Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1,5 év párkapcsolat után...

1,5 év párkapcsolat után őrültség babát vállalni?

Figyelt kérdés

Kb másfél éve vagyunk együtt a barátommal, de nem lakunk együtt, mindketten a szüleinknél lakunk, viszont ugyanott dolgozunk(munkahelyen találkoztunk először). 19 és fél éves vagyok és úgy néz ki, hogy terhes. Nincs szívem elvetetni, de ha a babának ez jobb lenne, akkor ..

Jól megvagyunk, de még nem mertem elmondani neki. Félek, hogy Ő nem akarná vagy emiatt szakítanánk, esetleg "kényszerből" maradna csak velem a kicsi miatt.

Szerintetek nem túl korai 20(+pár hónap) évesen(a barátom 27) babát vállalni és főleg másfél év "járás" után?

2 éve dolgozok ott.


2018. okt. 6. 11:06
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos,hogy írod,hogy a hol te vagy náluk 1 hétig,hol ő nálatok... :)

Mi bár 12 éve vagyunk együtt, 2évig úgy éltünk,hogy ő szinte nálunk lakott a szülői házban. Annyi különbséggel,hogy otthon fürdött. 1 pici gondunk sem volt. Majd 2 év után hozzáköltöztem és fél évig csak a vita ment,minden kis sz@ron... Sztem volt 1 év mire összerázódtunk. Tehát csak arra akarok kitérni,hogy ne vedd az 1-1 heteket úgy,hogy tök jól megy az együttélés.. Mert ez nem az.

2018. okt. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
92%

Más hozzászólásokat nem olvastam. Mi 2 hónap után összeköltöztünk és az első évfordulón már babát terveztünk. Együtt lakva jó pár súrlódás után biztosan tudtuk, hogy bírni fogjuk, ha a baba felborítja az életünket, akkor is. Idősebbek voltunk, mint ti, ezért számold bele, hogy a jellemfejlődésetek pár év múlva még durva fordulatot vehet a mostani gondolkodásmódotokhoz képest.

Nektek is idő kell, hogy megtapasztaljátok, hogy egy háztartás vezetése, költségek kezelése mit hoz ki belőletek, ki mikor kel vagy megy aludni, tudtok-e "összezárva" lenni, ha egy vita után nincs hova anyuhoz haza menekülni. Ha ezekre ninca atombiztos válaszod, akkor még korai a gyerekvállalás és ng eséllyel egyedül maradsz vele pár even belül.

2018. okt. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, javítanék:*nagy eséllyel egyedül maradsz a babával pár éven belül.
2018. okt. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ezt mi nem fogjuk tudni neked megválaszolni, nyilván nem egyszerű az eseted de nem is lehetetlen , első sorban el kell mondani az apukának és közösen megbeszélni a következő lépést !

Elhiszem hogy félsz , sok a negatív példa igen , de az nem garancia hogy neked nem fognak jol alakulni a dolgaid!

Szüleid tudják ?

Szerintem közösen jo döntést fogtok hozni !

2018. okt. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!