Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tanácsot szeretnék kérni...

Mrita kérdése:

Tanácsot szeretnék kérni azoktól akiknek van/volt pcos-e. Hogyan kezelik? Az egész történetem lejjebb.

Figyelt kérdés
Májusban hagytam abba a fogamzásgátlót. Július végén csináltattam egy mindenre kiterjedő vizsgálatot. Az FSH akkor alacsonyabb volt a referencia tartománynál az AMH pedig 87 pmol/l (borzasztó magas). Mentem endokrinológushoz azt mondta ez még nem jelent semmit, lehet hogy még nem ürült ki a bogyó. A következő ciklusban visszament 27-re normál tartományban.(ekkor már 3,5 hónapja inofolicot ittam, ebben a hónapban 14.napra lett ovum). Azt hittem ez így marad ezért abbahagytam az inofolicot. Az utánalévő ciklusaim viszont egyre hosszabbodtak, 35., 40, 51.napra jött meg legutóbb. Most kaptam meg a vérvételem eredményét, FSH 3,54 (3,03-8,08), LH 4,64 (1,8-11,78) ezek jók. Viszont az ösztradiol <88 pmol/l (77-921), ez most bármit jelenthet hogy kevesebb mint 88... Az AMH olyan magas lett hogy ilyen nincs is.. 133 pmol/l!! Minden más értékem normális, a nőgyógyász semmit nem lát se ciszta se semmi. Endokrinológust váltok, ahhoz csak áprilisban van időpont. Másik nőgyógyászt is megkérdezek. Bogyó után 3 hónapot vártunk, most 6. Hónapja próbálkozunk. Hogyan kezelik a pcos-t ha a magas AMH-n és relatív alacsony ösztradiolon kívül semmi tünete nincs?

2022. febr. 9. 15:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, emgerősítem én is, hogy nekem mindig jó volt az éhomim, a terheléses nem volt jó. Ráadásul terhelni is 3 pontosat kellene, nem 2 pontosat (0-60-120 perc), mert ha nem áll be a görbe, vagy nem jól, az is baj - nekem ez volt, nem is volt vészes érték egyáltalán, mégse sikerült sokáig a gyerek, csak amikor megkaptam a metet az IR-re.
2022. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy ez egy szar endokrinológus volt.. még jó hogy itt tettem fel kérdést. Kérni fogok időpontot terheléses inzulinra, köszönöm a segítségeteket! Éreztem hogy valami nem jó, az eredmények is mutatják, és pont leszarnak 25000-ért még magánban is, ez dühítő.. vagy csak én fogtam ki rossz szakikat..
2022. febr. 10. 21:23
 13/13 anonim ***** válasza:
Inkább 5 pontosat. Nekem pl már 30 percnél elszáll az inzulinom, míg az éhgyomri tökéletes.
2022. febr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!