem a sulyat es viselem a terhet,hogy en vagyok sokak szerint az idiota,hogy ezt nem tudtam megtenni?
2018. máj. 8. 03:16
 70/145 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo,esszerunek semmikepp nem tartom az orokbefogadast es exem sem,ez az amiben egyetertettunk teljesen. Soha nem adnam a gyereket idegennek mert kepes leszek felnevelni
2018. máj. 8. 03:19
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!