Cukorbetegként nehezebb teherbe esni?

Figyelt kérdés

Pár hete voltam laborban és most meg a héten a leletekkel a kontrollon. Azt mondta az orvos, hogy sajnos romlott az állapotom, IR voltam, most meg már úgy tűnik cukorbeteg vagyok. Már van egy lányom, ő simán osszejött, de szeretnénk babát a férjemmel.

Most majd vissza kell mennem 6 hét múlva és megint néznek labort aztán eldönti az orvos, hogy milyen gyógyszert ad. Nagyon felek, hogy így nem lehetek majd terhes. Van olyan aki teherbe esett úgy, hogy gyógyszeres cukorbeteg? Kérjek inkább inzulint ha kell gyogyszer?



2022. okt. 23. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

2-es tipusut ki lehet kezelni. IR-rel vagyok tunetmentes, milyen dietat tartasz? Mar az IR is komoly akadaly lehet, ha tovabb romlott az meg inkabb. Nekem az idoszakos bojt jott be (intermittent fasting 16:8-as verziója), és mellette a magas glikémiás indexű ételek és italok kiiktatása. Az első gyerekünk elsőre összejött, a másodikra 2 évet vártunk, magas volt a prolaktin-szintem és alacsony a progeszteronom, rövid volt emiatt a luteális szakasz.


Az aviva-tornát is ajánlom, én azt is csináltam, de a megfelelő étrend lenne a legfontosabb, minimimum 80%-ban ez számít, a maradék pedig a mozgás, ami egy kicsit tudja segíteni, de teljesen az sem. Cukorbetegként a terhesség ideje alatt is több a kockázat.

2022. okt. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
1-es vagyok, a hormonális problémák, amikről írtam az inzulinrezisztencia eredményeképpen alakultak ki, ezért írtam le.
2022. okt. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így is lehetsz terhes, ne aggódj, csak kontrollálni kell a cukorbetegséget.
2022. okt. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ismerősöm, akinek cukorbetegség miatt nem jött össze sokáig. De ha nálatok ezzel még nincs is gond, én akkor is konzultálnék az orvosommal ezzel kapcsolatban a gyerekvállalás előtt.
2022. okt. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

a h1ac-m jó (5.4) a reggeli cukrom nem jó (7-8 közötti)

A lányommal GDM voltam, előtte /utána IR-es. Legalábbis eddig. Az egyetlen dolog ami változott az a terhesség és hogy azóta nem sportolok.

CH diétát tartok 5 éve. Nincsenek vagy ritkán vannak diéta hibaim, de az ehgyomrim nem tudom sehogy befolyásolni, max ha pótvacsizok pár tizeddel kevesebb.


Mióta tudom, azóta kb biztos vagyok benne, hogy terhesen inzulinos leszek és félek, hogy nem jön össze.


Nyilván beszélek majd az orvosommal csak előtte érdekelt volna pár sorstars is.

2022. okt. 23. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!