Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Megneznetek a cukorterhelesem...

Megneznetek a cukorterhelesem eredmenyet?

Figyelt kérdés

Glukoz (mmol/l)

0: 5.0

60: 4,3

120: 4,6


Inzulin (mIU/l)

0: 5.9

60: 42.8

120: 38.2


Ket het mulva megyek endokrinologiara, addig is kivancsi vagyok. Koszonom!


2019. okt. 28. 19:37
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
90%

Ha ennyi alapján állapítanák meg, hogy kinek van IR-e és kinek nem, hogy mennyi a homa indexe, és hogy 6 fölött van-e az éhgyomri cukra (megjegyzem, ha afölött van, már el se kezdik a terhelést), meg 25 meg 45 fölött az inzulinok, akkor sokkal kevesebb IR lenne felfedezve.

Engem tökre nem érdekel, hogy a kérdezőnek IR-t diagnosztizálnak-e vagy sem... mert nekem ennél jobb értékek mellett azt mondott az endokrinológusom, nagyon részletesen kifejtve, hogy miért. A diéta betartása mellett (a mozgás addig is megvolt) 3 hónap alatt sikerült teherbe esnem.

Elmondtam a véleményem, hogy én a helyében tartanám, főleg ha a teherbeesés a cél. De onnantól, hogy betartja-e vagy sem és hogy sikerül-e vagy sem, az már nem érdekel.

Az biztos, hogy mind a cukor, mind az inzulin görbének haranggörbét kéne formálnia. Itt láthatóan nem olyan...

[link]

2019. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
83%

Utolsóval szívből egyetértek!:) Engem is sokkal jobb inzulinnal diétára fogtak és hamarosan kopogtatok a gólya. Az már csak a hab a tortán, hogy terhesség alatt sem alakult ki gdm a diétának köszönhetően. Az, hogy a kérdező hogyan dönt már az ő dolga.


Egyébként nem kell hatalmas szaktudás az IR megállapításához, ha az ember sajnos maga is érintett benne. Egyetlen egy válaszadó sem képzelte magát endokrinológusnak, nem hiszem, hogy olyanokkal dobálóztak volna, hogy vajon kell-e gyógyszer és abból mennyit kell majd szednie.

2019. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
93%

#20-as

Hiába írja a WHO, az éhomi cukornak semmi köze az inzulinrezisztenciához. Az IR lényege, hogy az elfogyasztott szénhidrát inzulin túltermelést vált ki, ami viszont lenyom(hat)ja a vércukor értéket. A kérdezőnél pont ez van, ezért nincs meg a haranggörbe a cukorprofilnál. Ahogy egy másik válaszadó is írta, nem a gyógyszeradagját állítottuk be, hanem az étrendre tettünk javaslatot. Az egészséges táplálkozás még egy teljesen tökéletes cukor és inzulingörbével rendelkező embernek sem árt.

2019. okt. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%
Pont ezt mondom, hogy a világon semmi értelme nincs itt diagnosztizálnotok. Azt mondjátok neki, hogy sportoljon meg diétázzon. OK. Ettől baja nem lehet. Szóval akkor mittettetek ti hozzá? Nulla felelősség meg szaktudás nélkül kb annyit mondtatok, h éljen egészségesen. Hát ezért megérte felkelni reggel! Osszátok még ezt a határtalan bölcsességet!
2019. okt. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a kérdező sem konkrét orvosi diagnózist felállítását várta el, hiszen írta is, hogy már bejelentkezett orvoshoz. Mi saját tapasztalat alapján írtunk javaslatokat, de úgy tűnik neked ezzel is gondod van. Vihar a biliben.

Kívánom, hogy soha ne kelljen küzdened a teherbeesésért, mert igazán idegőrlő folyamat, ami során az ember lánya próbál tájékozott lenni 2 orvosi látogatás közt is.

2019. okt. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%
Képzeld el, küzdöttem. Ettől még nem osztom itt az észt, mintha orvos lennék.
2019. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
93%

De osztod, csak nem segítő szándékkal, hanem konkrétan :) Kérdés, hogy a segítő szándékot miért aposztrofálod észosztásnak??

Az oldal neve meg, nem az hogy "az orvos válaszol"... Így aki itt kérdez, az tudja, hogy nem orvosi diagnózist kap, hanem tanácsot, tapasztalatot. Én is küzdöttem a teherbeesésért és jó volt, hogy volt hol kérdeznem (fb-os csoport). És legtöbbször amiket válaszként kaptam, aztán az orvosi látogatás igazolta.

2019. okt. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
50%
Nekem voltak hasonlo ertekeim hozzad. Azt mondta, hogy még nem teljesen inzulin rezisztencia, vagy nagyon enyhe. Kell d vitamint szednem, mert brutal d vitamin hianyom van. Kaptam dietat is, ami kicsit más mint a 160 grammos, mert nem kell annyit számolgatnom, de a feher liszt meg a krumpli, cukor, uditok ugyan ugy tiltottak. Eddig csak 3x sportoltam, most kell extra sportot beiktatnom, de az lehet már séta is. 1 ev mulva meg kell ismetelnem a cukorterhelest , hogy mire jutottam.
2019. okt. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Te jo eg, mi alakult itt ki! Szoval valaki fentebb jol irja, nem diagnozist vartam, hanem aki ebben tapasztaltabb, velemenyt, igen, hogy majd dieta lesz a sorsom es mozgas, es blablabla. A diagnozist majd elmondja 3 het mulva az endokrin orvos. ;)

Nem pontoztam le senkit, igy avval kerlek ne foglalkozzatok.

A normalis hangvetelu javaslatokat koszonom! Majd megirom, ha megvolt a doki, mit mondott. Hatha egyszer valaki erre teved evek multan. ;)

2019. okt. 29. 21:21
 30/31 A kérdező kommentje:

Megvolt az endokrinologia. Minden oke, teljesen rendben az eredmenyek, nincs semmi teendo. :)

Volt e mellett 3. es 21. napi vervetel is, azok is okek.

2019. nov. 26. 12:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!