Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Több mint fél éve nem sikerült...

Több mint fél éve nem sikerült teherbe esnem és el szeretném kezdeni a kivizsgálásokat. Merre induljak?

Figyelt kérdés

Nincs saját nőgyógyászom, ahhoz mentem eddig, aki épp rendelt. Most hová kell elinduljak? Nőgyógyászatra vagy meddőségi központba? Esetleg endokrinológus? Hogy működik ez az egész? Annyira tanácstalan vagyok és nem tudom hová forduljak segítségért.

Párom hová menjem vizsgálatra?

Lehet ezeket TB alapon vagy magánba kell menni mindenképp?

Köszönöm ha valaki segít!



2021. máj. 11. 20:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
60%

Elvileg 1 év után kell menni, de mi fél év után bekamuztuk az 1 évet, mert mindenre figyeltünk, jókor voltunk együtt és mégsem sikerült.

Először férfi oldalon volt urológia, onnan andrológiára küldték. Mikor megvolt az eredmény, akkor mentem nőgyógyászhoz, aki ultrahangozott és elküldött vérvételekre.

Nálunk kiderült, hogy a férjemnél is van gond, miután elkezdte szedni, amit felírtak, 1 hét alatt teherbe estem.

2021. máj. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%

1) Nézz ki egy szimpatikus meddőségi központot (néhol asszisztált reprodukció néven fut). Érdemes előtte felhívni őket és megtudni, hogy mennyi a várakozási idő, mennyire terheltek, mert ez a későbbiekben is számítani fog.

2) Kérj oda beutalót a háziorvostól. (Konkrét helyre adnak beutalót, nem csak úgy általánosan, ezért kell először kiválasztani a célpontot.)

3) Hívd fel a meddőségit és kérj időpontot az első konzultációra.

Ott el fognak végezni minden szükséges vizsgálatot mindkettőtökön és megmondják, miket kell magatoknak elintéznetek. Nincs alsó korhatár.

2021. máj. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%
1-esnek igaza van, hiába pontoztátok le. Nem véletlenül így van ez meghatározva orvosilag, az egy év még teljesen normális, egészséges időtartam a teherbeesésre, nyilván ha már nincs olyan sok termékeny év hátra, akkor érdemes hamarabb kivizsgálásra menni, hogy ha gáz van, még időben kiderüljön. 11-es, a te példád is azt mutatja, hogy teljesen indokolatlan volt hazudni, 1 hét alatt semmilyen készítménnyel nem lehet helyrerakni a spermaképet, eleve 3 hónapos ciklusokban termelődnek a hímivarsejtek. Bármit változtat a férfi, az csak 3 hónappal később látszik a spermiumokon. Szerintem sosem jó ötlet és nem is szép dolog orvosnak hazudni. Ha mindenki bejelentkezne meddőségi központba, akinek (a nagy átlagot tekintve sokszor 10-15 évnyi fogamzásgátló után) nem sikerül rögtön az első 6 hónapban a baba, összeomlana a rendszer, és azok nem jutnának ellátáshoz, akiknek tényleg indokolt.
2021. máj. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%
' év után kezdik a vizsgálatokat úgyhogy még ráérsz ezzel.
2021. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%

Én a 2. próbálkozó hónapban elmentem nőgyógyászhoz, mivel 33-41 napos ciklusaim vannak. Uh-n kiderült, hogy mindkét petefészkem cisztás, rögtön kaptam beutalót vérvételre, amin kiderült, hogy van peteérésem, "csak" alacsony a progeszteron szintem. E mellett kiderült az autoimmun pajzsmirigy alulműködés, amivel ha teherbe estem volna akkor is nagy valószínűséggel vetélés vagy idegrendszeri fejlődési rendellenesség lett volna a vége.


Fél év próbálkozás áll járunk, és már gyógyszeres kezelések sorát kapom. Örülök, hogy nem vesztegettem el egy évet az esélytelen próbálkozásra.


Első körben elég elmenni sima sztk-s nőgyógyászhoz. Hüvelyi ultrahang vizsgálatot kell kérni, és jelezni hány hónapja próbálkoztok.


Férfi részről sperma vizsgálattal kell kezdeni, magánban 20.000 Ft körül van, de nem kell várni, és nem is kellemetlen, nem kell fizikai vizsgálat, csak egy tégelyben kell bevinni a mintát.


Ha ezekkel minden rendben akkor utána ki lehet várni az 1 évet, viszont ha tudatosan próbálkozok és több mint fél éve nem sikerül valószínűleg fognak találni valamit, aminek a kezelését legalább minnél hamarabb eltudják kezdeni.

