Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Megneznetek a cukorterhelesem...

Megneznetek a cukorterhelesem eredmenyet?

Figyelt kérdés

Glukoz (mmol/l)

0: 5.0

60: 4,3

120: 4,6


Inzulin (mIU/l)

0: 5.9

60: 42.8

120: 38.2


Ket het mulva megyek endokrinologiara, addig is kivancsi vagyok. Koszonom!


2019. okt. 28. 19:37
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyesmi eredményem lett. A 60 perces cukor furán alacsony, csak nekem van 30 perces is. Ha vékony vagy, akkor elvileg jó eséllyel 30 percnél van az inzulin csúcs, ezért nekem nagyon a lelkemre kototte a dokim, hogy csinaltassam meg azt is. Holnap megyek vissza, majd megírom, hogy mi lett velem, mert eleg hasonlo értékeink vannak :) Azert, menj el mindenképp te is, mert kicsit magasabb az inzulinod, de nekem ilyen:

5,0

9,0

4,2

5,3


Inzulin:

4,5

41

36

20,5

2019. okt. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
94%
Azért nem kellene mindenkit lepontozni.
2019. okt. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Koszonom neked is. Nem vagyok vekony, atlagos testalkatu inkabb. Varom majd, hogy mit mondtak neked. En november kozepen megyek endokrinologushoz.

Lepontozas: ne torodjetek vele. Az elso delikvenst leszamitva mindenkinek ment a zold kez, mert tenyleg segitetek.

2019. okt. 28. 21:32
 14/31 anonim ***** válasza:
Ez IR, és pont azért, mert már a 60 perces cukor beesik a 0 perces alá, illetve a 120 perces sem éri el a kezdő értéket. Egy jó endokrinológus err IR-t fog mondani és 160 grammos szénhidrát diátát + mozgást. Gyógyszert szinte biztos, hogy nem kapsz rá. Sok sikert!
2019. okt. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Elmeletileg a varos egyik legjobbjahoz megyek, remelem ugy is lesz.

Utolso, koszonom!!!

A dietat lehet, elkezdem addig, artani nem fog.

2019. okt. 28. 21:44
 16/31 anonim ***** válasza:
Ez sajnos IR, előfordulhat, hogy ez miatt nem sikerült teherbe esned! :( A 160 g-os diétát mindenképp szépen, lassan kezd el bevezetni az életedbe a mozgással együtt! Nekem ez az oldal segített: [link]
2019. okt. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
42%
Ez ir. Valószínűleg 30 percnél egekben volt az inzulinod, ezért jobb 5 pontost csináltatni.
2019. okt. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
91%
0%ot kaptam mert le mértem írni, hogy ez IR és diétázzon a kérdező!? Kifacsart világban élünk.. Nekem egyébként mindegy, felőlem lehet csodaszép is az eredmény, max 5 év múlva is itt fog keseregni és cukros is lesz közben.
2019. okt. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Ez pedig IR, nem is értem miért írják néhányan, hogy szép eredmény. Ilyen értékekre bőven gyógyszert szedek egy éve.
2019. okt. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

"WHO adatai alapján a vércukor éhgyomri értéke (0’VC) 3.9- 6 mmol/l közötti értékek esetén normális. Abban az esetben, ha a 0’vc 6,1 és 7 közé esik, akkor felmerülhet IR, illetve az IGT (csökkent glukóz tolerancia) lehetősége. Ha az érték 7 mmol/l, vagy a feletti, akkor (természetesen nem egy mérés alapján) részletes kivizsgálás is szükséges cukorbetegség irányába..


A vércukor adatok mellett az inzulinértékek is mérvadóak, az ezek alapján számolt arányok döntőek az IR szempontjából. Az éhomi inzulinszint (0’INS) akkor kóros, ha 25 µU/ml feletti, míg a 120 perces érték 45 µU/ml felett jelez problémát.


A két adat – vagyis a vércukor, és az inzulinszint – képletbe helyezve megadja a HOMA – Indexet, ehhez mindenképpen az éhomi értékekre van szükség: éhomi vc X éhomi INS/22,5. Ezt az adatot akkor tekinthetjük kórósnak, ha az eredmény 4.4 feletti. Amennyiben az érték 2,5-4,0 közötti, akkor a 0 perces inzulin érték 2,5-szerese már az inzulinrezisztencia fenn álltát támogatja.


Az adatokat laikusként is láthatjuk, ám azokból következtetéseket levonni elhamarkodott döntés lenne. Ezek az adatok ugyanis vezérfonalak, mellettük több tényező is befolyásolhatja a végleges diagnózist, így a kiértékelést mindenképpen bízzuk szakemberre!"


Magyarán majd az orvosod megmondja.


És pont ezért van lepontozva az összes önjelölt endokrinológus.

2019. okt. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!