Mi lehet a probléma? Nem sikerül...

Figyelt kérdés

Sziasztok. 3. éve próbálkozunk babával. Most volt az inszem előtti utolsó esély. Nem jött össze.

Amiről tudok, az a PCOS, meg alacsony D vitamin szint. Ezekre szedem a 4000 NE D vitamint, meg Inofolic prémiumot.

A többi értékem eddig rendben van.Petevezetők átjárhatók.

Endometriózis nincs.

Ciklusom 26-28 nap szokott lenni.

Párom spermaértékénél annyi, hogy kicsit lusták, de azt mondták ez még nem rossz érték.

Még csak halvány pozi tesztem sem volt, ami reményt adhatott volna.

A PCOS meg a D vitamin ennyire bekavarna?



2021. márc. 1. 04:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Van egy csomó vizsgálat, amit csak a lombikok alatt végeznek el, lehet azokból kiderülne valami gond.

Nekem és a páromnak teljesen jó eredményeink voltak mindig minden vizsgálatnál (nekem talán 1-2 hormon volt kicsit alacsony, de határértéken belüli), mégsem jött össze a baba 3 évig, és a 4 inszem alatt sem. Az első lombik sikerült, majdnem 4 év után.

Ha ez kell a gyerekvállaláshoz, ám legyen. Hidd el ha jók az értékeid, nem fognak hormonokkal szétbombázni, én is minimális egységeket kaptam, nem is volt semmi bajom.

Szurkolok!

2021. márc. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást :)
2021. márc. 1. 08:07
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy szedhetnél több D-vitamint. Én alapból szedtem már évek óta a 4000-t (K2-vel persze) és amikor a koronás ajánlások miatt felemeltem 8-10-re, utána jött össze. Meg nagy adag Q10-et szedtem - a meddőségiben mondták a petefészek turbózására. Páromnak is lomhák voltak a spermái, ő is szedte a 4000 D(+K+A)-t, meg néhány további antioxidánst - szintén a meddőségiben mondták. Bár nekem nem volt pcos, "csak" (állítólag) petefészek alulműködés, inozitolt én is szedtem, de nem a gyógyszert, hanem étrendkiegészítőként, kanalazva, így sokkal olcsóbban jött ki az évek viszonylatában.
2021. márc. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor szedek belőle többet, hátha segít majd.
2021. márc. 1. 10:19
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Q10-et én is ajánlom, pete minőségét javítja.

Inzulinról nem írtál, terhelve volt? Ha azzal van bibi, nagyobb adag Merckformin szokott még jól működni.

Ovulációd figyeled, van mindig? Meg a spermánál is nem mindegy, hogy a progresszíven (előrefele) mozgók száma kevesebb? Arra se lenne butaság Q10-et, C és D vitamint szedni így első körben.

Mi is 1 éve próbálkozunk, nagy gond elvileg nincs, meddőségi doki ajánlott nekem is egy rahedli étrendkiegészítőt + magas metformin adagot pár hónapig, de jelentkeztünk közben a meddőségibe is.

2021. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Volt 3 pontos terhelés, inzulin rezisztencia.

Rendben van az is.

Párom spermaszáma rendben, csak kicsit lusták, de doki szerint renben vannak.

Ovum mindig van, hőt nézem, van nyák, fájdalom. Vérvétel szerint és UH szerint is van.

2021. márc. 1. 17:29
 7/14 A kérdező kommentje:
Progeszteron is okés.
2021. márc. 1. 17:29
 8/14 anonim ***** válasza:
TSH hormonszintet nézess T3-T4 értékkel..
2021. márc. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az is rendben van :)
2021. márc. 2. 21:04
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy igen, sajnos sokszor a PCOS eléggé bele tud kavarni a dolgokba :(


Én a Gal babaváró +-t ajánlom neked mint terhesvitamin.

A párodnak meg szintén a gal-tól a sima babavárót illetve ashwaganda+shilajit-ot. Az utóbbi kettő nagyon jó a spermiumokra. Én is ezeket szedem.

2021. márc. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!