Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan lehet átvészelni a...

Hogyan lehet átvészelni a karácsonyt gyerektelenül?

Figyelt kérdés
Egyébként sem egyszerű megbirkózni a helyzettel, hogy nem lehet gyerekünk, de mintha az egész karácsonyi időszak a gyerekekről, családról szólna, ilyenkor különösen tud fájni a helyzet, mert minden ezt juttatja eszembe. Ajándékkeresés, karácsonyi vásározás, korcsolyázás közben mindig belém hasít, hogy vajon ha lenne gyerekem, ez meg ez hogy tetszene neki, mit szólna hozzá, minek örülne, hogyan ünnepelnénk együtt, mennyire más, milyen szép lenne... hiába a csillogó díszek, illatok a finom karácsonyi menü, ott van ez a nyomorult hiányérzet. :( Akik hasonló cipőben jártok, hogy vészelitek át, mivel terelitek el a figyelmeteket?

2019. dec. 11. 19:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%

Nekem a tavaly december iszonyúan nehéz volt...de próbáltam a páromra koncentrálni, és mindarra, amiért hálás lehetek a Jóistennek az életemben. Így: az életemért, az egészségemért, a páromért, a lakásomért, anyukám egészségéért...


Számtalan dolog van, amiért hálásak lehetünk, és számtalan szép dolgot találhatunk magunk körül. Engem is nagyon bántott, hogy nem sikerül a baba, de így akkor túllendültem rajta átmenetileg. - Komoly önismereti munkával.


És hidd el, akinek már van gyermeke, az meg sokszor épp az egyedülállóak életét sírja vissza, és a vele járó szabadságot. Minden élethelyzetnek adottak a maga szépségei, és nehézségei. Erre kell gondolni. Akinek van gyermeke, az sem feltétlenül boldogabb, mint, akinek nincsen.


De teljesen megértelek. Mi is lassan 2 éve szeretnénk gyermeket...lelkileg iszonyúan megviselt ez a 2 év. Rengeteg küzdelemmel, lemondással, újratervezéssel, az alázat megtanulásával járt...És ezt senki nem értheti meg, csak az, aki benne van. De próbálj ne a rosszra gondolni, hanem mindarra a szépre, ami itt, és most jelen van az életedben!


Egyébként nekem most, december közepén lett pozitív a tesztem. 21 hónap után... Már egyáltalán nem számítottunk ilyesmire. Most is alig hiszem el...

2019. dec. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%
És amit kihagytam, az az, hogy mi adakoztunk is. Így próbáltam túljutni a saját magam sajnálatán. (Advent elején még nem tudtam, hogy most sikerült...) December első hetében vásároltam ajándékokat cipős dobozba, rászoruló gyerekeknek. Így, bár nem vagyok szülő, lélekben kicsit mégis annak éreztem magam. És adakoztunk állat menhelynek is. Nekem konkrétan ez is segített, nehogy nagyon "beboruljak".
2019. dec. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ, elnézést, hogy egy kicsit megkéstem a reagálással.


A mi helyzetünk azért speciális némileg, mert nincs kire várnunk, ugyanis teljesen esélytelen és reménytelen a helyzet(egy genetikai rendellenesség miatt nem fejlődtek ki a petefészkeim, és a méhem is csökevényes). Szóval nekünk még a remény sincs meg, hogy mondjuk jövőre már, vagy 2 év múlva esetleg... és ez úgy is baromira ijesztő, hogy már 15 éve tudom, hogy ezt dobta a gép, illett volna már túltennem magam rajta, de egyszerűen nem sikerül :(

Ha átlagos-egészséges pár lennénk, most lennénk pont abban az életkorban-és helyzetben, amikor aktuális lenne a gyerekvállalás kérdése.


Azzal is tisztában vagyok, hogy így is szebb karácsonyunk lesz, mint ami sokaknak megadatik (van kivel ünnepelni, lesz sok finom falat az ünnepi asztalon, lesz díszes fa, ajándékok, csillogó díszek, melegség, szeretet),emiatt van némi lelkifurdalásom is, hogy nem érem be ennyivel, telhetetlen vagyok, de akkor is ott az a fránya hiányérzet. Persze, amennyire lehet, próbálom megélni és kiévezni a szép pillanatokat, sokszor egész hosszú időre is sikerül elterelni a figyelmem, és őszintén jól érezni magam.


Azt is tudom, hogy gyerekkel sem csupa rózsaszín csillámpóni és vidámság az élet, de nyilván "kívülállóként" a szép oldalát látom. És persze mindig erősebb a vágyakozás az után, ami nem (lehet) a miénk.


Akinek már sikerült a baba, annak gratulálok így utólag is, akinek még nem, annak szívből kívánom, hogy mielőbb összejöjjön. Kellemes, boldog ünnepeket mindenkinek!

2019. dec. 16. 20:43
 14/15 anonim ***** válasza:
50%
Nevelőszülőség, örókbefogadás?
2019. dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező, és örökbe fogadásra nem gondoltatok? Nekem van ismerősöm, aki 5 évesen fogadott örökbe egy kislányt. Boldogan él vele, és semmit nem számít már neki, hogy nem ő szülte.
2019. dec. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!