Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mikor áll helyre a menstruáció...

Mikor áll helyre a menstruáció pajzsmirigy-gyógyszer szedése után?

Figyelt kérdés

Szűk 1 hónapja állapította meg az orvos, hogy pajzsmirigy-alulműködésem van (kb 1 éve próbálkozunk a babával) erre Euthyrox gyógyszert kaptam (50 mg-ot).

Mennyi idő kb mire beállítja a rendszeres ciklust? Nagyon nem tudom magam mihez tartani, eddig is hosszúak voltak a ciklusaim (35 nap kb), most megint a 40.-ik napon tartok... :/

A júniusi pl teljesen kimaradt, ilyen még sosem volt :( így a júliusi kb 60 napra jött meg, és most nem tudom mikorra várjam (nyaralás miatt is jó lenne tudni).


Akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata kérem ossza meg velem, a Google nem volt most a barátom, semmi erről szóló cikket nem találtam.



2019. aug. 7. 14:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Amit te tenni tudsz, hogy 160gr szénhidrát diétát kezdesz, illetve ha eddig nem tetted mozogj heti 4-5 alkalommal. Sajnos gyógyszeres kezelés is kellene..
2019. aug. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%
Nekem ennél sokkal enyhébb IRre is 120 g-os ch diétát mondott a doki. De persze már a 160g-os nagy lépés lenne HA TÉNYLEG keményen tartanád! Plusz a heti 4-5x-i 60 perces kardió mozgás (én ajánlanék hozzá pulzusmérőt)
2019. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%

Nekem ennél jobb értékekre is mondták, hogy azonnal gyógyszer, diéta és mozgás és utána én kva szigorúan betartottam mindent és úgy is másfél év volt, mire az értékek kifejezetten jók lettek. Azóta nagyjából stabil. A menzeszem különben gyorsan beállt, most elég tankönyvi, de a többi érték nem alakult ennyire gyorsan.


Lehet csapkodni, hogy te azonnal akarsz mindent, de ezek elég rossz eredmények... :(

2019. aug. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Utolsó, senki nem csapkod, nem akarok mindent azonnal, ha olvastad amit írtam, már 1 éve szeretnénk a babát is, azóta több orvosnál jártam, sok vizsgálaton és vérvételen vagyunk túl, szeretném ha minél hamarabb eredménye lenne, ennyi. Tudom hogy ezek a dolgok nem mennek egyik napról a másikra.

2019. aug. 7. 18:48
 15/19 anonim ***** válasza:
48%
Az a baj, hogy amíg nem is vagy normálisan kezelve, addig hiába várod, hogy legyen eredmény :/ a jó endokrinológus az alapja ennek és az látszik, hogy az nincs.
2019. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én az IR-hez nem értek, de a pm-hez sajnos igen. Ez hashimoto, az emelkedett ATPO miatt. Igaz, csak enyhe, de az :/ Ezzel nehezebb is teherbe esni, és a vetélés esélye is nagyobb. De nem lehetetlen: nekem 1600 feletti ATPO-val is lett egy gyönyörű lányom!
2019. aug. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Már túl vagyok egy spontán vetélésen sajnos :(


Gratulálok neked utolsó a babához! :)

2019. aug. 7. 22:12
 18/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező. Hogy vagy azóta?
2020. jún. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

Azóta még több orvosnál jártam, Magyarországon és külföldön itt ahol élek egyaránt, mind mást mondott, de a lényeg annyi, hogy Hashimoto pajzsmirigy alulműködésem van, erre szedem azóta is a gyógyszert, 50mg-ról 75mg-ra váltottunk, majd 75mg/100mg felváltva. Egyik doki szerint enyhe glükóz intoleranciám van, másik szerint az sem, az inzulin rezisztencia nem merült fel azóta...

Viszont magamtól elhagytam a cukor fogyasztását január óta, a szénhidrátot próbálom kordában tartani, de sem gyógyszert sem diétát nem kaptam. Hozzáteszem, hogy teljesen átlagos súlyú vagyok, nem kell fogynom, nem volt sose gondom hízással, lehet emiatt is nem foglalkoznak vele... A nyáron kell újra terheléses cukormérésre menni, akkor majd kiderül változott-e valami.

Az egyéb hormonok aránylag rendben vannak, a progeszteron szintje mutatja hogy van peteérésem (ultrahangon is néztük és volt érett tüszőm), a ciklusaim nagyjából beálltak 33-34 napra, bár pont a múlt hónapban 38 napra jött meg, de a 21ik napon volt peteérésem ezt ovulációs teszttel is láttam, emiatt tolódott el kissé. Ez az első hónap, hogy inozitol tartalmú étrendkiegészítőt is szedek orvos ajánlására, hátha végre hoz eredményt hamarosan.

2020. jún. 12. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!