Ilyen rendszertelen ciklus mellett is teherbe eshetek?

Figyelt kérdés

Az elmult 7 honapban ilyen ciklusaim voltak:

27, 31, 35, 32, 33, 41 (ez egy rettenet stresszes honap volt, meg sosem volt elotte ilyen hosszu ciklusom),37


Amiota menstrualok nem volt olyan honap hogy ne menstrualtam volna. Minden honapban menstrualok, viszont elegge rendszertelenul. Mindig kesik, vagy hamarabb jon meg. Az ovulaciomat altalaban erezni szoktam (hasi szurka, nyak). Egyelore meg nem probalkozunk a ferjemmel, de hamarosan szeretnenk :-).

Akik rendszertelen ciklus mellett estek teherbe.. mennyire volt rendszertelen a ciklusotok, illetve mikorra jott ossze a baba?



2021. márc. 31. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Ha minden hónapban megjön, az rendszeres ciklus, csak nem pontos. mondjuk ha nem nézzük a 27 meg 41 naposat, ami picit kilóg a sorból, teljesen jó lenne. Amúgy sem értem, mi az, hogy mindig késik vagy hamarabb jön meg? Mihez képest, egy 28 napos ciklushoz képest? Miert hasonlítod egy tanknyvi ciklushoz magad? Ha mindig késik, akkor nem késik, egyszerűen hosszabb a ciklusod.

Amúgy pedig az a siker kulcsa, van-e ovulációd, ezt ajánlom figyelni, leginkább hőméréssel, esetleg ovu teszttel. Ha van rendszeresen peteérésed, nincs semmivel sem kevesebb esélyed, mint egy 28 napos ciklussal lenne, mert amúgy az sem garantàlja a peteérést.

2021. márc. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első válaszoló írta, nem az a lényeg, hogy pontos, vagy nagyjából egyforma hosszú ciklusaid legyenek, hanem hogy a ciklusokban legyen peteérés.

Nekem tavaly volt missed ab-om tavasszal.Utána 35 napról egyre rövidebb lett, kb. 29-32 nap között mozgott. Abban a ciklusban, amikor összejött, néztük uh-val a peteérést, 20 napon kérdőjelesen a doki mondta, hogy hát lehet, hogy volt peteérés. Én követtem mellette hőt, de nem volt ovuláció, de később igen. Végül közel 50 napos lett a ciklus, és nem jött meg, és azóta sem :)

2021. márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, sokat segitettek!

Akkor elkezdek homerozni :-)

2021. ápr. 1. 07:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyenek a ciklusaim:

33,34,41,35,41,33,37


A 35 napos ciklusban kezdjük a próbálkozást, de már több mint egy éve mérem a hőmet, a szerint van ovulációm, a 33 napos ciklusban voltam hormon vizsgálaton ki is mutatta hogy volt ovulációm, de rossz minőségű, alacsony a progeszteron szintem. Közben kiderült pajzsmirigy alulműködés, pcos, hiperinzulaemia, pedig a kicsit hosszabb ciklusokon kívül semmi tünetem nincs, sovány vagyok.

A 37 napos ciklus 14. napján nem látott az orvos érésben lévő petesejtet uh-n (hő alapján 25. ciklusnapon szerintem lehetett ovulációm). Következő hónapban kezdem a petefészek stimuláló gyógyszert.


Ha nem megyek orvoshoz lehet várhatnék éveket a csodára. El kell menni, megnézik és maximum azt mondják minden rendben.

2021. ápr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Koszonom hogy megosztottad velunk.

Ha a probalkozas ellenere sem jon ossze majd a baba, mindenkepp

eszben tartom ezt, es elmegyek orvoshoz.

Remelem hamar rendezodik nalad a problema, es mielobb anyuka lehetsz!!!

2021. ápr. 1. 10:40
 6/6 anonim válasza:
100%
Vegyél ovulációs tesztet, azzal előbbre elszel egyel. Szerintem ez még nem kizáró ok. Simán összejöhet :)
2021. ápr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!