Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan lehet átvészelni a...

Hogyan lehet átvészelni a karácsonyt gyerektelenül?

Figyelt kérdés
Egyébként sem egyszerű megbirkózni a helyzettel, hogy nem lehet gyerekünk, de mintha az egész karácsonyi időszak a gyerekekről, családról szólna, ilyenkor különösen tud fájni a helyzet, mert minden ezt juttatja eszembe. Ajándékkeresés, karácsonyi vásározás, korcsolyázás közben mindig belém hasít, hogy vajon ha lenne gyerekem, ez meg ez hogy tetszene neki, mit szólna hozzá, minek örülne, hogyan ünnepelnénk együtt, mennyire más, milyen szép lenne... hiába a csillogó díszek, illatok a finom karácsonyi menü, ott van ez a nyomorult hiányérzet. :( Akik hasonló cipőben jártok, hogy vészelitek át, mivel terelitek el a figyelmeteket?

2019. dec. 11. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Hát én pont az ellenkezőjén meditáltam most, ahogy leültem pihenni (ma először). Tudom, hogy mindenkinek a maga baja fáj a legjobban, de brutális napom volt és most egy kicsit kilépnék az életemből pihenni. Semmi sem olyan szép, mint amilyennek kívülről látszik ám!
2019. dec. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Lazíts egy picit.

Úgy lehet átvészelni ahogy az elmúlt években is tetted gyerek nélkül.

Élvezzétek a kettesben töltött időt, legyetek szerelmesek, éljétek az életet,ne a gyerekgyártásról szóljon a házasságotok.


Mondom ezt úgy hogy 2,5 évig vártunk a kislányunkra

2019. dec. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Nincs gyerekem, de az nem jelenti hogy nincs családom. Van családom, párom, barátaim, akikkel együtt ünneplem a karácsonyt. Gyerek nélkül is keresem az ajándékokat, megyek vásárra és korcsolyázni is. Nekem is szép a karácsonyom, nem kell ahhoz gyerek.
2019. dec. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Érdekes, hogy benned ilyenkor erősödik fel ez az érzés. Mi 6 évet vártunk az első gyerkőcre, és valahogy mindig a december volt a legkönnyebb ilyen szempontból, épp a sok és meghitt program miatt. Imádtam, hogy ilyenkor sokat tudunk kettesben lenni a férjemmel, hogy kreatívkodtam az ajándékok terén, hogy adakoztunk, vásároztunk, stb. Minden évben készítettünk cipősdobozokat, így a gyerekeknek való vásárlás is megvolt. 😊 Én nem érzem úgy magam, ahogyan az első és nem fogok hazudni neked: sokkal varázslatosabbak az ünnepek (mindegyik), mióta megszülettek a gyerekeink. De azért a karácsony pont oylan, hogy az a szerelmemmel kettesben is szuper meghitt. 😊
2019. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Mi 3 éve szeretnénk babát, de valahogy nekem is a december a leggördülékenyebb. Alig jut eszembe a téma, mert annyi tennivaló van: karácsonyi menüt tervezni, ajándékokat venni, lakást díszíteni stb. Ez most sokkal egyszerűbbnek tűnik gyerek nélkül és nekem így is vidám és várakozással teli.

Majd a január-február lesz megint sírós, már látom előre. Amikor reggel semmi kedvem nem lesz felkelni, hogy kimenjek a hidegbe, hogy menjek dolgozni. Olyankor mindig eszembe jut, hogy már régen gyesen kellene lennem.

2019. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

szerintem könnyebb, mint elvesztett gyerekkel, egyedül, vagy olyan társaságban, ahol "szánalomból" vagy ott.

(az elvesztett gyerek szerencsére nem tragédiát takar!)

2019. dec. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
A gyerek nem egyenlő a családdal. Örülj, hogy nincs aki hisztizzen hogy semmi sem tetszik neki
2019. dec. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
ha hisztizik, mert semmi sem tetszik neki, az kizárólag al szülői hiba!
2019. dec. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem igaz. Csak az mondja ezt akinek nincs gyereke vagy könnyűt kapott. A gyerek már születésekor is személyiséggel jön. 2 vagy több gyerekesek gyakorlatból tudják. Nem minden gyerek nevelhető kedves, türelmes, hálás kölyökké.
2019. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

ez az utolsó hozzászólás nem igaz! aki nem képes a gyerek seggére csapni, ha már a szó nem segít, csak annak vannak ilyen gondjat.

a személyiséget meg a környezet (kusgyerek esetében ez kizárólag a szülő!) formálja!

2019. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!