Nem esem teherbe. Cukor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Férjemmel 7 hónapja próbálkozunk babával. Ő 38 éves, én 29. 9 éven keresztül szedtem fogamzásgátló tablettát. Nőgyógyász a tabletta letétele után 3 hónap várakozást javasolt. Ezt be is tartottuk.

Tudom még nem telt el annyira sok idő, tisztában vagyok a statisztikákkal is. De ha gond van, szeretnék minél előbb megoldást.

Voltam cukorterheléses vizsgálaton. Szerintetek ezek az értékek esetleg befolyásolhatják a teherbeesést?


Glükóz éhgyomri - plazma 4.6

Glükóz 60 perc 3.0

Glükóz 120 perc 4.0

Inzulin 7.8

Inzulin 60 perc 17.6

Inzulin 120 perc 19.1

Inzulin rezisztencia homa index 1.61


Áprilisban kaptam időpontot endokrinológushoz.


Myo inozitolt kezdtem szedni.


Mindezek mellett laktózérzékeny vagyok, az nem tudom, hogy az esetleges gyulladás miatt hatással lehet-e rá.


2023. febr. 17. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg, ha minden rendben, akkor is normális, ha egy éven belül jön össze. Viszont én sem akartam húzni az időt, illetve volt gond a ciklusommal ezért már a babatervezès előtt felkerestem egy endokrinológust. Volt pár dolog amit rendbe kellett tenni. És így is a 9.hónapban sikerült csak. 6 hónap után elmentem átjárhatósàgira és a párom is spermavizsgálatra, illetve mindketen újra laborra. A cukrod fura, nem jó ha beesik a 120 perces a kezdő alá, a 60 percesről nem is beszélve. De ez így még baromi kevés. Sok mindent nem írtál. Pajzsmirigyed rendben van? Az is akadályozhatja a teherbeesést. A ciklusod rendben van? Van egyeltalàn peteérésed? Ha még nem volt ilyen vizsgálat, akkor kell kérni ciklus függő hormonpanelt. Én elmennék magánba, biztos nem várnék áprilisig. Ha más is kiderül azt még idő rendbetenni. Ha minden rendben akkor átjárhatósàgit is lehet csinálni. Illetve ami még nagyon fontos , a párod volt spermavizsgálaton?
2023. febr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó lett volna egy 5 pontos terhelés az endo dokik 98%ezzel el fog hajtani. Pedig tuti, hogy a 30 perces inzulinod az egekben van, ha így bezuhan a cukrod.

Én a helyedben felkeresném az endocare rendelőt, az országban ők az egyetlenek akik erre specializálódtak.

2023. febr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigy vizsgálatom nem volt. Egyedül indultam el a cukorterhelésre is, nőgyógyász kiröhögött, hogy majd egy év, de inkább kettő után indítja csak a vizsgálatokat.

A ciklusom szabályos, 24 napra állt be, a vérzés normális. Ultrahangon nem látott semmi elváltozást.

Páromnak még nem volt vizsgálata.


Magánba kaptam áprilisra időpontot 😂 kórházban meg sem próbáltam


Kb mindenki ufónak néz, hogy miért pörgök ezen. Nem erről van szó, de ha gond van, szeretném, ha időben helyre lehetne tenni.

2023. febr. 17. 14:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3# szerintem meg igazad van és jól teszed... baromság, hogy várni kell egy évig. Ha hormon problèmàja van valakinek , azt nem árt rendbe tenni baba nélkül is. Nyilván nem lombikra kell rohanni 7 hónap után, mert lehet, hogy nincs (nagy) gond, viszont ha mégis, akkor felesleges várni a csodára. Oh hát durva, hogy magánban is ilyen sokára kaptál időpontot. Majd akkor az endokrinológus elmondja, hogy milyen vizsgálatok kellenek. Ultrahangon mikor voltàl? Látott domináns tüszőt? Vagy nem középidőben voltál? A 24 napos ciklusra nem mondta, hogy kevés?

Majd a doki biztos elmondja ezt is, de a ciklus függő hormonpanelt általában a 3. És 21.nap környékén csináljàk. De mivel neked rövidebb a ciklusod, valószínűleg máskor kell menned. Az eredményből látható, hogy van e peteérés. Attól, hogy neked megjön minden hónapban pontosan, még nem biztos, hogy peteérésed is van .

(Egyébként számomra döbbenetes és bicskanyitogató egyben, hogy sokan úgy jutnak el egy lombikig is akár, hogy nem voltak rendesen kivizsgálva). Közben a párod is menjen el spermavizsgálatra. Jobbb ha nem az alapot kéri , hanem DNS fragmantàciót is nézzenek. Hiába van sok, ha nem jó minőségűek, mert az is okozhat korai vételèst. Van olyan rendelő, ahová lehet otthonról is vinni a mintát, nem kell a rendelőben produkàlni. Hátha úgy könnyebb.

2023. febr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Nődoki látott peteérést, amikor voltam általános nőgyógyászati szűrésen. Bár azt furcsálltam, hogy azt nem tudta megmondani az épp érik vagy már megtörtént. Ez körülbelül fél 4 hónapja volt. Akkor csinált ultrahangot is, amikor biztosított róla, hogy itt nem lehet PCOS, mert tiszták a petefészkek meg a méhem.

Akkor rákérdeztem a rövid ciklusra. Azt mondta van akinek hosszabb, van akinek rövidebb, majd beáll az.


Közben felhívtam egy másik magánrendelőt, kaptam jövő péntekre időpontot endokrinológushoz. Nagyon rossz, hogy az ember még pénzért is csak pattog vissza az eü falairól.

2023. febr. 17. 17:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A 24 napos ciklus nem feltétlenül jelent gondot, nekem is mindig 23-24 napos, minden hónapban van peteérésem rendesen, csak nyilván kicsit hamarabb, nem a 14.napon, illetve a baba is összejött elsőre szóval egy rövidebb ciklus sem jelent gondot.
2023. febr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!