Mennyibe kerül a lombik?

Figyelt kérdés

Most tudtuk meg, hogy a 18 milliós spermaszámmal esélyünk sincs természees úton babára. Bár erre 2 év próbálkozás után rá kellett jönnünk.

Nos, az anyagi részén jobban aggódunk jelenleg, mint maga a procedúrán. Bármire képesek vagyunk, hogy lehessen kisbabánk.

Az anyagiaktól eléggé félünk, mert nincsenek tartalékaink viszont nem szeretnénk várni a tb támogatott opcióra.

Ha csak a gyógyszereket, leszívást, beültetést nézzük, akkor ezek durván mennyibe fognak kerülni? Átjárhatóság, hormonvizsgálat megvolt. A méhtükrözés most lesz meg, szóval ezek letudva, ezekkel nem kell számolni.


2019. szept. 20. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hol laktok? Így könnyebben tudunk intéményt ajánlani. Biztos, hogy lombik kell, nem elég az inszemináció?


Egyébként nagyon sok intézményben nincsen már hosszú várólista, főleg hogyha megvannak a vizsgálataitok. Az első konzultációra 2-3 hónapot kell várni (hogyha adott orvos magánrendelésére mentek, akkor rövidebb). Utána már a vizsgálatok 1-2 hónap alatt megvannak, de ha megvan minden egyből lehet is kezdeni.


Mi Budapesten a Forgács intézetben voltunk, hálisten könnyen stimulálható vagyok, így a gyógyszerekért összesen 60 ezret fizettünk csak. Plusz az első konzultáció magánban volt 20 ezer Forint. Ezen kívül semmi mást nem fizettünk.

2019. szept. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Úr isten mennyire jól hangzik ez összeg. Számolgattam weboldalakon de 1 millio alatt nem nagyon jött ki :/ :(

Medend-be járunk fel Budapestre Győrből. Győrbe a Kaáliba 4 hónapig próbáltam időpontot kapni első konzultációra. A Medenbe az első telefonhívásnál kptunk időpontot. Ott segítenek elmenetelni a lombikig és ha megvan a méhtükrozés akkor ajánlanak jó lombikos orvost és intézményt.

Azt hittem én is, hogy inszemhez elég, de sajnos nem.

18 millió, sok a lassú és rossz a formájuk is. :(

Colstibebyt 2x1/4 tablettával úgy túlstimulált, hogy ovulációmor azt hittem belehalok a fájdalomna. Szóval kicsit félek a stimulálástól.

Novemberben lesz a méhtükrözés.

Annyira jó lenne idén túlesni az első beültetésen, de persze erre esély sincs.

2019. szept. 20. 20:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Dévai intézet magán intézet, de csinálnak TB támogatott lombikot. Első konzultációra kb 1 hónapot kell várni, utána azonnal kezdhettek, ha megvan minden lelet. Maga a lombik ingyenes, a gyógyszer a stimutól függ, 60-110.000 között volt nálunk. Előtte 2x voltunk konzultáción, az 2x20.000Ft.
2019. szept. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat! 🙂
2019. szept. 20. 21:11
 5/12 anonim ***** válasza:

A stimuláció után van progeszteron pótlás. Én a 3x3 utrogestan (1600/doboz, 1 doboz/3 napi adag, 12.hétig) mellé napi egy prolutexet szúrtam, ami 2000/ampulla. Ez a 12.hétig plusz 180 ezer volt.

A stimuláció nekem is olcsón kijött, 70 ezer körül volt. De hallottam olyat is, akinek simán 200+ volt. Nagyon egyénfüggő.

Háromszor voltunk magánban a meddőségis dokinknál (25000/alk) illetve négyszer az endokrinológusnál (10000/alk). Férjemnek csináltattunk kiterjedt spermavizsgálatot (110 ezer + 2*20 ezer a konzultáció az andrológussal) - ki akartuk zárni, hogy olyan probléma legyen a háttérben, ami egy sima spermavizsgálatból nem derül ki, de komolyan befolyásolja a megtermékenyítést.

