A lombikkal kapcsolatosan minden gyógyszer ingyenes kéne, hogy legyen?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam, hogy igen.

Első alkalommal voltunk egy állami tulajdonban lévő meddőségi intézményben, és mivel nincs ciklusom, ösztrogént írtak fel, amit teljes áron kellett megvennem. (A patikában jöttem erre rá.)

Vagy az ingyenesség csak maga a kezelés alatti gyógyszerekre vonatkozik? Ha igen, legalább szakorvosi kedvezmény nem járt volna erre is?


Egy részben idevágó kérdés: a kenetem szerint coccus baktériumom van a hüvelyflórában. A férjem spermájában pedig proteus morganii baktérium. Ezeket előbb kezelni fogják antibiotikummal, és csak utána jöhet a lombik?

(Évekkel ezelőtt volt inszeminációm, akkor emlékeim szerint előbb antibiotikumot kellett szednem.)



#lombik #Ingyen gyógyszer
2021. nov. 19. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek az urológus/ndrológus írja ki az antibiotikumot, neked pedig a kezelőorvosod.

A gyógyszerek dobozdíjasak, 300 Ft/doboz. Ha nem így írták fel, hívd fel az intézetet és kérdezz rá.

2021. nov. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


A férjemnek is ott helyben fogja az andrológus, a meddőségi klinikán, ugye?

Illetve a megválaszolatlan kérdésemet ismételve: addig a lombik sem indulhat el, amíg ezek rendbe nem lesznek téve, ugye?

2021. nov. 19. 10:57
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem indulhat el…
2021. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is antibiotikumot kaptunk amikor találtak valami baktériumot. Be kellett szedni a gyógyszert, majd újra megcsinálták a vizsgálatot, hogy használt-e.

Velünk a Kaáliban aláírattak egy nyilatkozatot, hogy beleegyezünk azt a gyógyszert írja fel az orvos ami szerinte a legjobb (még akkor is ha nem ingyenes, azaz dobozáras 300 Ft)

Vannak olyan gyógyszerek amik nem ingyenesek. Nekem is volt ösztorgén (estrofem), ami nem ingyenes volt. Progesteronból se mindegyik ingyenes. Az utrogestan kapszula például fizetős. Kaptam ezt már többször. Nekem kell véralvadásgátló is (clexane), ez se ingyenes. Ha van szteroid, az se ingyenes. Sajnos ezt csak interneten hangoztatják, hogy teljesen ingyenes a lombik.

2021. nov. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!


Engem nem kérdeztek, milyen gyógyszert akarok, csak adták a papír alapú vényt (annyira természetesnek vettem, hogy minden ingyenes, hogy nem is néztem meg, mi van beikszelve rajta). Legközelebb rákérdezek, főleg az antibiotikumoknál.

Ezek kb. egy hetes kúrák? Utána rögtön meg is nézik? Mennyit tudja ez késleltetni a folyamatot?

2021. nov. 19. 20:04
 6/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: férjemnek legutóbb 5 napos kúra volt, és 2 hétre rá nézték meg újra. Így következő ciklusban tudtunk lombikozni.

Nálunk korábban egy nyilatkozat volt, hogy beleegyezünk minden gyógyszerbe, akkor is ha nem az a olcsóbb. Lényegtelen ilyen szempontból mi van a recepten beikszelve.

Antibiotikum egyébként se ingyenes, mert az hivatalosan nem kell a lombik kezeléshez.

Doki nem mondta a teendőket? Hány napig kell szedni? Kell e vizsgálat utána? Mikor indul a stimuláció?

2021. nov. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Még azóta nem voltunk az orvosnál, nem hallottuk a kiértékelést, ezért kérdezek ennyit így előjáróban.

Eeszt-re már a napokban felkerültek az eredményeink, így azokat már látom, de a személyes konzultáció az orvossal/orvosokkal csak jövő héten lesz.

2021. nov. 20. 13:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Elvileg igen vagyis 300 Ft-os dobozdíj van

Nekem írtak fel Clexane-t aztán 7000 Ft volt.Jól meg is lepődtem mert nem mondtak ezt nekem hogy ez teljes áru nem mintha baj lenne csak szerencse hogy volt nálam annyi pénz mert én nem járok nagy összegekkel sehova es nincs bankkártyám amiről leveszem gyorsan azt ennyi.

Másik alkalommal 3500 Ft volt a Clexane

Nekem eddig ez az egy dolog került kicsit többe a lombik folyamán.

2021. nov. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem kellett egyikünknek sem szedni bármit is a talált baktériumokra, ezek szerint olyan általánosak, hogy nem kell őket kikezelni.

Csak úgy visszacsatolásként írom.

Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt, nekem mind hasznos volt!

2021. nov. 29. 12:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: sok sikert kívánok akkor a lombikhoz:)
2021. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!