Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Korábbi 2 hasi műtét hatással...

Korábbi 2 hasi műtét hatással lesz a teherbeesésre? Többi lent.

Figyelt kérdés
2013-ban vakbélgyulladás gyanújával laparoszkóposan megműtöttek, aminek a helye begyulladt, ezért megint laparoszkópos beavatkozás kellett és 9 napig cső lógott ki a hasamból az átmosó folyadék ürülése miatt. Azóta "hasfájós" lettem, érzékenyebb vagyok arra, hogy mit eszek, több étel után is fájdogálni szokott a hasam (pl szárazabb dolgok-kekszek,kétszersült, abonett, chips, ilyenek). Tudom hogy az ilyen műtétek után sokszor összenövések lesznek a hasüregben, biztos hogy nekem is van, el is mentem korábban ultrahangra is, de azt mondták azzal nem látszik. Kérdeztem a nőgyógyászom is (még mikor nem próbálkoztunk), hogy ez okozhat-e bajt teherbeesésnél-terhesség alatt-szülésnél, de akkor azt mondta hogy nem (a város egyik legjobb nőgyógyásza!). Azóta elkezdtünk próbálkozni, és sokat olvasgattam, és szinte mindenhol azt találtam hogy az összenövések miatt megnő a meddőség, és a méhenkívüli terhesség esélye. Igaz még csak a 3. próbálkozós hónap de kicsit ráparáztam. Volt már valaki hasonló helyzetben? Köszönöm a válaszokat!

2020. dec. 21. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a méhedet műtötték akkor a termékenységet nem befolyásolja
2020. dec. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De a termékenységhez nem csak a méh kell, én itt elsősorban a petevezető letapadására vagy elzáródására gondoltam. Arra sem lehet hatással? Érdemes lenne ezt mihamarabb kivizsgáltatnom?
2020. dec. 21. 08:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi bajod éppen csak most kezdtetek el próbálkozni. Csak nagyon kevés embernek jön össze elsőre
2020. dec. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az összenövést csak újabb laparaszkópiával lehetne látni, mással nem. Mérlegeld, hogy emiatt a félelem miatt érdemes-e újabb műtét, ahol lehet, nem derülne ki semmi. Nem valószínű, hogy ha a beledet műtötték, akkor máshol lenne összenövésed. És az is lehet, csak érzékenyebb maradt, ahogy az emberen sok minden az marad, ha egyszer hozzá nyúltak (a műtéti hegek mind tudnak fájni simán frontra is). De az lehet, hogy ha majd terhes leszel, fog fájni, ahogy egyre jobban nyomja a megnövekedett méh és minden átrendeződik. Ha összejön a baba valószínűbb nálad a császár, de akkor "legalább" megnézhetik ezt is.
2020. dec. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak gondolj bele logikusan. Császár után, ami nagy hasi műtét - a lapar nem az - és ami tényleg érinti a méhet és ami után sokkal nagyobb százalékban alakulnak ki összenövések, azután is simán esnek teherbe akiknek nincs semmi bajuk magával a teherbeséssel.
2020. dec. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!