Úgy érzem csak hiteget a feleségem?

Figyelt kérdés

Lassan 7 éve vagyunk házasok, rá egy évre el kezdtünk próbálkozni a babával, teltek a hónapok nem sikerült, mikor már egy éve próbálkoztunk elkezdtük kivizsgáltatni magunkat, hogy mi lehet a gond, én elmentem spermavizsgálatra, sajnos kiderült, hogy kevés és lassú, illetve a nagy részének az alakja se megfelelő, az orvos azt mondta csak a lombik jöhet szóba, de ennek ellenére ajánlott dolgokat, amivel javítani lehet a helyzeten. A lombikba nem mentünk bele, a feleségem fél tőle. Én megtettem mindent, amit az orvos mondott, szedem amit kell, elkezdtem edzeni rendszeresen, egészségesen eszek, eltelt pár év azóta se esett teherbe spontán, fél éve voltam kontrollon, ahol azt mondta a doki, hogy javult az értékem, inszeminációra is jók vagyunk már, de a feleségem ezt sem akarja, még az átjárhatósági vizsgálatra is képtelen. Én már mondtam, hogy az örökbefogadás is lehet opció, de azt is csak húzza, hogy majd jövőre.

Bánt, hogy én mindent megteszek, ami tőlem telik, ő viszont semmit nem hajlandó tenni az ügy érdekében, pedig elvileg ő is szeretne babát. Én már évek óta nagyon vágyok rá. Úgy érzem sose lesz gyerekünk, de mit tehetnék, ha velem van a baj. :(

35/F (a feleségem 32)


2020. nov. 18. 14:39
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Amíg oda nem jutottunk, hogy nem maradt más opció, én sem akaram lombikot. Most már bánom is én, cask legyen gyerekünk. Hidd el, ha akarná, megtenne bármit. Sajnálom.
2020. nov. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
30%

Hova a túróba várjanak már? 32 éves a nő! Mire összejön, kihordja stb akár évekre is nyúlhat!

Ha akarna gyereket akkor már rég bevállalta volna a lombikon kívüli alternatívákat.

A kérdező még csak35 éves, férfiként azért fiatalnak számít. Én egy ilyen időhalogató 30as nőt aki csak hiteget Isten bizony elhagytam volna már. Majd találna olyan nőt aki szeretne babát.

Csak tudnám miért kell becsapni így a párunkat!

2020. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó: azért gondolj bele a lélektani hátterébe a dolognak.

A párja egészséges, valószínűleg egy egészséges férfival már rég lenne gyereke. Gyakorlatilag a másik fél miatt kell kellemetlen és az egészségére veszélyes beavatkozásokat bevállalnia. Ez nyilván kicsit könnyebb akkor, ha ő a "hibás". Tehát akármennyire is önző dolog, azért lehet benne egy olyan érzés, hogy "a másik fél a hibás, mégis nekem kell nagyobb áldozatot hoznom". Persze, lehet mondani, hogy egy kapcsolatban ez milyen már, de azért a pszichológia nem mindig olyan egyszerű.


Ezért is mondtam azt, hogy pszichológushoz kellene fordulni. És ha nem sikerül feloldani a problémát, akkor elgondolkodni azon, hogy érdemes-e együtt maradni vagy meg próbálni mással, olyannal, aki mondjuk képes ezt megtenni érte.

2020. nov. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
88%

Nem igazán értem hol a kérdés. A feleséged már kimondta. Egy másik pasitól már 3 gyereke lenne.

Itt a probléma. Nem akar ő semmilyen lombikot. Simán csak gyereket akar természetes úton problémák nélkül.

2020. nov. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
79%

Az rendben van, hogy te minden tőled telhetőt megteszel, de azért a vizsgálatok és a kezelések a nőre várnak. Ezek nagyon kellemetlen, akár fájdalmas dolgok. Mind testileg, mind lelkileg nagyon megviselik a nőt, még akkor is, ha "csak" inszemináció lesz. Ehhez képest neked csak ki kell rázni.

Szerintem nem elítélendő, ha ezt valaki nem vállalja más miatt, csak legyen őszinte.

2020. nov. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Végül nagy nehezen kimondta, hogy nem akar gyereket, fél a felelősségtől, nem akar egy életen át egy gyereket "pesztrálni". :(
2020. nov. 18. 19:05
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ennyi. Gondold át, hogy mi a fontosabb, a gyerek vagy a feleséged. Ha a gyerek, akkor még most lépj le, amíg van esélyed találni mást.
2020. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
És mit teszel?
2020. nov. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Nem tudom még, ezt át kell gondolnom, hatalmas ürességet és csalódottságot érzek, tudom, hogy hibás vagyok amiért nem lehet természetes úton gyerekünk, de évekig hitegetett, hogy lesz, hogy ő is akar.. Egyelőre nem tudok mit kezdeni ezzel, időre van szükségem.
2020. nov. 18. 20:09
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom kérdező. De legalább már tudod, amit gondolom sejtettél.
2020. nov. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!