Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit tegyek? Türelmesen várjak...

Mit tegyek? Türelmesen várjak hátha majd "megbékél"?

Figyelt kérdés

Az első kisbabánkat várjuk, aki szerencsére nagyon gyorsan összejött, első próbálkozásra. Egy közeli rokonom, akivel gyerekkorunk óta barátok vagyunk/voltunk, már évek óta próbálkoznak és nem sikerül nekik a baba. Amikor megtudta hogy terhes vagyok, nagyon rosszul reagált, láttam rajta hogy teljesen összetört, amit akkor meg is értettem, és gondoltam hogy időre lesz szüksége hogy ezt feldolgozza. Békén is hagytam, néha írtam neki hogy hogy van, de csak 1-2 mondatban reagált, éreztem hogy nem akar rólam tudni semmit. Mondtam neki hogy szeretnék vele találkozni, erre nem reagált, annyiban hagytam. Ez már hónapokkal ezelőtt volt, én azóta is "várok" de ő sosem keres, mondhatni teljesen megszakította velem a kapcsolatot. Próbálok felnőtt lenni ebben a szituációban, de borzasztóan fáj ez az egész, mert azt hittem barátok vagyunk és hogy sosem tenne velem ilyet, hogy pikkpakk megszakítja velem a kapcsolatot. Bűntudatot kelt bennem egy olyan időszakban, ami az eddigi életemben a legcsodálatosabb.

Szerintetek ennyi év próbálkozás után normális ha valaki így reagál mások várandósságára? Maradjak türelemmel és ha egyszer "megbékél" akkor adhatok a barátságunknak még egy esélyt? Vagy igazi jó barát nem tesz ilyet?


Leginkább azok válaszára lennék kíváncsi akik régóta próbálnak teherbe esni, ők jobban tudják mit érezhet a másik oldal, mi a normális reakció egy ilyen helyzetben.



2021. nov. 18. 23:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki máshogy éli meg a sikertelenséget.

Van, aki őszintén tud örülni mások sikerének, van aki csak úgy tesz, és van, aki mások sikerével a saját sikertelenségét éli meg intenzívebben. Ez személyiség függő, úgy látszik a te barátnőd ebbe az utóbbi csoportba tartozik.

Szerintem hagyd, ez az ő harca, saját magával kell megvívnia. Ha felkeresed az csak tovább ronthat a kettőtök kapcsolatán.

2021. nov. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Igen értem. Sajnálom mert nagyon szeretnék segíteni is neki valahogy, és mellette állni és kutya rossz érzés hogy pont én vagyok az, akit most nem tűr meg maga mellett. Igazad van hogy ez az ő harca. Egyszerűen csak rossz nélküle, olyan jó lenne ha meg tudnám vele beszélni. Csak hát épp velem nem akar most beszélni, így nem merem felhozni ezt a témát. Azért is nehéz mert velem meg szórakoznak most a hormonjaim és egy Coca-Cola reklamon is képes vagyok elsirni magam, nem hogy ezen....
2021. nov. 18. 23:44
 3/33 anonim ***** válasza:
67%

Lehet magyarázni, hogy neki mennyire rossz ez és igen, abban a pillanatban, amikor elmondod, belefér, hogy picit kiborul. Viszont, 6 év sikertelen próbálkozás tapasztalatával a hátam mögött mondom, hogy ez a viselkedés gusztustalanul önző és szemét dolog veled szemben. Egyrészt nem te tehetsz arról, hogy neki nem jön össze, másrészt milyen barát az, aki a másikat élete legnagyobb eseményében képes magára hagyni?

Őszintén sajnálom a helyzetedet, kérdező, igyekezz ne magadra venni a dolgot és elengedni ezt a “barátot”. További boldog babavárást kívánok!

2021. nov. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
73%

Legjobb barátnőmék kb 6éve próbálkoznak. Mikor nekünk összejött viszonyag hamar, nem is mertem neki mondani csak 12.hét után. Örült neki, nem viselkedett sértett ovisként. Felnőtt ember módjára külön tudja választani az ő életét az enyémtől. Biztos vagyok benne, hogy eszébe jutott, hogy nekik miért nem sikerül ennyire könnyen de azzal a lendülettel túl is lépett rajta.

