Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5hónapos kisfiam mellett...

5hónapos kisfiam mellett terhes lettem de a párom nem akarja a babát mit tennétek?

Figyelt kérdés

A párommal megbeszéltük késöbb jöhet a 2dik baba úgy 1.2év múlva de most jött viszont a párom nem akarja azt mondja menjek abortuszra

Persze ezért nem hagyna el és ha ragaszkodom hozzá elfogadja de lelekiismeretfurdálásom van nem szerettem volna ilyen hamar még 1babát de nincs szívem elvetetni vajon jól döntök?


2019. márc. 3. 18:28
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
91%
# 20: Ismereteid hiányosak. Amit írtál, az a háromfázisú fogamzásgátlókra igaz, azt azonban szoptatás mellett NEM írják fel. Az egyfázisú fogamzásgátlók esetében jóval magasabb a teherbeesési arány - ilyet szedhetnek csak a szoptatós anyák és azok a nők, akik trombózishajlam miatt mást nem. Szoptatás alatt eleve kisebb a teherbeesés esélye, de természetesen nem lehetetlen. Az egyfázisú fogamzásgátló ezt hivatott kiegészíteni, de minden szervezet más. Van, amikor nem véd úgy, ahogy kellene...
2019. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
8%
Persze persze. Nézd, nekünk nem érdekünk, hogy meggyözz bennünket. Mire azt megszülöd, addíg még a másik is pici lesz még, és amilyen "lelkes" a férjed, örülj, ha bármiben is segíteni fog. Bár gondolom, valakinek dolgozni is el kell járni a családból, úgy hogy számolj azzal, hogy Minden rád fog szakadni két kisgyerekkel. Fúrcsa, nekünk sosem lett második gyerekünk. Miért? Mert mi csak egyet akartunk, és még csak "véletlenül" se letztem másodjára terhes. Mert én tudok védekeni normálisan, és jé ugye milyen fúrcsa? Mindenesetre, én nem vállalnám be. Minek? Hogy még jobban megnehezítsem az életem? De te ha már ennyire "felelösségteljes felnött nö/anya létedre ezt nem tudtad, holott most szültél egyet, akkor Igen is tartsd meg, és szenvedj!
2019. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
87%

Nem tisztem védeni egy kérdezőt, de azért tegyünk már különbséget a "tuti nem akarok gyereket, vagy csak jópár év múlva" eset és a "stabil házasságban élek, akár jöhetne is a következő, de ha lehet, még toljuk ki egy kicsit" helyzet között. Én bevallom, amikor az utóbbi helyzetben voltam, akkor a férjem tudtával és beleegyezésével egy kevésbé hatékony fogamzásgátlási módszert alkalmaztam. Nem volt akkora jelentősége, mint máskor. Ne hasonlítsuk már az "egy gyereket akartunk és annyi lett" szituhoz, mert a kérdező nem egy gyereket akart és nem is hosszú idő múlvára tervezték a következőt.

Van az ismerősi körömben olyan család, ahol mindegyik gyerek még a szoptatás alatt fogant. Akarták, vállalták, köszönik, jól vannak. Az első meghökkenés után beletörődtek a kis korkülönbségbe. Amikor már nem akartak több gyereket, akkor biztonságosabb védekezési módszert választottak.

2019. márc. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
38%
Én biztosan nem mennék abortuszra. Egyébként azt írtad az első baba spirál mellett fogant, én úgy tudtam szülés előtt nem rakják fel.
2019. márc. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is raktak fel spirált szülés előtt, mert allerigás vagyok a latexre, a fogamzásgátlótól trombózis volt..


A kérdésre válaszolva, ha úgy érzed hogy a beteg gyereked mellett ezt be tudod vállalni, akkor miért ne? Ha végig gondolod kb másfél éves lesz a gyerek mire szülsz, annyira nem vészes azért..


De ezt a férjeddel kell megbeszélni, ha ő is akarja akkor ne vetesd el.

2019. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
90%

Jajj mennyi rosszindulatú ember van itt. Tudtommal a kérdés nem a védekezés melletti teherbeesésről szólt. Nem tudom mit pattognak ezen egyesek. Semmi köze senkinek ahhoz, hogyan fogant az a magzat. Tanácsot kért, nem felvilágosító órát a kérdező. (Hozzá tenném én is védekezés mellett fogantam és az öcsém is, basszus ilyen is van. Mit ad Isten nem csak egy forgatókönyv létezik...)

Kedves kérdező, szerintem csak lesokkolódott a párod. Adj neki időt és beszéljétek át ezt többször is. :)

2019. márc. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem tudnak egyesek inkább nem írni, ha nem a kérdésre válaszolnak...látatlanul ítélkezni idegen embereken, okoskodni...Kérdező:jól döntesz ha megtartod.
2019. márc. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
40%
De hogy kaphat maximum gyedet egy analfabéta?
2019. márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
50%

Eszméletlen, hogy mennyit esett itt a színvonal. Nem sül le a pofátokról a bőr?


Pont az ilyen vádaskodó faszok miatt veszi be a sok fiatal ok nélkül az esemény utáni tablettát. Miattatok nem tudnak az emberek a védekezésről normális ismeretekre szert tenni, mert az emberi test ismeretetek egyenlő a nullával. Képtelenek vagytok objektíven gondolkozni, csak légből kapott dolgok alapján ítélkezni.


Teljesen normális kérdést tett fel. Nem tudom hogy vettétek a bátorságot, hogy így beszéljetek vele.

2019. márc. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
74%

31es teljesen egyetértek. Mindenki aki képtelen a kerdesre válaszolni szalljon magába egy kicsit és gondolkozzon el rajta h azert van e itt hogy segítsen másokon vagy valami lelki szüksegletét elégíti ki azzal hogy szapulja a többieket.... borzasztó. Komolyan.

Kerdezőnek! Van egy barátnőm és ugyanígy jartak mint Ti. Ott is apuka nagyon megrettent, nagyon nem akarta. Össze is vesztek úgy rendesen. Apa mondott mindenfélét hogy miért nem akarja a babát. Anya pedig azt mondta, hogy nem veteti el, mivel képtelen lenne rá. Maradt a nem beszélek veled állapot. Egész addíg míg a baba elment. Anya és meglepő módon apa is odavoltak, bár apának azok a műsorai a terhesség miatt... szóval...tényleg érthetetlen volt számomra a "bűntudat". Utána újból kellett építeni a házasságukat. Néhány év múlva egészséges gyermekük született akinél fel sem merült hogy elvetessék. Ők így megúsztak mindent ma is egy család. Én mint anya barátnője nagyon nagyon megutáltam apát és azóta sem kedveltem meg. Nem tudom hogy mi a különbség két gyerek között... mindegyik ugyanúgy a Tietek. Kettőtöké.

Ha nem lennének egészségügyi gondjaim, el tudnám látni a családomat a háztartást biztos hogy nem vetetném el. Nagyon nagy örömmel várnám. Nem látom a különbséget két gyerekem között.

2019. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!