Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Túlsúllyal és pajzsmirigy...

Túlsúllyal és pajzsmirigy problémával sikerült valakinek teherbe esni el? Többi lent.

Figyelt kérdés
Esetleg aki túlsúlyos és pajzsmirigy problémái vannak? Nálunk sajna ez van és egy jó ideje hiába próbálkozunk nem sikerül :-( tud valaki esetleg tanácsot adni vagy csak beszélgetni erről a problémáról? Akár priviben és ha nem probléma neked. Köszönöm
2023. febr. 5. 06:36
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Teszel a testsúlyod csökkentéséért, a pm-probléma kezelve van?
2023. febr. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Páromnak van ez a gondja… igen igyekszik tenni és gyógyszert is szed
2023. febr. 5. 08:09
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A párod a nő?
2023. febr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen
2023. febr. 5. 08:15
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Túlsúlyosan és alulműködö pm, pcos és inzulinrezisztenciával estem teherbe váratlanul.

Nem tudom, hogy a párod hány kg.

Én fogytam előtte, kb 10-15kg-ot, szedtem a pcos+ inzulinrezisztencia miatt a metformint, plusz napi 4000E d-vitamint. Inofolicot ittam napi 2 tasakkal, illetve naponta 800 mg E vitamnt szedtem, bioextra márkájút.

Az első ilyen hónapban sikerült a baba.

Én terhesség alatt csak a baba súlyát híztam, szülés után 2 héttel ugyan annyi voltam mint előtte, szóval nagyon nagyon figyelni kell. Nem a legegészségesebb túlsúllyal teherbe esni.

2023. febr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen 3 gyerekem van

Es most derult ki h alapvetoen nem eshettem volna teherbe 🤣

20kg tulsuly es eleg komoly pajzsmirigy problema.


Mar szedek ra bogyot es ezzel megindult a fogyas is. De azert ezt igy 3 gyerek utan megtudni eleg gaz ...

2023. febr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Van túlsúlyom nem is kevés. Igaz, hogy szeretünk enni, de odafigyeltem a karjára és sokat sportoltunk (hosszú ideig heti 4*) még sem igazán sikerült fogyni. Ezután elmentem endokrinológushoz, aki elküldött terheléses cukor és hormonpanel vizsgálatra. Kiderült az inzulin rezisztencia és pajzsmirigy alulműködès. A pajzsmirigy alulműködèsre kaptam gyógyszert az hamar jó is lett. Az inzulin rezisztenciára is gyógyszert szedtem szépen javult. Aztán jött a covid stb. Fogytam valamennyit de nem sokat. Végül 2022. márciusban kezdtünk próbálkozni. Fél év sikertelen próbálkozás után csináltattam újabb labort. A terheléses cukor vizsgálatom tökéletes lett és az összes többi eredményem is. Látszott, hogy van peteérés is. A férjem is volt spermavizsgálaton.(DNS fragmantàciót is néztek). Voltam átjàrhatósàgi vizsgálaton is. Nála is minden rendben. Végül 9 hónap próbàlkozás után sikerült a baba. Sajnos a 8.hèten elvetèltem. De legalább tudjuk, hogy nincs akadálya a teherbeesésnek. Már azon gondolkoztunk, hogy megpróbáljuk az inszemet, de az andrológus és a nőgyógyász is azt mondta, hogy ilyen eredményekkel muszáj sikerülnie, úgyhgoy próbàlkozzunk még egy kicsit.

Ti mióta próbálkoztok? Csak pajzsmirigy problémàja van a párodnak? Más nincs? Van bizonyítottan peteérése? Volt ciklus eleji és végi hormon panel nézve ? Esetleg átjárhatósàgi vizsgálat? Te voltál vizsgálaton?

2023. febr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ir-re vizsgálták?
2023. febr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17%

Ha igyekezne tenni, nem lenne túlsúlyos. Egyes mentegetőzőkkel ellentétben a pajzsmirigy alulműködéssel is simán le lehet fogyni. Kalóriadeficittel, egészséges táplálkozással. Még mozgás sem feltétlen kell hozzá, a fogyás lényegi része a bevitt kalóriamennyiségen múlik. De nyilván az egészséges életmódhoz a mozgás is fontos.


A túlysúly lelki eredetű, a párod túleszi magát helytelen stresszkezelés miatt. Dr Lukács Liza könyveit ajánlom ezek feltárásához.

2023. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolso

Napi 1200kaloria bevitellel hiztam ...

Levittem 1000re es akkor alt meg a hizas de kb eheztem mert ez boven alatta van a normalisnak. Mellette napi 2x20 perc bringazas es heti 2x50 perc edzes.


Mikor kiderult a gond es megkaptam a bogyom onnantol indult el a fogyas, de az ertekeim elszalltak cserebe. Minden leadott kilo azt jelentette h tobb gyogyszer kell.


Ledobtam a gyogyszer most 165cm hez 90 kilo vagyok a sport maradt az etkezes is. Es vegre jol erzem magam. 😁 Nem minden a vekonysag ha kozben szarul vagy !

2023. febr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!