Ahogy írják, el kell engedni ezeket az embereket..

2021. nov. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
75%

Kolléganőm 6 sikertelen lombik után van.

Nekünk most spontán, 4 év után, örökbefogadás után sikerült a vér szerinti baba.

Ugyanezt műveli velem, ha bemegyek egy irodába, ahol ő ott van, inkább kimegy, csak ne kelljen látnia.

Nem tudok vele mit kezdeni. Viselkedjen felnőtt módjára.

2021. nov. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%

Néha a gyász kicsit "orultte" teszi az embert. És nem tud felülemelkedni, annyira fáj.

Az elszigetelődes egy teljesen természetes reakció tud lenni, úgy tűnik nem jutott még túl a harag fázisan, és nem tud szembesülni azzal fizikailag, hogy valaki más terhes a közelében. Ez nem rólad szól, és egyébként neked akárhogy fáj ennek a barátságnak az elvesztése, nagy valószínűséggel egyébként is bekövetkezett volna, ahogy általában a gyerekesek eltavolodnak a gyeemrektelenektol. Neked lesz családod, amiben megtalálod a vigaszt, neki meg se baratnoje, se gyereke nincs, szóval azért kicsit teatralis azt gondolni hogy neked most "tönkreteszi" a terhesseged.

Az élet sajnos tele van bajjal, és nehez megmaradni, ha különbözol a többiektől. De nem mindig tudsz vigaszt nyújtani. Meg fogja kapni mástól.

2021. nov. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%

Nekem az egyik sógornőm ilyen.

Több éve próbálkoznak.

Mikor a másik sógornőm terhes lett, akkor teljesen ellene fordult, minden mozzanatába beleköt a mai napig, a picit egyszer sem fogta meg.


Egy ideje azt mondja, hogy nem is szeretnének most babát.


Ez vagy igaz, vagy könnyebb ezt mondania.


Most én vagyok várandós. Nem tudom, hogy csak eltávolodott tőlem, vagy velem kapcsolatban is hasonlóan rosszakat terjeszt azóta. Nem hallottam vissza :)


Sajnálom, mert mi is jóban voltunk.

2021. nov. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk nehezen jött össze a kislányunk, és közben az egyik kolléganőm terhes lett. Természetesen gratuláltam neki, de belül iszonyúan fájt és rosszul esett. Hamar táppénzre ment, így nem találkoztam vele, de nagyon nem szívesen láttam Facebookon a kismama képeket róla, nem lájkoltam, meg semmi. Amikor megszületett a gyereke sem igazán reagáltam rá. Akkor változott a helyzet, amikor terhes lettem. Azóta sokat beszélünk, jóban vagyunk. Szerintem ha végre a te barátnődnek is sikerülne teherbe esnie, ő is máshogy állna hozzá. Megértem az ő helyzetét, mert egy nőnek nagy, mély fájdalom, ha nem lehet gyereke. Vagy legalábbis nehezen jön össze, és közben meg azt látja, hogy neked meg pikk-pakk sikerült. Nála ez most érzékeny téma. Időre van szüksége, hogy feldolgozza. Persze téged is megértelek, mert szükséged van a barátnődre, de ez most elég rosszul jött ki. Egyelőre mást nem tehetsz, várd az ő közeledését.
2021. nov. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
83%

Saját tapasztalatból mondom: az ember az eszevel tudja, hogy attól hogy te terhes vagy, attól még nem lehetetlen, hogy én is teherbe essek, hogy nem verseny ez, hogy te nem tehetsz róla, stb. Valószínűleg nem is az van, hogy haragszik rád, hanem a jelenlétében annyira intenzíven magába kerítik azok a negatív érzések (fájdalom, csalódottság, a hosszú próbálkozásba való kimerültség, fasultsag, a kielegitetlen vágy a saját gyermek irant), hogy jobb, ha nem érintkezik veled. Olyan ez, mint mikor szakítás után meglatod az exed - egyszeriben feltep minden sebet, hiaba valtjatok el békésen, amikor meglatod, sokkal intenzívebb a fájdalom, hogy még mindig szereted, de már nem a tiéd....

Van aki könnyebben tudja ezt kontrollálni, van aki nehezebben.


