Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha az lenne az utolsó esélyed...

Ha az lenne az utolsó esélyed a gyerekvállalásra, vennél másik petesejtet?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy ez a lehetőség merült fel, mivel a női oldalon "túl gyengék" a petesejtek (nem biztos, hogy pontosan fogalmazom, de ez a lényeg). Kérdés, hogy ki mit gondol, ha ez lenne az utolsó esély? Mennyire lenne más tőlünk a születendő gyermek? (persze tudom, nem lehet tudni, gondolom a genetika beleszólhat)
2022. aug. 12. 08:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Ezt a lehetőséget nekünk is végig kellett gondolni. Én nem vállalnám. Egyszerűen nem érezném, hogy az én gyerekem.
2022. aug. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is problémák voltak,5 babát vesztettünk el. Anno azt mondtam ezt már nem vállalnànk be. De végül lett 2 gyerekünk is. Szóval így nehéz megmondani

De valószínű mi nem

2022. aug. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nőként nem vállalnám. A donorpetesejtes magzat biológiailag nem az én gyerekem lenne, nekem pedig ez fontos lenne. Az apa részéről ugye más, mert ha vele nincs gond, és az ő spermáját használják, akkor mindenhogyan az ő gyereke lesz.
2022. aug. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első gyerek után derült ki, hogy örökítek egy genetikai rendellenességet... Ez kicsit más helyzet, mert már végülis van gyerekem, na de egy sérült gyerekkel azért elég más az anyaság...

Szeretnék egy egészséges gyereket is, nyilván csak donorpetesejttel lehetne teljesen kizárni, hogy ismétlődjon a dolog... Vagyis álljunk csak meg? - vajon hogy viselném, ha a donoros gyerekkel is valamilyen probléma állna fenn?

Hát ez a kérdés rá is döbbentett, hogy azért nem tudnám teljesen a sajátomnak érezni...

2022. aug. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak az 5 állami lombikban gondolkodtunk, utána magánúton (külföldön) nem lettem volna hajlandó fizetni a beavatkozásokért, és mivel a donor is csak ott jöhet szóba (rokon petesejtjét kizártnak tartottam volna), így a válasz: nem. Beletörődtem volna, hogy nem lesz gyerekünk. De csakis az anyagi vonzata miatt zárkóznék el, az nem zavart volna, hogy biológiailag nem vagyok az anyja.


Egy ismerősömnek (nő) korai petefészek kimerülése volt, és genetikai vizsálattal az is kiderült, hogy ha teherbe is tudna esni a rossz minőségű petesejtjeivel, lombikkal, a fiúmagzat eleve életképtelen lenne, a lány esetleg egészséges, de magára a sikerre nem is adtak sok esélyt már. Max dózissal sem lehetett stimulálni, 1-2 petesejtje lett, 1x jutott el odáig, hogy volt mit beültetni.

Ő az akkori férjével tervezte a donor petesejtet Csehországban, aztán a férje volt az, aki végül kitáncolt ebből. A nő akarta volna. Végül elváltak.

2022. aug. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnám. Nem érezném magaménak a gyereket.
2022. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Kizárt. Örökbefogadnék inkább. Ott legalább egy már megszületett gyereknek adok esélyt egy normális életre.
2022. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

"Kizárt. Örökbefogadnék inkább. Ott legalább egy már megszületett gyereknek adok esélyt egy normális életre"


Idősebb, kisebb-nagyobb mértékben sérült, roma származásút is vállalnál? Mert az újszülött, fehérbőrű, egészséges, örökbefogadható csecsemőket nem kell megmenteni, ezrével állnak sorba értük, 5-7 év várólistával. Nem ők maradnak rendszerben, hanem a fentebb írt kategóriába tartozók.

Tehát ha közülük fogadsz örökbe, akkor lehet mondani, hogy segítettél egy gyermeknek normális életet élni.

2022. aug. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

"Idősebb, kisebb-nagyobb mértékben sérült, roma származásút is vállalnál?"

Az idősebb, roma származású gyerekek jórészt nem örökbefogadhatók, hanem a nevelőotthonokból átmenetileg nevelőcsaládhoz kerülhetnek. De róluk a szülő jogilag nem mond le, tehát bármikor visszaveheti magához. Ezt csak azért írom, mert a társadalom nagy része keveri az örökbefogadást és a nevelőszülőséget. Kb. húszezer gyermek él állami gondoskodásban, de csak minden tizedik adható örökbe.

Ettől függetlenül nevelőszülő is lehet, hogy lennék, bár hozzáteszem, ők általában eleve szakemberek. Meg borzasztó nehéz, hogy te neveled egy darabig, majd megjelenik a biológiai szülő, akit épp kiengedtek a dutyiból és kiveri a balhét és viszi vissza a gyereket a putriba.

De akkor tisztán a kérdésedre válaszolva: Az örökbefogadáshoz, de a nevelőszülőséghez is tanfolyam kell. Ilyet még én nem végeztem el, így nem tudok véleményt mondani. Ha a felkészítés után úgy érzem, hogy alkalmas lehetnék sérült gyerek nevelésére, akkor nekem nem lenne probléma. A sérültség egy helyzet. Amit egyébként vérszerinti gyereknél sem lehet feltétlen kiküszöbölni.

Ismerős házaspár kb másfél évet várt és egészséges, fehér újszülöttet fogadtak örökbe. Nem gondolom, hogy nem tettek jót, bezzeg, ha sérült/roma gyerek lett volna...

2022. aug. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

#9


Nem keverem össze a kettőt, teljesen képben vagyok. Igen, nagyon sok gyerekről nem mondtak le a szülei, és a nagy részük így van állami gondozásban, ahogy írod, de az örökbeadhatók nagy része szintén ez a kategória. Amit még kihagytam, és szintén nehezíti a helyzetüket, hogy a legtöbb a testvéreivel együtt lehetne örökbeadható. Emiatt leginkább külföldiek szokták adoptálni azon keveseket, akiknek szerencséjük van. A többi marad a rendszerben azokkal együtt, akik nem adhatók örökbe.

Voltam pár éve a TEGYESZ-nél, ott is megerősítették ezt a tendenciát.


Az ismerős házaspár biztos nem állami örökbefogadással kapott babát másfél év alatt, hanem alapítvány által. Másfél éves várólista sehol sincs az országban.

Nem azt mondtam, hogy nem tettek jót a gyerekkel, de igazából ezt úgy kell helyesen nézni, hogy ők kaptak egy lehetőséget, hogy ilyen módon szülők lehetnek. Mint mondtam, az a gyermek semmiképp sem maradt volna a rendszerben, ha ők nem fogadják örökbe. Megtette volna más, a legnagyobb örömmel, aki ettől nem érzi magát hősnek.

2022. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!