Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Súlyos szorongás gátolhatja e...

Súlyos szorongás gátolhatja e a teherbeesést?

Figyelt kérdés
Vagy nincs összefüggés?

2023. júl. 6. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Nincs összefüggés. Súlyosabb mentális betegek is simán teherbeesnek.

Viszont saját magad érdekében érdemes a szorongást kezelni, mert a várandósság, majd a gyereknevelés bőven ad impulzust a szorongásra.

2023. júl. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
95%
Menj el szakemberhez! Ez egy nagyon fontos dolog! Minden jót kívánok a jövőben és hajrá!:))
2023. júl. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, összefügghet, mert a folyamatos szorongás és stressz kihat a hormonokra is, pl. a prolaktinszintet feltolja, ami gátolhatja a teherbeesést. Egyes cikkek szerint viszont károsabb, ha azon szorongunk, hogy nehogy szorongjunk. Egy jó pszichológus mindenképp jól jöhet, illetve nyugtató gyógynövények, relaxálás, megfelelő alvásmennyiség.


Kedves első, nincs sok értelme összehasonlítgatni, hogy súlyos mentális betegek is teherbeesnek, mert ez mind egyénfüggő, mindenki szervezete más, máshogyan érzékeny. Van, aki kórosan túlsúlyosan, vagy mindenféle hormonális eltérésekkel, vagy cukorbetegen, vagy totál egészségtelenül étkezve, stb. is teherbeesik minden nehézség nélkül, míg másnál egy apróbb problémára is érzékenyen reagál a szervezet és nehezített lesz a teherbeesés.

Kedves kérdező, ha súlyosan szorongsz, mindenképp keress segítséget, ez teherbeesési tervektől függetlenül is fontos lenne.

2023. júl. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

#3

Én viszont csak példának írtam azt, egyébként a friss kutatások szerint semmi összefüggés nincs a meddőség és a lelki állapot között.

Ma is szeretik azt mondani okosan, hogy "ne görcsölj rá, mert azért nem sikerül", valójában a sikertelenség hozza az ezzel járó stresszt, nem fordítva.

2023. júl. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"friss kutatások szerint semmi összefüggés nincs a meddőség és a lelki állapot között" - igen, én is olvastam, viszont az tény, hogy a folyamatos szorongás kihat a hormonokra, a hormonok pedig elég fontos szerepet játszanak a teherbeesésben és a terhesség megtartásában. Ha viszont sokáig nem jön össze, nyilván még rosszabb lelkiallapotba kerülsz, szorongva, depressziósan, magas prolaktinnal pl. a libidód is a béka feneke alá kerül, aztán amiatt is szorongsz, hogy nem is vagytok eleget együtt, stb. Ebben egyetértek. Ez egy ilyen ördögi kör.


"Ma is szeretik azt mondani okosan, hogy "ne görcsölj rá, mert azért nem sikerül", valójában a sikertelenség hozza az ezzel járó stresszt, nem fordítva."


Ezzel részben egyetértek, viszont sajnos pont ezért egy ördögi kör az egész.

Az meg megint más kérdés, hogy jobb lenne, ha a mindenféle okos emberek nem szakértenék meg, hogy a másik miért nem esik teherbe, ezzel is csak mélyebbre rugdosva a lelkiállapotát. :X

2023. júl. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nyilván nem csak emiatti szorongásról lehet szó, a kérdező talan alapjáraton szorongó alkat, azért írtam, hogy teherbeesési szándéktól fügegtlenül is hasznos lenne ezzel kezdeni valamit, pl. elmenni pszichológushoz, vagy relaxációs technikákat elsajátítani, stb.
2023. júl. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik legstresszesebb időszakomban jött össze 3,5 év után. (igaz kémiai volt, nem maradt meg).
2023. júl. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is hatással van a hormon háztartásra a stressz, szorongás negatív értelemben.

7: valószínűleg azért lett kémiai terhesség. Ha sikerül is teherbe esni, nagy a valószínűség, hogy vetélés lesz a vége.

2023. júl. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom... Én súlyos depressziós és szorongással voltam pszichiátrián. Mivel 5 féle nyugtatót szedtem és a nőgyógyászom ezt nem vette figyelembe olyan fogamzásgátlót írt ki amit kiütt valamelyik. 2 hónapig szexeltünk óvszer nélkül egyből terhes lettem ebben a két hónapban. Annak ellenére hogy szorongtam, ha kártyával fizettem remegett a kezem a boltban olyan rosszul voltam, ha buszon ültem remegett a lában, a munkahelyen a hangom... Szóval szerintem lehet.

Amúgy egy teljesen egészséges kisfiúnk születt pedig még xanaxot is lettelem, cigit, kávét az első trimeszterben és sokszor a falat vertem, le akartam kaparni a bőröm, le akartam vágni az ujjaim, ordítottam, nem aludtam szinte semmit, sőt halucináltam és a kórházat is megjártam folyamatos hányás miatt (elvonási tünetek).

Születése óta nem kerültem vissza sőt ez az egész valahogy megszűnt, egy nyugodt depresszió és szorongás nélküli ember lettem. Egyedül a szülés utolsó szakaszában szorongtam. Szóval lehet sőt jót is tehet a baba egy ilyen embernek (attól függ persze miért alakultak ki nála a szarok).

2023. júl. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Depresszióval *
2023. júl. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!