Ezek mellett különböző magán úton történő vérvételek, főleg pajzsmirigy miatt. Kb. 100 ezer.

Ha összeadod, kb 615 ezer volt ez nekünk úgy, hogy az inszemek gyógyszereit (azok kb 50ezer/inszem), illetve a pajzsmirigyre szedett gyógyszerek árát valamint a különböző vitaminokat nem számoltam. Beavatkozásokért nem kellett fizetnünk ahova jártunk. És nagyon mázlisták voltunk, hogy elsőre összejött.


Mi a BMCbe jártunk, ahol az augusztusi első konzultáció után egyből kezdhettünk tavaly. Nekünk inszemek voltak előbb, mert a férjem eredményei nem indokolták illetve én is 35 voltam még csak akkor. Így 3 sikertelen inszemünk volt. Idén viszont sikerült az első lombikunk.


Barátnőméknek most volt a Róbert Károly kórházban, a Fülöpnél az első lombikuk. Nem sikerült. 800 ezer lett a vége és egyetlen embriót tudtak fagyasztani. Most azzal próbálják meg. Az a beavatkozás olcsóbb lesz. De ha nem sikerül, jön a következő stimulálás, leszívás, beültetés kör... ugyancsak 800ért.

2019. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nagyon gratulálok! :)

Uhh durván hangzik! És mi van ha nem sikerül az első.... belegondolni is rossz :(

2019. szept. 20. 21:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk volt lombikunk 250.000.-es; és 140.000.-es gyógyszerköltséggel is. Attól függ, hogy milyen protokollt kapsz, milyen gyógyszerekkel, és hogy reagálsz azokra. Van, hogy a stimuláció alatt is írnak még fel plusz gyógyszert.
2019. szept. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem sikerül elsőre, ezek a költségek sokszorozódnak sajnos. Viszont ami talán egyszerűbbé teszi, hogy ezt a pénzt nem egyszerre kell becsengetni a kasszába. Hanem viszonylag hosszabb időintervallum alatt.

Sok sikert nektek! Ha tudtok, keresdetek tb támogatott helyet. Magánban nagyon megterhelő anyagilag egy lombik.

2019. szept. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk férfi-női oldalon is gond van. Elzárt petevezetők, és OAT szindróma. BMC be járunk.

A teljes stimulációs lombikunk 140 ezerbe állt meg. Ez a tb támogatott. És a teljesen alap, kezdő szuri, és gyógyszer adagokat kaptam. Ha sikerült volna, akkor plusz havi 60 ezer a progeszteron szuri.

Most fizetős fagyasztott embriós beültetésünk volt. Ezt fizettük, 100 ezer plusz 20 ezer az embrió ragacs, és a beültetés utáni Crinone gél. Nem volt szuri.

Tehát ha "csak" a férjednél van gond, akkor egy teljes lombik kb 150 ezer. Ennyivel azért számoljatok.

Ha lesz fagyasztható embriótok, akkor utána a tb-s beültetés max 30 ezret tesztnek ki, ez a beültetés utáni progeszteron pótlás. Függ attól neked mennyi kell. A fagyasztás első éve ingyenes, utána évi 24 ezer.

Két tb-s lehetőség között 3 hónapnak kell eltelnie, így támogatott.

Vannak olyan költségek, mint pl az utazás. Van költség térítés. Kell kérni hozzá az adott meddőségi centrumba lapot, és mindig pecsételtetni kell, és kitöltetni az orvossal. Ez 6 rubrikás, ha betelik, akkor a helyi tb be le kell adni, és visszautalják az árát. De nyilván ezt meg kell előlegezni. Lehet autóra, és tömegközlekedésre is kérni.

Sok sikert, és remélem elsőre összejön Nektek! Drukkolok!

2019. szept. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek a hasznos információkat! Nagyon örülök nekik! Utolsó:

Tudtám a centrumban hogy Győrből megyünk, de nem mondták ezt a utiköltség térítést... :(

Mennyit kellett várnotok a tb támogatott kezelés elkezdéséig?

Ha jövő év elején megtörténne a beültetés, az fantasztikus lenne! :)

2019. szept. 21. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!