Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Teherbe lehet esni méhpempő...

Teherbe lehet esni méhpempő segítségével?

Figyelt kérdés
Egy hónappal ezelőtt ki derült hogy PCOS-es vagyok. Nagyon jó endokrinológusom van, kaptam tőle egy gyógyszert (merckformin-t), illetve femibiont kell szednem és próbál segíteni hogy minél hamarabb összejöjjön a bébi. Több mint 1.5 éve próbálkozunk és már kezdem egyre jobban elveszíteni a lelkesedésem. Most rendeltem egy ApiBaby márkájú méhpempőt, mert azt hallottam, hogy több ember esett teherbe a méhpempő szedés elkezdése után nem sokkal. Lehet benne ráció, vagy nem éri meg hinni ilyen “csodaszerekben”? Akinek van tapasztalata ebben a témában nagyon megköszönném ha leírná a saját nézőpontját/tapasztalatát ezzel kapcsolatban!

2023. ápr. 18. 09:55
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem, az endokrinológusod erre azt mondta, hogy jó?? Nem véletlen, hogy felírta a Merckformint. Emellé diéta kell, ha gyereket akarsz.
2023. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
47%
Elvileg használhat, de ez önmagában kevés, inkább a hormonszintek amik mérvadóak, illetve van-e valami mechanikai akadálya a megtermékenyülésnek, illetve van-e szervi probléma, esetleg férfinél nincs érett, célirányos spermium,vagy kevés, rosszul mozgóak. Amúgy párom ette hónapokig, semmi hatása nem volt nála.
2023. ápr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
0%
Nezz utana mehpempo helyett inkabb a hormontornaknak, aviva torna, ayres (asszem igy hivjak), termekenysegi joga. Az aviva torna egy nagyon eros hatasu torna, figyelni kell mellette a hormonjaid, mert akar rovid ido alatt teljesen rendbe tud tenni, es akkor el kell hagyni nyilvan a gyogyszert. Oktatotol erdemes megtanulni, mert egy bizonyos modon vegezve artani is lehet vele, de ha jol hasznalod nagyon durvan hatekony.
2023. ápr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
43%

A Merckformin igaz hogy cukor gyógyszer, de az inzulinháztartást is szabályozza, ami által jól fog működni a petefészek. Jó inzulin-jó petefészek működés-peteérés.

A diéta és a mozgás alap a Merckformin mellett.

Fb-on több csoport van, lépj be és tájékozódj, mert van mit úgy látom.

2023. ápr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
Ciklusod milyen rendszeres??
2023. ápr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
82%
Pajzsmirigyeddel mi a helyzet? Ugyani a PCOS nagyon sokszor az alulműködés miatt alakul ki.
2023. ápr. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
77%
Na igen, pajzsmirigy, normális prolaktin szint is kell hozzá.
2023. ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 A kérdező kommentje:

Uh..koszonom szepen a válaszokat!!!!

Cikluson napra pontos amióta az eszemet tudom, pajzsmirigyemmel minden oké azzal is voltam már uh-n vérvétel is jó volt

2023. ápr. 18. 21:10
 29/65 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után mondjuk kíváncsi lennék a TSH, ft4, aTPO-ertekekre, illetve a prolaktinra, mert azoknál is van egy referencia-tartomány, ami neked most nem releváns.
2023. ápr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 A kérdező kommentje:

FSH (Lutealis fázisban voltam): ref érték: 1.79-5.12

Nekem: 7.42 (picit lett csak magas elvileg nem vészes)

FT4 ref érték: 7.86-14.41

Nekem: 11.2

TPO: nincs a leleten, az nem lett nézve

2023. ápr. 18. 21:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!