2021. máj. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Még utolsó vagyok, ha találnak valamit uh-n akkor fognak vérvizsgálatra küldeni, a véreredménnyel lehet majd érdemes endokrinológushoz fordulni ha valami nincs rendben. Ha nem találnak semmit uh-n, és nem ad a nőgyógyász vérvételre beutalót, akkor tsh-ra házi orvostól is tudsz kérni beutalót.
2021. máj. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

#15-16 és ez Neked könnyebb út volt, mint ha elmentél volna egy meddőségibe és ott helyben mindent tökingyen megcsinálnak? És nem az UH-tól függ a teljes hormonpanel (ami magánban 30-40 ezer Ft), hanem az alap kivizsgálás része. Nekünk a BMC-ben egy épületben volt az andrológus is, a spermavizsgálat is - utóbbinál nem kellett várni, szemben a magánt, ahol nemcsak későbbre kaptál időpontot, de még azt is telibe tojták, hogy 1 órán belül legyen a sperma levéve...

Egyetlen probléma a meddőségikkel, hogy a kivizsgálást jól és alaposan elvégzik, aztán nulla energiát fektetnek a kiváltó okok kezelésébe, csak jönnek a módszereikkel, hogy a fennálló kiváltó okok mellett hogyan ejtsenek teherbe. (#12)

2021. máj. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
73%

Jó, azlrt szét lehet választani az "egyértelműen baj van és nem esek teherbe" és az "úgy tűnik, mintha minden rendben lenne, de nem esek teherbe" kategóriákat.


Nyilván ha valaki félévente egszer menstruál, az ne várjon egy évet a kivizsgálással, mert toál nyilvánvaló, hogy van valami problémája.


De ha valaki 35 év alatti, rendszeres a menzesze és nem 150 kg, akkor szerintem nettó pofátlanság azt hazudni, hogy már egy éve próbálkoznak, csak azért, hogy hamarabb kivizsgálják.


Nem véletlen egy évet mondanak az orvosok. Pont azért van ez az idő, mert a párok nagyon nagy részénél ennyi idő alatt igen is összejön. Ha mindnekit 3 hónap után elkezdenénk vizsgálgatni, az összes TB járulékot rá lehetne locsolni. Akinek meg valóban normális kivizsgálás kellene, az nem jut hozzá...


Első körben bőven elég egy rutin nőgyógyászati vizsgálat, ahová egyébként is évente érdemes járni ugye, egy cytológia meg a jáziorvostól lehet kérni egy TSH beutaéót és kész. Aztán mondjuk el lehet kezdeni ovutesztet csinálni vagy hőmérőzni, rögtön kiderü, hogy van-e ovuláció a 30-40 ezer forintos hormonsor nélkül is.

2021. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

15-ös!


A férfi se spórolja el a fizikális vizsgálatot, és a here-uh-t!


Sok gond kiderülhet így, amit nem is sejthet.


Itt van a férjem példája. Kiderült az uh-n, hogy miniatűr meszes plakkok vannak mindkét heréjében, ami ugyan gondot nem okoz, de hajlamosít a hererákra! Minden évben uh-ra kell mennie azóta.


Ez az egyik. A másik pedig az, hogy nehogy már ennyit ne tegyen meg a férfi a leendő gyerekéért meg önmagáért....


A nő szenvedéseivel összehasonlítva ez a 10 perces vizsgálat egy semmi.

2021. máj. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

15-16-os vagyok. Nekem könnyebb út volt a sima nőgyógyász. Meddőségi központ legközelebb Budapesten vagy Tapolcán van, mindegyik több mint 60 km a lakóhelyemtől. Csak hogy oda eljussak több ezer forintba kerül, plusz szabadság minden alkalommal. A nőgyógyász a házi orvos és a labor helyben van, laborba még munkaidő előtt eljutottam mindig, nőgyógyászhoz egy-egy órára kellett elkérdzkednem a munkahelyemről.

Ha az uh-n minden rendben lett volna akkor pedig valószínűleg nem is lett volna szükség további vizsgálatokra. Ha majd oda jutunk, hogy a jelenlegi módszerek nem segítenek biztos tovább fog irányítani a nőgyógyász meddőségi központbade, de amíg van arra esély hogy spontán/sima gyógyszeres stilumlációval teherbe esek addig feleslegesen fogalnám a helyet a meddőségi központban, és tök feleslegesen tölteném az időm és a pénzem az utazgatásra.


Szerintem orvosnak hazudni sose szabad, az vezet a félre diagnosztizálásokhoz.

2021. máj. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!