Jobb oldalon 4 db m, bal oldalon két db domináns tüsző inszemináció előtt?

Figyelt kérdés

Mindegyik kb 18-19mm-es.

Azt mondta a doki, hogy van esély a többes terhességre, de nem olyan nagy. Szerintetek? Csinálták valakinek ilyen sok tüszővel?

Egyébként egészségesek vagyunk, az első babánk korán összejött. peteérés nincs egyedül nálam.



2022. szept. 19. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

A peteérés nem "csak úgy" nincs. Annak oka van, amit egy jó, hozzáértő endokrinológus tud kezelni.

6 tüszővel meg felelősségteljes orvos nem csinál inszemet... 🙄🤨

2022. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Genetikai betegség miatt szó szerint nincs se ciklus se peteérés. A hormonszintjeim a 0-hoz közeliek. Szóval nálam tényleg csak a stimulacio a megoldás.
2022. szept. 19. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Inszeminációnál ennyi tüszővel lefújnák a dolgot normális esetben, az biztos. Nálam már 3 tüszőnél dilemmázott az orvos, de csak azért csinálta mégis, mert előtte már volt pár sikertelen.
2022. szept. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Értelmes doki ennyi tüszőnél lefújja a ciklust.

Láttam már hatos terhességet ilyen akcióból. Én nem szórakoznék vele, az biztos.

2022. szept. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Off: mi az a genetikai betegség? Mi a neve? Nekem sincs peteérésem. Érdekelne. Köszönöm!
2022. szept. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

panhypopituitarismus a hivatalos neve.

Nem hinném hogy akad itt olyan akinek ez a betegsége van. Teljes hormon kiesés: növekedési, pajzsmirigy, nemi hormonok…

Mindent pótolni kell már 3 éves kortól kezdve.

2022. szept. 20. 09:40
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Ha ez a fogantatás szempontjából csak a tüszőérést befolyásolja, akkor nem tudom, 6 tüszővel mennyivel indulsz kisebb esélyekkel, mint egy nem panhypopituitarismusos nő.


Furcsállom az orvos hozzáállását mindenesetre. Mert ha meg 6 tüszővel is "nem olyan nagy" esélyt lát az ikerterhességre, akkor milyenek úgy egyébként az esélyeid a fogantatásra? Miből kalkulálta ki, hogy ebből nagy eséllyel egy ágyazódna be?

Akkor meg felmerülne bennem a kérdés, mi értelme inszeminációval szórakozni, ha 6-ból talán sikerülhet. Így nekem esélyesebbnek tűnik egy lombik, ahol 5 napos blasztociszta transzferrel legalább tényleg jó minőségű embrió kerülne beültetésre, meg ott nem hazárdíroznának többel, mint max 2.

2022. szept. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Gondolom az első két inszem miatt nem tartja veszélyesnek. Ugyanis az elsőnél 6 tüsző volt, a másodiknál 5 db. A másodikból lett egy baba.

Eltelt 2 év, akkor eszembe sem jutott tartani az ikerterhességtől.

Most már 2nél több babának nem örülnék.

2022. szept. 20. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!