Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Valakivel történt már csoda?

Valakivel történt már csoda?

Figyelt kérdés

3 éve próbálkozunk, nem jön a baba. Kiderült fél éve hogy meddö vagyok. Korai petefészek kimerülésem van,33 évesen. Lement 5 inszem,egyik se sikerült. Most következne a lombik,de azt már nem vállalom.

Van aki terhes lett azok után,hogy évekig nem jött a baba? Minden segitség nélkül,spontán? Történt csoda valakivel?


2022. aug. 18. 21:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
78%
óó eszembe jutott még egy ismerősöm is... ott a férjnek mondták hogy steril... ők is örökbe fogadtak.. kaptak is egy kislányt... azóta 2 !! közös gyermekük született (a steril férjtől... mielőtt vki elkezdene hümmögni: az apa le se tagadhatná a gyerekeket...- kiköpött mása mind a kettő..)- és ezekután még örökbe fogadtak még egy babát... le a kalappal előttük :)
2022. aug. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem hiszek a csodákban. Az egyén döntéseiben, kompetenciáiban, akaratában hiszek. Ha gyereket akartam, mentem utána, amíg nem lett. Évekig. Nehéz volt? Persze. Az élet nehéz, mindenkinek más téren, de nehéz. Ettől még nem sajnálom magam, hanem csinálom. Mert az élet értelme, hogy éljem, és nem az, hogy meneküljek előle. Akkor minek az egész egyáltalán?
2022. aug. 19. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

2 történetét is meg szeretnék osztani veled.

Barátnőm 5 inszem, és 2 lombik után spontán lett terhes.



Én 6 év várakozás után, egy átjárhatósági vizsgálat után ami amúgy Átjárható volt lettem terhes spontán.


Kitartást. Sosem szabad fel adni.

Én elgondolkodnék a lombikon.

A szomszédomnak 1.re össze jött lombikkal.

Kívánom hogy sikerüljön a baba nektek.

2022. aug. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a sok választ,mindegyik hasznos volt!

Félek a lombiktol,vagy csak besokkaltam az inszemek után. Ott is a sok injekcio , gyogyszer, spray, kúp utáltam az egészet. Pláne hogy szépen értek a petéim,minden ciklusba 3-4 ,mégse jött össze a baba. Az orvosom szerint rossz minöségüek a petesejtjeim,ezért nem sikerült egyik sem. A lombik még több gyogyszer,injekcio, leszivás,beültetés szenvedés. Nem akarom ujra ezt. Pihenek idén még,aztán talán jövöre belevágunk a lombikba. Addig pedig hátha csoda történik! 🙏

2022. aug. 19. 07:23
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

A barátnöméknek 5 terhessége szakadt meg az elsö pár hónapban, megállapították nála, hogy nincs esélye gyerekre.

Ez után egy évvel elmentek nyaralni, hogy kipihenjßek a sok stresszt meg csalódást, terhesen jött vissza és minden gond nélkül kihordta a gyereket.

2022. aug. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt a bajom az inszemmel, hogy ott még annyi mindennek természetes úton kell történnie, olyan kicsi segítséget adnak, hogy végül is nem tudod, hol bukik el a mutatvány.

Nem tudom, hol volt nálam a hiba, már talán sosem tudom meg. Azt sem tudhatjuk inszemnél, egyáltalán volt-e petesejt a tüszőkben, vagy mind üres volt. Elég érettek voltak-e, mikor megrepesztették őket? Találkozott-e valaha a petesejt a spermiummal? Ha találkozott, megtermékenyült-e? Ha megtermékenyült, osztódott-e, ha igen, miért nem sikerült beágyazódnia? Na ez az, amit inszemnél egyszerűen nem tudhatunk, mármint akkor, ha sikertelen mind.

A lombiknál legalább beültetésig tudjuk a dolgokat. Leszíváskor kiderül, mi van a tüszőkben, hány érett belőle, hány termékenyül meg, hány osztódik 3. vagy ideálisabb esetben 5. napig, amíg beültetik. Az 5 napos embrió pedig sokkal jobb esélyekkel indul a siker szempontjából. Átlagosan a teljes leszívott petesejt mennyiség 80%-a termékenyül meg, és annak még mindig csak 30-50%-a jut el 5 napos állapotig. Nekem a 2. sikeres lombiknál a 12 leszívott petesejtből 4 maradt 5. napra, ebből 2 lett beültetve, amiből 1 baba lett. 2 db 5 napos embrióval 50% esély a terhességre a reprodukciós intézet tavalyi statisztikája alapján. Engem ez nagyon motivált. (Az inszemeknek a sikerrátája akkoriban, amikor nekem csinálták, 12% volt...)

2022. aug. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj a csodákkal, hogy soha nem veled/velem/velünk történnek...
2022. aug. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Barátnőmék 6 évig próbálkoztak, megszámlálhatatlan rendellenesség van a szervezetében, PCOS, IR, stb. A férjénél a spermiumokkal is gond volt. Most jutottak el az első lombikig és már a második trimeszterben van.

Másik ismerősök, évekig szenvedtek a babáért, sok év után összejött, viszonylag hamar belekezdtek a második babaprojektbe, hogy ha az is sokáig tartana ne vesztegessék az időt, meglepetésükre azonnal összejött.

2022. aug. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


Az is csoda számba megy ami vele történt.

2022. aug. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!