Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van itt olyan,aki önhatalmúlag...

Van itt olyan,aki önhatalmúlag kezdett barátcserjés tablettát szedni vagy progeszteron krémezni?

Figyelt kérdés

Melyiket használtatok? Eredményes volt? Ronthat a helyzeten?

Pms tüneteim nincsenek, a ciklusom kicsit rendszertelen,barnázok előtte ill a 21.napi vérvetelen kicsit alacsony a progeszteron,de erre az orvos semmit se mondottt,csak továbbküldött mert a 3.napin kicsit magasabb volt a cukrom. De amúgy nem valami segítőkész. És már unom h tudom h nincs rendben v.mi, de nem történik semmi ezügyben.



2021. máj. 11. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Barátcserjét szedtem (napi 2x400 mg), meg ezer féle vitamint, jódot brutál adagban. Odafigyeltem az étkezésre, a mozgásra, koffein és alkoholbevitelre is. Önmagában szerintem nem oldotta volna meg a problémát a barátcserje. (A vitaminokat meg a jódot más miatt szedtem.) A tizen-,huszonakárhányas progeszteronom 50-60 nmol-ra ment fel, és a menszi előtti barnázgatás is megszűnt elég hamar. A pms tünetek nem, de úgy voltam vele, hogy annyi baj legyen.
2021. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Barátcserjét endokrin orvos utasítására és az ő általa előírt adagban szedtem (meg más étrendkiegészítőket, metformint is), viszont a progikrémet önhatalmúlag kezdtem kenni szigorúan csakis ovu után (hőmérőztem és ovu teszteltem), és, lehet egybeesés, de az első hónapban ahogy hozzáadtam a progikrémet, terhes maradtam.
2021. máj. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,akkor van értelme! Melyik krémet és barátcserjést használtátok? Mi van akkor ha nem pont ovu után krémezel?
2021. máj. 11. 19:54
 4/7 A kérdező kommentje:
Femibiom 0-t kezdtek most szedni ebben vannak azok amit írtatok.
2021. máj. 11. 19:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Barátcserjét szedtem, és ugyan a teherbeesésben közvetlenül nem segített, de nálam megszüntette a pms tüneteket és a mensi görcsöket, amiktől egész életemben szenvedtem. Végre nem kellett görcsoldó. ☺️
2021. máj. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, nálam azért hozzátartozik hogy lórúgásnyi metformint kezdtem el szedni, mert bár volt cukor/inzulingörbém nem is vészes eredményekkel, de az éhomi értékeim picit magasabbak voltak a kelleténél. Szóval lehet az hatott végül. Meg mire sikerült már 3 hónapja szedtem a CoQ10-et, az se volt szerintem mindegy, tehát nem csak ez a 2 dolog hozta meg a sikert.


Mindenesetre nekem PCOS múlttal a doki azt javasolta, hogy napi 1 tabit szedjek ciklus első harmadában (nekem ez a 10. ciklusnapig volt), mert az volt a tapasztalata, hogy javít a petesejt minőségén.

Na most értelemszerűen ezt ajánlani nem tudom, mert könnyen lehet, nem ugyanaz a kórtörténetünk.


Progeszteronkrémet (én a WTNel kezdtem, azóta áttértem a NOWra amiben konkrétan progeszteron van) azért fontos ovu után kezdeni, mert ovu előtti növelt progeszteron-szint megakadályozza az ovut. Emiatt legalább ovutesztelni érdemes, de ovuteszt+hőmérőzés a tuti. Anélkül elég nagy hazárdjáték.

Ugyanígy egyébként pár éve, most jut eszembe, önhatalmúlag is szedtem barátcserjét (végig a ciklusban, úgy emlékszem), semmit nem csinált, szerintem még jobban összekavarta a dolgokat.


Szóval vigyázni kell vele, legjobb lenne egy jó magán, meddőségben is jártas endokrin dokit keresni...

2021. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is menszesz előtti barnázás volt a gond és babát terveztünk. Megcsináltattam a hormon paneleket, de semmit sem mutatott, a doki pedig semmi szervi problémát nem talált. Ő az inofolicot javasolta, rákérdeztem hogy kenhetek-e progi krémet. Azt mondta bajt nem fog csinálni. Ciklus monitorral "védekeztünk" már egy ideje, ezért tudtam pontosan az ovut, első próbálkozós honapban sikerült a baba.

Olyan 14. Hétig kentem, de úgy a 8 héttől én csak fel adagokat. WTN kremjet használtam. Minden rendben van a babával is:)

2021. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!