Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tanácsot szeretnék kérni...

Mrita kérdése:

Tanácsot szeretnék kérni azoktól akiknek van/volt pcos-e. Hogyan kezelik? Az egész történetem lejjebb.

Figyelt kérdés
Májusban hagytam abba a fogamzásgátlót. Július végén csináltattam egy mindenre kiterjedő vizsgálatot. Az FSH akkor alacsonyabb volt a referencia tartománynál az AMH pedig 87 pmol/l (borzasztó magas). Mentem endokrinológushoz azt mondta ez még nem jelent semmit, lehet hogy még nem ürült ki a bogyó. A következő ciklusban visszament 27-re normál tartományban.(ekkor már 3,5 hónapja inofolicot ittam, ebben a hónapban 14.napra lett ovum). Azt hittem ez így marad ezért abbahagytam az inofolicot. Az utánalévő ciklusaim viszont egyre hosszabbodtak, 35., 40, 51.napra jött meg legutóbb. Most kaptam meg a vérvételem eredményét, FSH 3,54 (3,03-8,08), LH 4,64 (1,8-11,78) ezek jók. Viszont az ösztradiol <88 pmol/l (77-921), ez most bármit jelenthet hogy kevesebb mint 88... Az AMH olyan magas lett hogy ilyen nincs is.. 133 pmol/l!! Minden más értékem normális, a nőgyógyász semmit nem lát se ciszta se semmi. Endokrinológust váltok, ahhoz csak áprilisban van időpont. Másik nőgyógyászt is megkérdezek. Bogyó után 3 hónapot vártunk, most 6. Hónapja próbálkozunk. Hogyan kezelik a pcos-t ha a magas AMH-n és relatív alacsony ösztradiolon kívül semmi tünete nincs?

2022. febr. 9. 15:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez hányadik ciklus napi vérvétel?
2022. febr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ciklus 3.napi volt.
2022. febr. 9. 16:01
 3/13 anonim ***** válasza:

Az én sztorim:

19-ben vágtunk bele a gyerekvállalásba először. Csináltam egy labort, meg dokival megnézettem magam. Rendszertelen volt a ciklusom jó ideje (akkor már 4 éve abbahagytam a bogyót). Durva PCOS-t igazolt minden.

Eléggé magam alatt voltam, de első körben az életemen változtattam, mert élhetetlen volt az akkori munkahelyem és nagyon elhíztam emiatt.

Munkahelyváltás mellett elkezdtem az Aviva tornát, amit szívből ajánlok. 3 hónap alatt beállította a ciklusomat.

Sokkal kevesebb stressz ért, fogytam elég sokat, időközben parkoltattuk a gyerektémát, az új munkahely miatt is.


2020-ban, az első hullám után megint nekivágtunk, kontroll minden, hőmérőzés, később LH-teszt. A ciszták eltűntek a petefészkemből, ez volt a legjobb hír, a laborom nem volt rossz, semmi kiugró érték, kivéve a cukorterhelés, az nem volt fényes.

Elkezdtem még jobban edzeni, IR-diéta, stb. Sajnos nem hozott eredményt. Egy éve ilyenkor mentem el végül endokrin dokihoz, aki a nem tragédia értékekre is úgy gondolta, hogy ez IR és PCOS, és adott egy lórúgásnyi metformint (1500 mg), meg egy nagy adag étrendkiegészítőt (akkor már a CoQ10-et szedtem egy ideje, az az AMH-n és a petesejt minőségén elvileg javít pár hónap alatt).


A következő ciklusban, 1.5 hónap múlva, teherbe is estem. Bár terhességi cukrom lett, de az se nagyon durva, nem kellett inzulin, azon kívül semmi, de semmi panaszom nem volt, tök aktív terhességem is volt az utolsó hétig, császárom lett és rekordidő alatt felépültem.


Summa-summarum: az évek alatt próbáltam sok mindent, nekem az Aviva torna, mozgás, mérsékeltebb szénhidrát, de leges-legfőképpen az emelt metformin adag hozta el a sikert. Ha Pesti vagy, privátban megírom szívesen az endokrin dokim nevét, bár ő is elég felkapott lett az elmúlt 1 évben, elég jó szakember.

2022. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Még egy nagy nagy szavazat az aviva tornára! Pco esetén különösen jó tud lenni!
2022. febr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 🙂 elfelejtettem mondani hogy személyi edző vagyok, 8 éve a sportban, sokszor dietaztam versenyek miatt de az utolsónak is már két éve. Életmódváltást ennél jobban nem tudok csinálni mert ebben élek évek óta. Táplálékkiegészítés, edzés, egeszseges étkezés. Az aviva tornát viszont még nem próbáltam! Mint írtam, csak ez a két hormon eredmény van tünetek közt, se ciszta, se D vitamin hiánya, se pajzsmirigy gond, se inzulin probléma, se tesztoszteron problema. És emiatt úgy látom nem is akarnak vele foglalkozni, viszont valami miatt ez magas és más oka nem lehet csak pcos. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2022. febr. 10. 06:42
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha ez 3. napi vévétel akkor az lh-fsh sem jó. 3. napon ideális esetben az fsh magasabb, legfeljebb az 1:1 arány fogadható még el. Szóval ez is pcosre utal. Inzulin és cukor terhelésed volt? Mindenképp az endocare rendelőt keresd fel. A legjobbak ebben. Szerintem pont ma 10től lehet áprilisra időpontot foglalni. De pár perc alatt elkapkodják az első konzultációs helyeket. Ha tudsz Tűű doktorhoz mennj.
2022. febr. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az arányokat nem tudtam, caakt a referencia tartományokat néztem, köszönöm!

Pécs hozzám közelebb lenne mint Pest. A cukrom is rendben volt. Ezeken kívül minden jó volt.

2022. febr. 10. 07:39
 8/13 anonim ***** válasza:
De volt terheléses inzulin és cukor vizsgálatod? Mert sajnos ott ezer éve elavult referencia tartományt használnak. Én pécsett nem tudok hozzáértő endo dokit. Pécsett volt a lombikom ( más miatt kellett), de Bpre jártam endokrinológushoz.
2022. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta az endokrinológus hogy először nézessek éhgyomri vérvétellel inzulint, és ha az nem jó akkor kell a terheléses, addig felesleges. Mivel jó lett, nem kellett. 4,7 mmol/l volt.
2022. febr. 10. 14:01
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez butaság. Az iresek legalább felének jó az éhgyomrija, de a terhelésre elszáll az inzulin. Inzulinrezisztenciát csak terheléssel lehet diagnosztizálni.
2022. febr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!