Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Sport inszemináció/lombik alatt?

Sport inszemináció/lombik alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Heti 4-5 alkalommal sportolok, edzőtermi edzéseket végzek és futok.

Hamarosan inszeminációval kezdünk, de lehet lombikoznunk is kell.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi: azok, akik ezen beavatkozások előtt is rendszeresen sportoltak, hogyan befolyásolta a stimuláció az edzéseket? :)

Nagyon köszönöm, ha megírnod a tapasztalatod!



2023. aug. 9. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki másképp reagál a hormonokra, nehéz megmondani, hogy a te szervezted hogyan fog, mennyire fog megviselni. Viszont ennyire intenzív edzés nem ajánlott a beültetés/beágyazódás idején (és hát inszem, de főleg lombik esetén még óvatosabbak az első trimeszter kapcsán is, bár ugye elméletileg utána már normál terhességként kezelhető). A futás pl. kifejezetten nem ajánlott, a bicikliről is letiltottak és az edzőtermi mozdulatok között is lehet, amik nagyon nem ajánlottak (pl. ismétlődő törzscsavarással járó gyakorlat, guggolások, rázkódással járó gyakorlatok, pl. lépcsőzés stb.) - magad állítottad össze a gyakorlataidat vagy van edződ, olyan, akinek van kifejezetten terhesekre vonatkozó edzői képesítése/gyakorlata? Javasolnék egy ilyen szakembert. Orvosa válogatja amúgy, de ők inkább túl-óvnak, nyilván, ha elvetélsz senki nem fogja tudni megmondani, hogy a futástól volt vagy sem, lombik esetén már azért mindenki óvatosabb.
2023. aug. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is inszemre megyünk. Nekem azt mondta a doki hogy mindent ugyanúgy kell mintha sima együttlét lenne. Nem kell pihenni stb… és nálam a sport nagyon fontos mert ir es vagyok. Szóval én úgy gondoltam hogy folytatom a heti két spinninget és 1 személyi edzést.
2023. aug. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lombik alatt biztosan nem jó erőltetni. Stimulációkor - jobb esetben - pukkadásig lesznek a petefészkeid tüszőkkel, amivel nem lehet ugrálni. Ez egy drága, megterhelő kezelés, amit nem érdemes reszkírozni.


Az inszemináció más. Az kvázi ugyanaz, mint egy normál fogantatás, csak egy picit rásegítenek. Lehet csak az 5 sikertelen inszemem mondatja velem, de ott nincs nagy tét.


A lombik előtt heti 6 nap edzettem. A smtimulációkor egyre csökkentettem az intenzitást, majd abbahagytam. Leszívás után előjött a túlstimuláció, szarul voltam a progeszterontól, majd újra túlstimuláció - már a terhesség miatt. Örültem, hogy élek. Ez van.

2023. aug. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Inszem alatt bármit lehet, bár én személy szerint a beágyazódás környékén leállnék a sporttal a tesztig (kB 1,5 hétre)


Lombiknál a stimuláció alatt lehet mozogni (én 3 nappal leszívás előtt még egyetemi sport alkalmassági vizsgán voltam, futottam, bukfenceztem, természetesen orvos jóváhagyásával) A tüszők kiszabadulása hormonálisan szabályozott, nem lehet őket mozgással "kidurrantani".

Ettől függetlenül én tüszőrepesztő után abbahagynám a sportot.

Leszívás után meg 2-3 napig örülsz ha a szomszéd kisboltig eltudsz menni, legalábbis nekem az is kihívás volt. Utána tesztig már semmi megeröltető mozgás.

2023. aug. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"A tüszők kiszabadulása hormonálisan szabályozott, nem lehet őket mozgással "kidurrantani"."


Én inkább attól tartanék, hogy mivel ilyenkor a petefészek többszörösére nő, hisz abnormálisan sok tüsző van benne, sérülékenyebb is. Lehet csak laikus hülyeség ez a részemről. Meg aztán úgy feszült, hogy tényleg nem bírtam volna mozogni vele.

2023. aug. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó összefoglaló: [link]


"A tüszők kiszabadulása hormonálisan szabályozott, nem lehet őket mozgással "kidurrantani"."


Ennek ellenére kifejezetten nem javasolták a rázkódással járó mozgásformáktól a repesztés előtti napokban, nekem az utolsó UH-n mondták, ha jól emlékszem ez csüt volt és szombat este kellett beadnom a repesztőt (bicikli, lépcsőzés, túra, ugrálás, futás, ezeket hanyagoljam, ezt mondták). Én viszonylag jól viseltem, de azért feszültem, puffadtam + nekem a melleim nagyon feszültek, nem is kívántam a mozgást egyáltalán. 1-es voltam.

2023. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, nekem pár nappal leszívás előtt is mar annyira feszültek a petefészkeim, hogy nem nagyon tudtam mozogni, mert nem esett jól, hiába szoktam egyébként rendszeresen sportolni. Leszivas napján meg utána kb két napig csak feküdtem, pihiztem, a beültetés napján meg utána két napig pedig kifejezetten tilos volt az ugrálás. Normális esetben egy nagyon aktív ember vagyok, de abban a kb két hétben max egy kis nyujtasra, bemelegitesre, egyszerű rövid kis tornára futotta. Nekem lombik vt, az inszemnél nem tudom hogy működik.
2023. aug. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!