Lehet-e így gyermekem?

Figyelt kérdés

38 éves férfi vagyok, a spermavizsgálaton a következőt állapították meg:


Tárgylemezen nézve 2 látóterenként 1 mozgó spermium látható. Oligozoospermia maximalis. A minta DNS fragmentáció vizsgálatra alkalmatlan.


Koncentráció, motilitás: nincs érték

Kicsapódás: ritka


Ez azért döbbenetes számomra, mert egészséges életmódot folytatok, rendszeresen edzek, rizs-csirkemell-hal-zöldség jellegű étezést követek, rengetek vitamint szedek (Az ABC összes betűjével kezdődő vitaminját, nyomelemet, aminosavat, a FER 14-es röhejesen drága átverés dobozán szereplő összes vitamint is évek óta szedem, csak más termékekből összekombinálva) és ennyire nulla eredményt kapok.


Mik az esélyek, mik a kilátások?


2022. febr. 20. 21:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez alapján természetes úton szinte kizárt. A “szinte” csak azért szerepel ott, mert a biológiában nincs 100%. Lombik, de lehet, hogy azt is csak herebiopsziával. Majd az orvos megmondja.
2022. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Herebiopsziába nem megyek bele, az kizáró ok.
2022. febr. 20. 21:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyesminek általában semmi köze az életmódhoz, inkább genetikai probléma lehet a háttérben.

Sajnálom.

2022. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
2-es Mi a bajod a here biopsziával? Nincs rá 1 perced?
2022. febr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az hogy kivágnak belőlem egy darabot és örök nyoma is lesz!
2022. febr. 21. 08:09
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, nem vágnak ki egy darabot és nem lesz örök nyoma, többféle eljárás van.

De ha neked fontosabb a heréd esztétikai épsége a gyermekvállalásnál, akkor valóban hanyagold inkább a témát. De ezt a pároddal is közöld még időben.

2022. febr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, fontosabb.
2022. febr. 21. 08:35
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek kell gyereket vállalnia🤷🏼‍♀️
2022. febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

6-os vagyok, nem tudom, miért pontoztátok le, szerintem semmi bántót nem írtam.

Ha valakinek az életébe ez az "áldozat" nem fér bele, lelke rajta. Mindenki maga dönti el, hogy mit vállal és mit nem. Ha a kérdező ebbe nem akar belemenni, hát ne menjen. 38 évesen már elég nagyfiú ahhoz, hogy tudja, mit akar és mit nem.

De szerintem az is tény, hogy ezt illik a partnerrel időben közölni, mert ha mondjuk neki minden áron kell a gyerek, akkor jobb, ha itt elválnak az utak. Vagy elbeszélgetni donorspermáról, örökbefogadásról.

2022. febr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem inkább azért lettél lepontozva mert lenéző stílusban, ítélkezve mondtad hogy az esztétika fontosabb számára mint egy még nem létező kis ember. De ezzel semmi baj nincs, csak be kell látni. Nyilván a nők is tudják hogy a testuknek annyi ha szülnek, és nincs abban semmi elítélendő ha valakinek ez a fontosabb.
2022. febr. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!