Nem akarok már gyermeket, tényleg önzö lennék emiatt?

Figyelt kérdés

Az elözö házasságomból van már egy 10 éves lányom. A mostani férjemmel 6 éve vagyunk együtt.

Mikor összeházasodtunk nagyon vágytunk gyerekre,neki még nincs, ez minden vágya. Bele is vágtunk,de hamar kiderült,hogy valami baj van. Korai petefészek kimerülés a diagnózisom. Túl vagyunk 5 inszemen, 1 lombikon,az elmult 3 év alatt. Ráment az egész életünk,a karrierem is feladtam emiatt. Csak ennek éltünk. Orvosok, mütétek, gyógyszerek, beavatkozások stb.

De nincs esély a babára,sehogy. És én már nem is szeretnék gyermeket. Ezt közöltem ma a férjemmel, aki emiatt nagyon megharagudott s azt mondta önzö vagyok,nagyon összevesztūnk.

Nem tudom hogyan tovább.

Segítsetek!

36 N



jan. 14. 15:30
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%
De ha egyszer nem lehet, akkor nem tudom, mi miatt rágott be a férjed. Amiatt nehogy mar rád haragudjon, hogy fizikai okból nem sikerült a baba. Ha nem erik petesejt, mert nincs már, akkor ez ennyi. Fel nem foghatom, miért teged hobáztat emiatt.
jan. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 babyboom567 ***** válasza:
94%
A férjed szerint mit tehetnél még?Mert szerintem mindent megtettél, ez már nem egy eldöntendő kérdés.Nem lehet és kész.
jan. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, hogy egy kicsit szerencsétlenül fogalmaztál. A sok hercehurca, kilátástalanság miatt elment a kedved az egésztől. Valahol szeretnél babát, de úgy érzed, ennyit már nem ér meg. Ez nem az az eset, mikor valaki évekig hitegeti a párját, aztán a végén kiböki, hogy ja bocs mégse. Te akartál volna, csak nem mindenáron. Elég sok extrát meg is tettél a babáért, de többet már nem akarsz. Gondolom ha most valami csoda folytán spontán besikerülne, akkor örülnél neki te is.


Aztán hogy ezt a sikertelenséget elbírja-e a kapcsolatotok, azt nem lehet most még megmondani. Azért a férjed is lehet, hogy idővel, higgadt fejjel átgondolva a dolgokat másképp fog tekinteni erre az egészre.

jan. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nem vagy önző főleg hogy ennyi mindenen végig mentél, műtétek, vizsgálatok stb... és teljesen megértem hogy már belefáradtál és elment minden kedved a gyerekvállalástól.

A férjedet is megértem abból a szempontból hogy ennyi mindenen végig mentél, és melletted állt és közölted vele hogy már elengeded ezt a témát, gondolom ezen kapta fel a vizet hogy mennyi mindent beáldoztatok, meg minden és egyszer csak közölted hogy ennyi volt. Megértem őt is, de azért az erős kijelentés volt hogy önző vagy, mert ez nem az, nem önzőség. A férjednek is ezt kellene tudomásul vennie hogy azért nem könnyű állandóan orvosokhoz rohangálni meg műtéteken átesni, szedni a gyógyszereket kitudja milyen mellékhatásokat elviselni még mellette.

Aztán ott a 10 éves kislányod, Őt is még fel kell nevelni.

Szóval a férjed azért lehetne megértőbb. Értem hogy rosszul esett ez neki, de azért én bízom abban hogy lehiggad idővel és belátja hogy lehet így lesz a legjobb.


Megértem hogy szeretne saját gyereket, de azért megérthetné hogy mi a helyzet.


Szerintem várj egy pár napot, hagyd hogy kitombolja magát, feldolgozza magában a dolgokat mert nyilván most neki is ezt át kell gondolnia bőven, aztán beszéljétek meg higgadtan a többit.

jan. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
69%

Dehogy vagy önző emiatt. Én a lombikot se erőltettem volna, de te mindent megtettél, amit tudtál.

Még az örökbefogadás is lehet egy út, de azt a férfiak gyakrabban utasítják el mint a nők.

jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
77%
Végtelenül sajnálom, hogy ezekszerint a férjed nem érzi át mekkora küzdelem és őszintén mennyi macera, mondhatni szenvedés ez egy nőnek, neked, akit elvileg szeret. Szerintem érthető, ha el akarod engedni, viszont ő is érthető, hogy kiborul ezen, hiszen vágya volt a saját gyermek. Most ahogy te válaszút előtt állsz, ő is. Veled így, vagy keres olyat, akitől még lehet... Nem egyszerű ez egyikőtöknek sem, de szerintem egyikőtök sem önző a helyzetben.
jan. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 NTBS ***** válasza:
91%
Ez egy nagyon nehéz kérdés. Gyermektelen férfiként a férjedet is értem egy kicsit.
jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit kellene még csinálni? A váláson kívül. Eddig is sokat megtettél.
jan. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vagy önző, te mindent megpróbáltál.
jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"Még az örökbefogadás is lehet egy út, "

Ha opció lenne ez a pasinak, akkor eleve beérte volna a "hozott" gyerekkel. Elméletben már őt is 6 éve neveli, kicsit a magáénak érezhetné.

jan. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!