Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1,5 év párkapcsolat után...

1,5 év párkapcsolat után őrültség babát vállalni?

Figyelt kérdés

Kb másfél éve vagyunk együtt a barátommal, de nem lakunk együtt, mindketten a szüleinknél lakunk, viszont ugyanott dolgozunk(munkahelyen találkoztunk először). 19 és fél éves vagyok és úgy néz ki, hogy terhes. Nincs szívem elvetetni, de ha a babának ez jobb lenne, akkor ..

Jól megvagyunk, de még nem mertem elmondani neki. Félek, hogy Ő nem akarná vagy emiatt szakítanánk, esetleg "kényszerből" maradna csak velem a kicsi miatt.

Szerintetek nem túl korai 20(+pár hónap) évesen(a barátom 27) babát vállalni és főleg másfél év "járás" után?

2 éve dolgozok ott.


2018. okt. 6. 11:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
26%
Szerelemből és elővigyázatlanságból őrültség gyereket vállalni. Már a fogalmazásod is... “babát” vállalni, édesem, azt a babát neked fel is kell majd nevelned, 99%, hogy egyedül. Azért kellene gyereket vállani ésszel, meggondoltan, mert úgy érzed, rengeteget tudnál adni neki, szeretetet, törődést, stabil családot, stabil életkörülményeket, és nem pedig azért, mert becsúszott.
2018. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
77%

Nem a 1,5 éven van a hangsúly, hanem azon hogy nem éltek együtt.

Így igen korai.

Beszéljétek meg mi legyen, fölösleges félni meg halogatni.

2018. okt. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a privátot is.

Minden hónapban egy hetet én vagyok nála, egy hetet pedig ő nálunk, szóval szoktunk több ideig is együtt lenni, illetve mindennap együtt dolgozunk, szabadnapokon meg általában együtt kirándulunk vagy ilyesmi.

Kettőnknek(mivel otthon laktunk ezért nem ment el az egész fizetésünk a lakbérre) van annyi félretett pénzünk, hogy egy kisebb lakást vegyünk. Egykét hónapja megemlítettük, hogy össze kéne költözni, de akkor még úgymond "nem volt miért, egyszerűbbnek láttuk szüleinkkel maradni.

De akkor még szó sem volt gyerekről. Csak nem tudom, hogy mennyire gondolja komolyan velem ezt az egészet. Nyilván mindenképp el mondom, csak tegnap tudtam meg, hogy terhes vagyok, először egyedül is át akartam gondolni, illetve tanácsot kérni, de nem sok pozitívat láttam, úgyhogy nem tudom.

2018. okt. 6. 13:22
 14/24 anonim ***** válasza:
39%
A babának úgy a legjobb ha életben marad... miért nem védekeztek rendesen??!!
2018. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
72%

mikor teherbe estem(22 éves voltam) mi se éltünk együtt..de előtte már 7 évet együtt jártunk! azóta természetesen együtt lakunk és jól megvagyunk! Jelenleg várjuk a kistesót 😊

ha anno elhagyott volna, akkor is megtartottam volna

teherbeesés előtt én is dolgoztam, szóval nem gyesből kellett volna felnevelnem

2018. okt. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
84%

1,5 év nem lenne kevés, ha nem 19 vagy

Vagy együtt éltek

Vagy nem jut eszedbe olyan, hogy nem komolyan gondolja veled a párod


Amit végig kell erősen gondolni az az, hogy akkor is tudod-e vállalni a gyereket, ha a párod elhagy,

Vagy egyszerűen te gondolod azt, hogy mégsem működik együtt.


Mert ezereg olAt lehet hallanai, hogy mi is így.. Mi is úgy... Negazívat és ppzitívat is..


De azok nem ti vagytok.


Ha úgy érzed igen a válasz, akkor szupi...


Mindenki 1 hónap, 1 év.. Stb kezdi a kapcsolatot..

Nem azonnal 10 évvel


Beszéljétek át, remélem sikerül jó döntést hozni

2018. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
97%
Nekünk most lesz a 3. évfordulónk októberben, rá pár napra tölti a fiúnk a 2. életévét. Bár mi egy hónap járás után összeköltöztünk, és tényleg lakva ismerszik az ember. Meg kell tanulni elfogadni egymás szokásait. Ha megtartjátok a babát, akkor minél hamarabb költözzetek össze.
2018. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

"szóval szoktunk több ideig is együtt lenni"


Az semmi. Az együttéléshez egy picit se hasonlítható az, ha 1-1 hétig vendégeskedsz a másiknál.


Az se ígér semmi jót, hogy volt az összeköltözésről szó, de "mégse láttátok értelmét".


Egy ilyen kapcsolatot nem fog szorosabbra fűzni egy gyerek, hanem jobban szétmar.


Ha egyedül is képes vagy rá, tartsd meg. Egyébként ne.

2018. okt. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de majd kiderül
2018. okt. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
79%

“Kettőnknek(mivel otthon laktunk ezért nem ment el az egész fizetésünk a lakbérre) van annyi félretett pénzünk, hogy egy kisebb lakást vegyünk. Egykét hónapja megemlítettük, hogy össze kéne költözni, de akkor még úgymond "nem volt miért,“


Hát neked annyi. Elmondom, mit fog látni mindebből a pasid: ő elmondta neked, hogy összespórolt egy lakásrnyi pénzt (mert hogy te 19 évesen, 2 év munka után ehhez max párszázezret tudsz hozzáadni MAXIMUM). Szóba került az is, hogy bár lenne rá pénze, de nem veszi meg, mert annyira nem szeretne veled éjjel-nappal együtt lenni, jó neki ez a randizgatás, ahogy van.


Ezek után te 2 hónappal később benyögöd, hogy terhes vagy = kell az összes pénze, aminek a létezéséről pont 2 hónapja tudsz, illetve már be is osztottad azt; vegyen lakást belőle, meg babacuccokat. Hát szaltózni fog örömében szerencsétlen.

2018. okt. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!