Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Felszívódó méhen kívüli...

Felszívódó méhen kívüli terhesség után más is érezte továbbra is ugyan azt a fura fájdalmat?

Figyelt kérdés

Februárban volt egy szerencsére felszívódó méhen kívüli terhességem, amit 6 hetes ultrahangon észrevettek és azonnal kórházba küldtek.

Ott megfigyeltek, a hcg-m szépen esett, majd 2 héttel később nullázódott is.

Azóta már kétszer volt menstruációm. Az első a hcg esés után másnap, az 3 napig tartott.

A második rá 29 napra, 5 napig tartott.

Mindegyik rendben zajlott, a második után voltam nőgyógyásznál aki mindent rendben talált.


Viszont azt a fura szúrkálást, húzódást azóta is érzem néha azon az oldalon ahol a rossz beágyazódás volt.

Van amikor egészen idegesítő és zavaró, van, hogy napokig nem érzem.

Ha nyomogatom nem fáj, csak nyomásra, néha elvándorol a fájás hátrébb, a derekam felé...


Lassan mar magam sem tudom, hogy pszihés a fájdalom, vagy valóban ott van.

A nőgyógyász nem mondott erre semmit.

Ha valaki volt így, mit javasol, hová, milyen vizsgálatra menjek el?


2022. ápr. 19. 10:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavaly év végén volt. Szintén felszívódott. Nem kellett műteni.


Ciklusom szépen beállt.


En is szoktam érezni, főleg ovuláció és köv.mensi között.


Szóval mikor esélyt adunk a babának akkor olyan mintha érezném hogy ismét rossz helyre ágyazodott be...ilyenkor stresszelek...aztán pontosan megjön, szóval nem tudom mit érezhettem...


De én bennem nagyon érik, hogy csináltatok egy átjárhatóságit akár magánban akár tb-re mert nekem anno azt mondta a doki hogy sajnos simán lehet hogy hegesedéssel szívódott fel azaz elakadhat újra.


Állítólag ilyenkor nagyobb az esély egy újabb méhen kívülire ha nem lett eltávolítva az a petevezető!

2022. ápr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Őrület, hogy mennyi akadály tud gördülni egy ilyen egyszerűnek tűnő dolog elé.

Minden esetre utána járok ennek az átjárhatósági vizsgálatnak, köszönöm a tippet :)


Sztk-s nőgyógyászhoz járok, meg sem említette ezt a dolgot.

2022. ápr. 19. 13:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem említette meg az átjarhatóságit..én agyamba ugrott be, hogy lehet baj belőle legközelebb...es ez egy átjárhatóságival kiderülne, hogy átjárható e vagy sem...


Azt mondják hogy sok esetben az 1.mehen kívülit is vmi hegesedés okozhatja...pl

Régebbről egy felfázás vagy gyulladás következménye akár úgyis hogy tünetmentes volt...

2022. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Sziasztok! Sajnos ezzel állok szemben énis, tegnap elhalt méhen kívüli terhességget diagnosztizáltak.

A hcgm

0420-án 367 volt

0427-én 55

Az orvos nem győzött meg, mindenképp műteni akart és kivenni a jobb petevezetékem.

Egyenlőre nem egyeztem bele, hiszen csökkent a hcg, időt kértem a felszívódásra.

Úgy engedtek haza, hogy bármikor meghallgatom és társai, kedden control uh, control hcg

Görcs nincs

Tudnátok kérlek mesélni, nektek hogy S mint zajlott ez a felszívódási folyamat?? Ezek szerint van remény 26 évesen arra hogy nem csonkit meg

2022. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Meghalhatok*
2022. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szia, én nem éreztem semmit a felszívódás alatt ami magát a felszívódást éreztette volna.

Bent tartottak 2 éjszakát a kórházban, figyeltek, vért vettek, majd ilyen 90 valamennyis hcg-vel haza engedtek.

Utána hetente egyszer kellett vissza mennem vérvételre.

Nekem azt mondta a doktornő, hogy ha 10 alá esik akkor tudják elengedni a kezem biztonsággal.


A szurkáló, nyilalló érzést végig éreztem, de már nem olyan sűrűn, mint amikor aktív volt a magzat kezdeményem.


Egy pénteki napon elmentem a vérvételre, akkor 13 volt a hcg szintem, vasárnap megjött a menstruációm. Tehát nullázódott a hormon.


Érdekes a dokid hozzáállása, hogy haza engedett egy méhen kívülivel.

Engem egy sztk-s nőgyógyász nézett meg, és amikor meglátta, hogy méhen kívüli azonnal beutalt a kórházba.

Bár az jó jel ebben a helyzetben, hogy ilyen látványosan esett a hcg-d.


Szóval ne aggódj, ha nem kezdesz el brutál vérezni, vagy görcsölni vagy bármi furát produkálni, akkor a természet elintézi szépen csendben.


S sajnálom, hogy veled is ez történt.

2022. ápr. 29. 17:06
 7/11 anonim válasza:
Nagyon köszönöm a részletes válaszodat! Úgyszintén sajnálom, azthiszem, mondhatom, hogy teljes mértékben átérzem a veszteséged!💔
2022. ápr. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Akkor és ott borzasztóan rossz volt megélni a szituációt. De hálás vagyok, hogy ekkorka korában ment el.

Tünet mentes gyógyulást és mihamarabbi egészséges terhességet kívánok neked :)

2022. ápr. 29. 18:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Követem, bar nálam semmit nem tudunk. Ma lenne 8 hetes, de sehol nem látják, már volt vagy 4 uh-m. Semmi tünetem. Hcg-t csütörtökön néztek először, 1495 volt! Nagyon szurkolok magamnak, hogy szívódjon fel, akáhol van is.
2022. máj. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kedves utolsó ! Nálad van valami változás?

Ebben a folyamatban vagyok énis, átérzem a fájdalmad 💔

2022. máj. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!