Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Megéri úgy is meddőségi...

Megéri úgy is meddőségi központba menni, hogy évi 3-4x menstruálok, vagy először állítsa be valahogy a saját nőgyógyászom?

Figyelt kérdés

Évek óta próbálkozunk babával, férjem és az én részemről is van fertilitási probléma. Egyelőre nem sikerült beállítani a menstruációmat, évi 3-4x jön meg kb.

Így is fordulhatok meddőségi központhoz vagy így felesleges?


2021. máj. 18. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól is függ hány éves vagy.Minden esetre egy meddőségi központ valószínűleg jobb választás.
2021. máj. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

27 éves vagyok, párom 35.

Köszönöm!

2021. máj. 18. 22:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem ettôl függ, hogy hányszor menstruàlsz èvente. Ha nem jön a baba ès màr nagyon szeretnètek, akkor ettôl függetlenül egyèrtelmûen jobban jársz, ha mihamarabb a meddôdégibe mèsz.

Sôt ha màr innen nèzzük, hogy csak 3-4x menstruàlsz akkor mèg inkább indokolt ès célzottabb kezelèst kapsz a meddôsègiben.

2021. máj. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Saját vélemény: a sima nőgyógyászok sokszor olyan egyszerűen mint a bot, sajnos, főleg ha termékenységi problémák vannak. Nem mind, de nagyon sok ilyenhez volt szerencsém.

Meddőségi klinikára manapság kb 2 hó a várakozási idő (ha nem több), és az még csak az első konzultáció, ami után meghatározzák a laborokat stb.

Szerintem érdemes oda beadni de amíg sorra nem kerülsz, ha megtehetitek, egy meddőségben jártas endokrinológussal is érdemes lenne konzultálni, vinni neki egy 3 pontos cukor-inzulin terhelést, teljes vérképet, pajzsmirigy hormonokat (TSH, fT3, fT4, anti-TPO). Sokszor az ilyen endokrin dokik sokkal jártasabbak a kezelésben, mert ők hormonokkal foglalkoznak, a nőgyógyász meg csak a szervekkel.


Én így tettem egyébként, és mire sorra kerültem a meddőségibe, már terhes lettem (korábban 1 évig hiába próbálkoztunk). Igaz nekem volt jobbára pontos menzeszem de még akkor se akart összejönni.


Másik alternatíva amit javasolni tudok, a szénhidrát csökkentése és az Aviva torna. Anno az segített beállítani a ciklusom (de még sajnos így is kellett a gyógyszeres rásegítés).


Értelemszerűen ha anyagi lehetőségetek korlátozott a magán laborra és endokrin rendelésre, akkor jelentkezz a meddőségibe, és válts egészséges étkezésre és heti min. 4x30 perc intenzív mozgásra kezdésként.

2021. máj. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
6 hónapig minden áldott nap telefonáltam a Kaáliba, hogy kapjak időpontot első konzultációra. Szerintem azonnal lépj, mert ott célzottan és pontosan úgy fognak kezelni ahogy kell! Ez a szakterületük! El fognak küldeni minden olyan vizsgálatra ami szükséges!
2021. máj. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp meddőségi központ. Ott ezt is fogják nézni, hormon, átjárhatóság, férjed értékei stb. Komplexen tudnak kezelni. Mivel viszonylag hosszu folyamat, így érdemes elkezdeni, hiszen már így is sokat vártatok a babára.
2021. máj. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!