Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1,5 év párkapcsolat után...

1,5 év párkapcsolat után őrültség babát vállalni?

Figyelt kérdés

Kb másfél éve vagyunk együtt a barátommal, de nem lakunk együtt, mindketten a szüleinknél lakunk, viszont ugyanott dolgozunk(munkahelyen találkoztunk először). 19 és fél éves vagyok és úgy néz ki, hogy terhes. Nincs szívem elvetetni, de ha a babának ez jobb lenne, akkor ..

Jól megvagyunk, de még nem mertem elmondani neki. Félek, hogy Ő nem akarná vagy emiatt szakítanánk, esetleg "kényszerből" maradna csak velem a kicsi miatt.

Szerintetek nem túl korai 20(+pár hónap) évesen(a barátom 27) babát vállalni és főleg másfél év "járás" után?

2 éve dolgozok ott.


2018. okt. 6. 11:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
De, korai, de mostmar mindegy, nem ?
2018. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
Ez nen az együtt töltött időtől függ
2018. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Nem azzal van a gond,hogy másfél éve vagytok együtt,hanem azzal,hogy még egy percet nem éltetek egy fedél alatt. Az,hogy átjártok egymáshoz,közel sem olyan,mint együtt élni valakivel. De eső után köpönyeg.A gyerek úton.Remélem legalább most már összecuccoltok,és nem külön nevelitek fel.
2018. okt. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
32%
Erre nem szabad gyereket vállalni. Otthon éltek mindketten, ergo valamelyik szülő nyakára szülnel. Ha bele fér meg, akkor abortusz
2018. okt. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%
Mi három éve vagyunk együtt és egy hónapos a kislányunk, szerintem nem korai :) mások 20ev házasság és három gyerek után válnak el... akkor nekik is korai volt?
2018. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
A munkahelyeden töltött két év pont jó, még most össze tudtok költözni, és együtt felnevelni, ha ő is úgy akarja. :)
2018. okt. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
69%

Azért ne vállalj vele gyereket, mert ez a kapcsolat erre nem alkalmas.

1,5 év. Ennyi idő után azt nem mered elmondani, hogy terhes. Félsz, hogy elhagy emiatt, pedig ketten kellettetek a gyerekhez.

Az, hogy jól megvagytok, nem elég.


Azt gondold végig, hogy EGYEDÜL mit tudsz ennek a gyereknek megadni. Mert ennek idővel nagy eséllyel ez lesz a vége. Ő könnyen van, bármikor meggondolhatja magát a következő 25 évben. Neked csak 4-5 heted van átgondolni, hogy mit vállalsz a következő 25 évben.

2018. okt. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
22%

5!


És ti sem éltek együtt?

2018. okt. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
54%

Én biztos nem vállalnám. 1,5 év szerintem kevés, pláne hogy egy percet nem eltetek együtt. Márpedig lakva ismerszik az ember. Mi 2 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt is lakunk és elég nehéz volt az első pár hónap, mire összeszoktunk... Sok kis vita apróságokon, egyszerűen egymásra kellett hangolodni, nagyon nem ugyanaz h átjartok egymáshoz vagy hogy együtt is laktok. Egy gyerek ezt meg csak 1000x jobban megnehezíti. Ráadásul még el se merted mondani, mert valószínű nem úgy reagálna, ahogy várnád.

Egyedül is fel tudnád nevelni, ha ő nem akarja?

Én elvetetném..De te tudod..

2018. okt. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakoznék ahhoz hogy együtt élni sokkal nehezebb mint csak átjárni. Mi 5 éve vagyunk együtt, most lesz 1 éve hogy saját lakásba költöztünk de már sokszor összetévesztünk, ami elotte egyáltalán nem volt ránk jellemző. Számomra jelentéktelen apróságokon nagyon kiakad a párom, és elképzelni nem tudom mi lesz ha egy nagyobb probléma jön. Bár mondom előtte minden akadályt simán vettünk.


Én a helyedben azt gondolnám át hogy ha egyedül kéne felnevelned képes lennél-e rá anyagilag. Ha csak segítséggel akkor akarsz vagy tudsz-e a szüleiddel élni beláthatatlan ideig? Tudod-e kezelni hogy beleszólhatnak mindenbe a gyerek körül?

Ha ezekre pozitív választ adsz, akkor tartsd meg és bízz abban hogy az apa is mellettetek marad és boldogan éltek míg meg nem haltok. De ha mégse akkor se kell pánikba esned. Az apa reakciója is érdekes persze, de hiába mondja most hogy szeret és akarja a gyereket erre nincs garancia. Lehet hinni neki, de sok nő döbbent már meg előtted is.


Ha viszont negatív vagy bizonytalan vagy a válaszokban akkor vetesd el és próbálj meg tovább lépni. Nehéz lépés de van hogy ez a helyes út.

2018. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!