Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nekünk miért nem sikerül...

Nekünk miért nem sikerül teherbe esni?

Figyelt kérdés
Most tudtam meg, hogy egyik ismerősöm, aki még reggel is vodkát inna az éjszakai bulizás után és akit úgy kell hazavinni, annyira részeg, terhes lett. Másik ismerősöm szinten alkesz, azt se tudja ki az apa, mert több férfival is lefeküdt részegen. Harmadik ismerősöm csak úgy egyet gondolt...első hónapban sikerült nekik...Én nem iszok, sportolok, rendesen élek, sok gyümölcsöt, zöldséget eszek, nincs stresszes munkahelyem, nem stresszeltem rá az első fél évben, orvos szerint minden rendben, mégsem sikerül se ovulációs teszttel, sem hőmérőzéssel...már egyiket sem csinálom, felesleges...ilyen alkeszoknak meg sikerül? Most én is legyek az, hogy végre mar nekünk is sikerüljön másfél év után? Kinek mi segített? Én már nagyon el vagyok kenődve.

2020. jan. 26. 20:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
97%

Egy cipőben járunk, nagyon megértelek :)

15 hónapja nem sikerül, illetve egyszer volt egy pár napig tartó örömünk, de nem jó vége lett :( persze körülöttem is boldog boldogtalan terhes, van aki már a másodikkal terhes ez alatt a majdnem másfél éven belül 😅

Vannak nehezebb napok, van amikor pozitívabban sikerül hozzáállni, mostanában bizakodó vagyok, úgy érzem hogy végre ez a mi évünk lesz. Közben persze mi is elkezdtük a kivizsgálásokat, derültek is ki dolgok, így legalább ez ad egy támpontot, van min dolgozni. Még amit hozzátennék, hogy ahogyan már írták a 4 feletti pajzsmirigy hormon nem jó teherbeeséshez! Nekem 6 feletti volt (simán lehet hogy emiatt ment el az első terhesség, akkor még nem tudtam hogy alulműködik) pár hónap alatt levittük 1 alá, ezt neked is mindenképpen javaslom, illetve a párod menjen el minél hamarabb egy spermavizsgálatra, általában ez az egyik első vizsgálat amit kérnek (a nőgyógyásznál is ez az első kérdés, hogy ő megnézette-e már magát).

2020. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
97%
6-os válaszoló vagyok. Nekem pajzsmirigy alulműködésem van, s hiába szedek rá gyógyszert és jó a TSH értékem, mégis nehezen jött össze a baba. Ha magas, még ha a határértéket nem is éri el, jelentősen befolyásolhatja a teherbeesést és vetélést is okozhat.
2020. jan. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
98%

Mi is így voltunk, mindenki babázott körülöttünk. Találtam egy jó nőgyógyászt, aki rögtön mindenféle kivizsgálást javasolt, pl elsőként párom vizsgálata. Itt meg is találták a problémát, mehettünk lombikra. 2. sikerült.

A TSH ertéked tényleg elég magas, lehet akár, hogy csak ez a gond.

2020. jan. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
17%
Lehet nektek is be kéne rugni! Viccet félre téve menjetek el nyaralni wellneszezni pihenjetek egy kicsit majd akkor össze jön. Vagy igyál barátcserje kapszulát!
2020. jan. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
94%
Hat elvileg meg, ha mindenkinél minden rendben, akkor is vannak olyan párok akik biológiailag jobban passzolnak, mint mások. Van olyan ismerősöm 10 évig nem esett teherbe, elvileg mindenki egészséges volt. Elváltak. Az új párjától meg kb azonnal, meg nem is akartak gyereket. De van olyan házaspár ismerősöm, mind a kettőnek épp csak pici baja van, de a kettő együtt már pont csak lombikkal volt megoldható. Nem kizárt elvileg, hogy természetesen legyen gyerekük, de két év alatt nem lett. Lombikkal meg igen.
2020. jan. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem értem, hogy miért írja vki ilyen tshval, h orvosilag minden rendben. Marhára nincs rendben. Nem 4, hanem 2 alatt kell lennie.
2020. jan. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
96%
Tsh 2 3 honap gyogyszerrel siman lemegy egeszseges szintre
2020. jan. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért ott, ahol a 4 körüli TSH nem derült ki (btw a többi pajzsmirigy hormon milyen?), ott nem vennél 100%-ra, hogy esetleg nincs-e más is benézve és lehet hogy azt hiszitek, hogy minden rendben veletek, pedig nem. Plusz, hogy a párodnál még nem volt egy alap spermavizsgálat, így meg pláne nem kijelenthető, hogy mindken oké. És még ottani jó eremény mellett is vannak olyan vizsgálatok, amik ha eltérést mutatnak, akkor az gátolja a teherbe esést.

Petevezeték átjárhatósági vizsgálatod volt már?

Méhtükrözés?

Terheléses cukor-inzulin vizsgálat?

2020. jan. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
96%
*mármint nem derült ki, hogy nem jò teherbeeséshez. Persze mindig van ellenpélda aki jön hogy neki milyen magas TSHval sikerült... De nem lehet arra bazírozni, hogy te leszel a kivétel. A TSH 2 alatt, közelebb a 1,5hez jó teherbeeséshez.
2020. jan. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
38%
Ugyan már. Nyilván mások a hibásak, amiért alkoholt mernek inni.
2020. jan. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!