Én tavaly egyszerre lettem terhes egy kolléganőmmel. Ugyanarra a hétre lettünk volna kiirva, de nekem sajnos missed ab lett, úgy hogy előtte még egy hónapig varakoztunk, hátha csak később fogant... Ez alatt rengeteg fájdalmat éltem meg, hónapokig lelkileg össze voltam törve, csak akkor tudtam elengedni a dolgot, mikorra megszuletett volna, de még így is éreztem, hogy pl azóta rosszabbul viselem a stresszt.


Amikor a kolléganő tappenzrol egy-egy hónapban ellatogatott a munkahelyemen, volt hogy kint volt a folyosón, de nem tudtam kimenni hozzá és üdvözölni, egyszerűen nem voltam képes rá. Nem irigységbol, hanem a fájdalom miatt, a saját veszteségem miatt. Idővel ez is fokozatosan jobb lett. Mire megszuletett a pici, úgy éreztem, őszintén tudok neki gratulálni.

Közben persze más kollegaktol, meg ettől a terhes kolléganőtől is ment, hogy na, és te mikor leszel már terhes??


Én nem meséltem a kollégáimnak a veszteségemrol.

Lehet, hogy az "évek óta próbálkozásban" nem csak sikertelen hónapok vannak, hanem több vetélés, biokémiai terhesség, sikertelen inszem, lombik.... Ez lelkileg nagyon megterhelő.


Szóval csak azt akartam kiejteni, hogy valószínűleg nem irigységbol szakította meg a kapcsolatot. Elhiszem, hogy neked fáj, valószínűleg neki is. Sajnos sokat nem tudsz tenni, mint kivarni. Én lehet egyszer megprobalkoznek egy őszinte SMS-sel, amiben megirnam, hogy tudod, hogy megtörte őt, hogy neked hamarabb sikerült, s hogy nem könnyű neki, de fáj, hogy eltavolodtatok egymástól emiatt, és biztosítanam róla, hogy te ott vagy neki mindig, ha úgy érzi szüksége van rád, várod szívesen, hogy jelentkezzen. Aztán idővel kiderul, hogy tudtok e még szoros barátságot folytatni, vagy sem.


Boldog babavarast kívánok!

2021. nov. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez pont egy olyan helyzet, ami egy jó barátság fokmérője is lehet akár. A legjobb barátnőmnek csettintésre sikerült teherbe esnie, mi akkor már egy éve próbálkoztunk, én őszintén kezdtem elkeseredni. Sosem mutattam neki, hogy bántana, sőt... nagyon sokat beszélgettünk arról, hogy örülök a várandósságának, de értse meg, hogy nagyon nehéz is ez nekem. Végül az ő babája elment 17 hetesen, nekünk pedig nem sokkal később összejött. Akkor ő is elmondta, hogy próbál nekünk őszintén örülni, de értsem meg, hogy nagyon nehezen megy... Amikor ő a legmélyebb fájdalmon ment át, én akkor jártam a fellegekben. Nehéz ezt a szituációt kezelni, akármilyen emberi kapcsolatról is van szó. Mostmár mindkettőnknek van gyereke, túl vagyunk a nehézségeken és így visszagondolva is azt mondom, hogy ez egy nagyon nehéz és érzékeny időszak volt mindkettőnk oldaláról, de soha nem érzékeltettük a másikkal azt, hogy ne örülnénk egymás sikereinek, vagy ne éreznénk együtt a másik kudarcaival. Beszélgettünk, nagyon sokat és pontosan tudtam mi jár a fejében, ahogy ő is tudta mi jár az enyémben. Ha egy kis eltávolodásra volt valakinek szüksége, akkor néhány napig, hétig nem beszéltünk, belefért. Felnőtt emberekként szerintem bármennyire is fáj valami, el lehet különíteni a saját kudarcomat és más sikerét agyban és ezáltal lélekben is. Önző dolognak tartom azt, ha valaki erre nem képes, pedig mi ugyan csak 1,5 évet vártunk a babánkra, de ennyi idő alatt is sok mélységet megéltem.

Én is írnék neki egy őszinte üzenetet és utána hagynám, hogy a saját tempójában feldolgozza. Már ha igényt tartana még rám.

2021. nov. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!