Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Egy éve szeretnénk babát a...

Egy éve szeretnénk babát a párommal és voltam egy vérvételen amit a doki kért rá tudnátok nézni az eredményemre? Szeretném a véleményeteket kérni Csatolom a linket

Figyelt kérdés

[link]


[link]



máj. 13. 14:43
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
68%
Elnézést, azt már nem is figyeltem.
máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
68%

Azért tényleg nem kell azt írni, hogy "nagy gond" van a pajzsmirigyével. Nekem 1300 feletti (mérni se tudják olyan magas) az anti-tpo-m, és 5,55-ös TSH-val kezdtem, 25 mikrogramm, azaz a legkisebb tabletta fele elég volt, hogy beálljon.

Most szülés után 42 a TSH-m 75 mikrogramm gyógyszer melett. Nem maradt ki a tizedes vessző, tényleg 42. Na ez már tényleg vacak pajzsmirigy, de nem érzek belőle semmit.

máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
76%
Biztos hogy érzel belőle, csak mivel a pm alulműködés tünetei bagatell dolgok, amikre általában legyintünk, vagy már évek/évtizedek óta az élet részei, így fel sem tűnik.
máj. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:
Tudtok mondani tüneteket amik pl nektek is voltak? 😊
máj. 18. 09:38
 15/55 anonim ***** válasza:
Nekem a fáradtság volt a tünet. Sokszor munka után annyira kimerült voltam hogy borzalom. Nem is gondoltam h ez valaminek a jele lehet. Aztán mikor megkaptam a gyógyszert elmúlt. Innen tudom h tuti attól volt
máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:

Nekem az endokrinológusom mindig azt mondja, hogy nem laborértéket kell kezelni, hanem tüneteket. Így ő mindig felsorolt kb 15 tünetet:

Bőrszárazság, izzadékonyság, hideg végtagok, fázósság, ingerlékenység, gombóc érzés a torokban, hevesebb szívdobogás, fáradékonyság, rendszertelen menzesz - ezek jutnak eszembe.

máj. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:
Huhh hát most hogy így ezeket leírtátok nekem több is van…csak eddig nem tulajdonítottam nekik nagy figyelmet 😕
máj. 18. 11:44
 18/55 anonim ***** válasza:

9.6 THS -val én mindig lehangolt voltam, és fáradt, ahogy előttem is írtak. Már anyukám is megjegyezte, hogy ez így nem oke.

Hajhullás is járt mellé.

máj. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:

Szia kérdező! Nekem fáradtság, hajhullás, feledékenység volt a tünet, meg az, hogy 1 éve próbálkoztunk hiába. Illetve hónapról-hónapra csökkenő ciklusnapok, 27, 26, majd 25, 24 napos ciklusok.


Meddőségibe mentünk, ott elküldtek egy olyan vérvételre, amit te is linkeltél. Hasonló volt, mint neked, ATPO és TSH volt magas. Azaz szubklinikailag volt magas a TSH, tehát referencián belül volt, de teherbe eséshez 2.5 alatt érdemes lennie. Teherbe lehet esni 2.5 felett is, többen is írták itt más kérdés alatt kommentben, hogy nekik sikerült, de a többségnek nem sikerül, főleg, ha magas mellette az ATPO stb.


Endokrinológus engem elküldött pajzsmirigy ultrahangra, erre te is számíts, ilyen értékekkel. Nem fáj, semmi ilyesmi, pár perc az egész.


Aztán kaptam gyógyszert, pajzsmirigy hormont, meg szerves szelént kell szednem, pajzsmirigy érintettség miatt az kötelező. De te nehogy most elkezd szedni a szelént, jó? :D Nem mindegy, mennyit, milyet, majd a dokid megmondja, ha kell.


Mikor mész vissza amúgy az orvoshoz kérdező? Kielemezni az eredményeket.


Tudom, hogy a várakozás nem kellemes, nekem a ciklus vérvételek novemberben voltak a meddőségi központban. Január volt, mire endokrinológus kielemezte, gondolhatod, milyen volt kivárni :D

máj. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:

20-22. napi vérvételre mikor mész? Ha jól sejtem, jövő héten, mert 9-én voltál az első vérvételen, 4. napon, lassan esedékes akkor a következő vérvétel is.


Dokihoz mikor kell visszamenned megnézni az eredményeidet?

máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!