Miért olyan nagy dolog a meddőség?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok az, gyerekem sincs. Ezt előre tisztáznám.


Szóval miért akadnak ki az emberek, ha nem lehet gyerekük? Miért olyan fontos az? Örökbefogadás is létezik. Vagy más gyereke már nem jó, akiről lemondtak (vagy egyéb ok)? Vagy olyanból is hiány van?

Tényleg nem értem miért képesek a párok egy csomó pénzt ölni a meddőség kezelésébe vagy tönkre menni bele.



2021. jún. 12. 19:09
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
93%
Majd rájössz, ha sajat gyereket akarsz a pasidtól és nem jön össze.
2021. jún. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Nem jó más gyereke.

Nagyon megalázó.

Más szétteszi 12-13 évesen a lábát, és senki nem kérdezi meg, hogy alkalmas-e anyának, alkalmas-e egy gyerek nevelésére.

Nekem meg tanfolyamokra kellene járkálnom, mindenféle pszichológiai vizsgálatra kellene járkálnom. És ezek után se kaphatnám meg a gyereket, mert alsó hangon 2-3 évet, felső hangon 6-7 évet is várhatnék egy gyerekre.

2021. jún. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy férfi vagyok. Lehet fontos a témához.
2021. jún. 12. 19:16
 4/42 anonim ***** válasza:
76%

#2 nagyon jól megfogalmazta.

Más gyereke nem olyan, mintha a sajátod lenne, az nem az igazi. Majd rájössz, ha egyszer igazán akarsz majd gyereket.

2021. jún. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
85%
Ok. Akkor majd rajossz, amikor gyereket akarsz a barátnődtől és nem jön össze.
2021. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
86%
Az egyik, hogy persze megoldás valamilyen szinten az örökbefogadás, de mégse az igazi. A másik, hogy az örökbefogadás egy sok évig tartó és nehéz folyamat.
2021. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
23%
A nők egy része még mindig attól tartja magát értékesebbnek, hogy van gyereke. A társadalom és a politika is ezt preferálja.
2021. jún. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Így valóban nem értem, hogy nem akarok gyereket. Csak próbáltam logikusan megközelíteni a problémát. Azért örülnék neki, ha valaki kifejtené, hogy miért nem az igazi az örökbefogadás. Vagy így nem alakul ki valamilyen ösztönös kötelék a gyerek és szülő között? Esetleg más?


És miért megalázó, ha valaki örökbe akar fogadni egy gyereket? Azt megértem, hogy hosszú és valószínűleg kellemetlen folyamat. De valamilyen szinten inkább büszkeséget kéne érezni, hogy valaki segíteni akar egy gyereken, akit cserben hagytak. Vagy ez csak abban az esetben igaz, ha a segítség a cél és nem egy B opció?

2021. jún. 12. 19:41
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
7es, az általam ismert meddő pároknál pont a pasik miatt nem játszik az örökbefogadás. "Mert ők nem nevelik más gyerekét".
2021. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
17%
Azért mert az embereknek a kirakat a fontos abba meg nem fér bele a zacis gyerek. Nekem sincs gyerekem, nem is tervezzük, de ha mégis inkább örökbe fogadunk.
2021. jún. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!