Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Valakivel történt már csoda?

Valakivel történt már csoda?

Figyelt kérdés

3 éve próbálkozunk, nem jön a baba. Kiderült fél éve hogy meddö vagyok. Korai petefészek kimerülésem van,33 évesen. Lement 5 inszem,egyik se sikerült. Most következne a lombik,de azt már nem vállalom.

Van aki terhes lett azok után,hogy évekig nem jött a baba? Minden segitség nélkül,spontán? Történt csoda valakivel?


2022. aug. 18. 21:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Nem velem történt, hanem a fodrászommal (akit sok éve ismerek és elég jóban vagyunk), neki ugyanez volt a helyzet, tudomásul vették a párjával, hogy ketten maradnak.

Aztán most júniusban elment nögyógyászhoz, mert az volt az érzése, valami nem olyan, mint szokott, az orvos meg megállapította, hogy 16 hetes terhes.

Ez annál is meglepöbb volt, mert semmi tünete sem volt, a menzesze is ugyanúgy megjött idönként (soha nem volt szabályos), nem voll rosszul, nem lett érzékeny a melle, semmilyen terhes tünete sem volt.

Természetesen nagyon örülnek, többször is mondta, hogy ez az ö külön csodájuk.

2022. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Nekem olyan van, akiknél 11 év után jött az első, rá egy évre a második.


Lombikot miért nem szeretned? A hormonális hatások miatt?

2022. aug. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
4 év próbálkozás, 4 sikertelen inszem után az első lombik előtti utolsó ciklusban, spontán lettem terhes. Elmentünk egy három hetes nyaralásra és elengedtük magunkat, meg a feszültséget, én megnyugodtam, hogy kezdődik a lombik program. Nem kezdődött :) A kistestvér meg csak úgy bekopogtatott.
2022. aug. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Egy ismerősöm 13 év után lett terhes. Volt neki közben inszem, lombik is (plusz 12 hetes vetélés). Most már egész nagy pocakja van! Azt nem tudom, ez a baba hogy jött össze, simán vagy lombikkal.
2022. aug. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Fuh, mennyi ilyen van :)

Ismerősöm első gyerkőce sok év után lombikkal, most meg közel a 40-hez spontán terhes lett.

2022. aug. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a helyzeted. 33 vagyok, nekem 8 év után sikerült a baba, a 2. lombikkal, 13 hetes terhes vagyok jelenleg.

28 éves koromban, letudva az 5 inszemet nekem is annyira elegem volt, hogy azt mondtam, lombikot akkor sem. Évekig orvos közelébe sem mentem. Tavaly évvégén meggondoltam magam, és ehhez 4.5 év kellett.


A csodákban már nem hittem egy ideje. Tudtam, hogy másképp nem sikerülhet, mint lombikkal, de épp az tartott vissza, mert azt is tudtam, lehet, hogy lombikkal sem fog. Szerencsém volt, hogy max stimulálással még elég jól stimulálható voltam, pedig nekem is elég alacsony már az AMH-m.

A saját nőgyógyászom győzött meg végül tavaly, ne makacskodjak: irány a lombik, mert szerinte most még van esélyem, addig kell ütni a vasat, amíg még meleg.


Neked azt tudom tanácsolni, most tarts egy kis pihenőt, hogy túl tudj lépni az elmúlt csalódásokon. Aztán ha szeretnél gyereket, akkor ne várj éveket. A kimerülő petefészek kiszámíthatatlan. Nem stresszelésből, de egy kolléganőmnek is az volt ilyen korban, és neki nagyon rövid idő alatt sokat csökkent a petesejt száma. A végén már nem tudták stimulálni.

2022. aug. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Miert nem akarsz lombikot ?

Vannak csodak, de tenni kell erte.

2022. aug. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Durva, hogy valakinek ennyit kell küzdenie, valakinek pedig egyből összejön. Tiszta szívemből kívánom, hogy lehessen kisbabád kérdező.
2022. aug. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%

Álitólag én is meddő vagyok. Nem védekeztünk már párommal (igaz nem is terveztünk még gyereket) és terhes lettem.

De erre kevés az esély.

2022. aug. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
2 ilyen történetet is tudok a környezetemben, az egyik: örökbe fogadtak egy babát... rá 1 évre az anyuka aki elméletileg meddő.. hányinger-szédülés stb... kiderült hogy babát vár, így most 2 gyermek anyukája :) másik: ők is már külső segítséget kértek, ami elsőre nem jött össze... elmentek nyaralni- utána mentek volna pár hétre rá lombikra.. nem kellet... spontán 3 éves a kiscsaj már.. :)
2022. aug. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!