Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Második inszeminációra készülü...

Második inszeminációra készülünk 3 év próbálkozás után. Másfél éve kiderült, hogy magas a prolaktinom, azóta kezelve van, de így se jön össze sajnos.?

Figyelt kérdés

Minden más vizsgálat megvolt és rendben van:

Teljes hormon, átjárhatósági vizsgálat, STD, Spermakép + DNSfrag., véralvadási zavar vérkép, ciklusmonitorozás (van tüsző érés és repedés is spontán).


Volt valaki hasonló helyzetben? Állami központban nyilván csak akkor csinálnak plusz vizsgálatot ha nagyon muszáj, de én szívesen megcsinálnám magánba is, csak nincs már ötletem mit lehetne nézetni.


Volt akinek ismeretlen oku meddőség mellett inszem segített?



2023. aug. 11. 09:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Nekem az inszem nem segített. Csak a lombik. Abból is a második.
2023. aug. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az istenhegyi diagnosztikának van elég jó meddőségi kivizsgálása. Ha nem gond a pénz, jelentkezzetek be egy konzultációra az eddigi leleteitekkel együtt.

De pl. akár egy mióma is okozhatja a meddőséget, mert nem tud beágyazódni az embrió, ez viszont ultrahangon nem mindig látszik, speciális vizsgálat kell.

2023. aug. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Prolactin mellett lett nézve pajzsmirigyed is?

Általában pm alulműködés okozza a magas prolactint, így nem elég csak az egyiket kezelni.

2023. aug. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, lett nézve az is, minden ok. Illetve cukorterhelés is volt, az is rendben.
2023. aug. 11. 10:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ennyi idő után már ajánlotta az orvos a diagnosztikus laparoszkópiát méhtükrözéssel együtt, hátha mégis van valami szervi probléma, ami nem látszik az ultrahangon. Pl egy endometriózis is tud sajnos tünetmentes lenni.

De egy 3D méhultrahang is hasznos lehet első körben és az mégsem rögtön műtét.


Illetve még immunológiai irányba lehet vizsgálódni,de azok elég költségesek, lehet előtte egy lombikot megpróbálnék.

2023. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5 éve volt nyílt hasi műtétem, ott le van írva, hogy nincs (vagyis akkor nem volt) endometriozis, illetve külsőre minden szerv ép. De egy méhtûkrözésre próbálok időpontot szerezni :)
2023. aug. 11. 17:49
 7/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,megkerdezhetem milyen magas volt a prolaktinod.? Nekem sem jon ossze a baba emiatt… :( mar 2 éve
2023. aug. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7es:


1500 körül volt..neked volt bármi más gond? Ami még kiderult nekem útközben, hogy volt ureaplasma fertőzésem illetve a D vitamin alacsony volt. Ezekre azt mondták, hogy akár okozhat gondot

2023. aug. 18. 15:03
 9/14 anonim ***** válasza:
1560 nekem a prolaktin. :( az orvos azt monta menjek ezzel endokrinologushoz mert ö nemtud velem mit kezdeni. Tehat most igy vagyok hogy sehogy
2023. aug. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es, 1360 volt a prolaktinom, abban a hónapban amikor elkezdtem rá szedni a bromocriptint megfogant a kisfiam, aki már itt fekszik mellettem. Fel a fejjel🥰 Endokrinológus, mindenképp😁😁
2023. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!