Lassan 2 hónapja szedek meforált pcos-re, babát szeretnénk. Nem jön 1 éve már. Június 1-én volt utoljára menzim, azóta semmi, teszt negatív. Mitől vannak ezek a tünetek? Többi lent.

Figyelt kérdés
De kb 2 hete minden nap görcsölök, hol jobban, hol kevésbé. Bár nem egész nap. És fel is vagyok puffadva. Járt már így valaki? Mitől?Sosem volt rendszeres menzim,kb 4 havonta 1.Dokihoz csak jövő hét kedden tudok menni.Mikorra állhat be a menzim normálisra? Vagy baba kinek mikor sikerült meforállal?

2012. júl. 19. 12:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Diétázol is? Az is nagyon fontos!!! Én 4, lassan 5 hónapja szedek Merckformint, és még nem állt be a ciklusom. Baba még sehol:(
2012. júl. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szia. Igen diétázom is,és mellette mozgok.De semmi változás..
2012. júl. 19. 12:33
 3/18 anonim ***** válasza:

huuu, eleg elkeserito amiket irtok :(

en multhet ota szedem a merckformint, ciklusom februar ota lett rendszertelen, azelott soha semmi baj nem volt, sot van mar egy lanyom is, epp elkezdtunk probalkozni a tesoval amikor kiderult a pco. mondjuk nekem legkesobb 2 honapon belul megjott, ugy volt, hogy februar utan aprilisban 58 napra, aprilis utan juniusban 40valahanynapra, majd junius utan juliusban 22 napra. tehat meg igy se olyan irdatlan hosszuak a ciklusaim (mondjuk epp idoben "kaptuk el" a pco-t), de pé-m valszeg nincs, vagy ha van, akkor keson. en is dietazom, de mikor kiderult, es meg nem szedtem gyogyszert mar akkor elkezdtem (szerintem ennek "koszonheto" mar a 22 napos ciklus).

en azt remeltem hogy a merck legalabb beallitja a ciklusomat minel hamarabb, de eszerint meg nektek sem sikerult :'(

gondolom ti is IR-rel szenvedtek, megkerdezhetem mennyire komoly, esetleg megmutatatok a gyogyszer elotti es ha van mar gyogyszer utani eredmenyeket? en mindjart belinekem, nekem meg csak gyogyszer elotti van, majd 2 honap mulva lesz kontroll kb. jah, a tobbi hormonom renden van.

2012. júl. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

ez az en eredmenyem amire a gyogyszert kapom, erre azt mondta a doki, hogy kozepes foku IR.


cukor 0 perces: 5,8

inzulin 0 perces: 10,3


cukor 60 perces: 8,6

inzulin 60 perces: 57,9


cukor 120 perces: 4,7

inzulin 120 perces: 7,4

2012. júl. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
vércukor: 4.2 vércukor '120 : 3.9 inzulin: 11.7 inzulin '120: 46.8mU/L tesztoszteron: 121.4ng/dl Fsh:6.1mIU/ML LH: 22.3 TSH:3.38 Hát az enyémek ilyenek. Meforálon kívül semmit sem kaptam. De valakinek már 1 hónap szedés után rendez mindent. :(
2012. júl. 19. 13:06
 6/18 anonim ***** válasza:

Lányok, nekem is PCOm van, és nekem 11 hónap gyógyszerszedés után sikerült.Merckformin, diéta és mozgás. Nekem 17-22 napos ciklusaim voltak. De van akinek hamarabb is összejön. Sajnos elvesztettük, de a reményt nem adjuk fel!

Kedves kérdező, én még a TSH-d is magasnak tartom, a referenciába ugyan benne van az érték, de a babához 1-2 között kell lennie.

2012. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
igen, az a tsh sok a babasodashoz, mindenkeppen beszelj az endokrinologussal, mert erre is kell gyogyszer, ez nem javul magatol, lehet hogy eddig is ez volt a gond, ezert nem rendezodott a ciklus, es jott a baba
2012. júl. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen tudom hogy magas,de az endos doki nem akar felírni rá semmit. :(Mert azt mondta,hogy ha szedem a meforált,attól majd rendbejövök,leviszi az inzulinomat,elmúlnak a ciszták,és rendbe jön a pajzsmirigyem is. :(
2012. júl. 20. 10:43
 9/18 anonim ***** válasza:
hat akkor ideje lesz endokrinologust valtanod, erre ugyanis kell gyogyszer, ez egy kulon "betegseg" az IR mellett, ami nem fog rendbejonni a met-tol. az en endodokim is azt mondta, hogy meg szerencse hogy nincs mas bajom, pl a tsh-val, vagy prolaktinnal, mert ezek mindenkepp kulon gyogyszereket igenyelnenek. de pl a 2,1-es tesztoszteronomat mar magasnak talalta, hiaba 2,6 a hatar noknel, na de erre mar azt mondta, hogy a pco "mellekhatasa", nem egy kulon probelma, ez pl valoban lentebb fog menni a merck-tol amit szedek. vagy pl az lh-fsh arany ami meg rendbe jon a gyogyszertol, de a pajzsmirigy problema tenyleg mas, arra mindenkepp kell gyogyszer!
2012. júl. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát megpróbálok másikat keresni. Bár elég hosszú idő mire bejutottam ehhez is.Decemberbe kaptam beutalót,és csak áprilisban tudott fogadni.Így is azt mondta először,hogy nem nagyon tud mit csinálni velem,mert vékony vagyok,ha kövér lennék mondaná,hogy fogyjak le,és rendeződne minden. :( Nem tudom,mért nem veszik komolyan az embert. :( Már 1 éve szeretnénk babát,de még peteérésem sincs,menzim is kb 4 havonta magától.. :(
2012. júl. 20. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!