Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olyan ételeket fel tudnátok...

Olyan ételeket fel tudnátok sorolni, amik szénhidrát szegények, finomak (persze ez egy relatív fogalom), és lehetőleg laktatóak?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, várom a finomságokat,jöhet nass,ebéd,reggeli,vacsora mindenféle szénhidrát szegény étel.(zöldség,gyümölcs,hús saláták stb.)

2013. nov. 27. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
A zöldség, gyümölcs, és saláta, gyakorlatilag szénhidrátból áll! Döntsd el mit akarsz!
2013. nov. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%
2013. nov. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

Nos ..ami CH-ban szegény, az sosem lesz igazán laktató étel,a szénhidrát megvonása éhség érzettet fog okozni előbb utóbb .

Ez saját tapasztalat.

De hogy a kérdésre válaszoljak:


Vajon párolt zöldségek(brokoli,karfiol répa,paprika paradicsom. stb stb PLUSZ sovány fehér hús(-ok),pl csirkemell, ,aztán minden féle HAL fajta,és a gomba félék.

2013. nov. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

#3: Az én tapasztalataim ezzel ellentétesek, szénhidrátdúsan sokkal több evés mellett is éhes tudok maradni, a zsír viszont remekül laktat. Gondolom, részben emberfüggő, ki mivel lakik jól, csak az inzulinválaszt tekintve a szénhidrátnak kevésbé kellene laktatnia, de nem mindegy, milyen szénhidrátról van szó.


Zsírral megkent magkenyér pl. uborkával, azt ki lehet hozni ketogén napra is alkalmasnak, pedig ott nem kispályás a szénhidrátszegénység. A diós vaj is ilyen. Ezek még az én életemben is a legextrémebbek, de sosem vagyok képes nem jóllakni velük (OK, a diós vaj csak desszert, ritkán nyomok belőle be sokat, ahhoz utazás kell más étel nélkül), továbbá szerintem roppant finomak.


Persze fehérjére is lehet alapozni. Rántotta, akár belesütött húsfélével (egyesek szalonnázzák, én majdnem vega vagyok, én hagymával szeretem, de ott vigyázni kell a szénhidráttal, ha nagyon alacsony a limit) teljesen jó, s persze ott vannak a húsok, szolidabb zöldségkörettel, pl. kis karfiolpürével...


A morzsókát is szeretem, már a tojásból és némi olajos magból álló verziót, ami serpenyőben sül és töretik össze. Poénos és gyors étel, bár ha ő maga az étel s nem levesbetét, akkor nem árt hozzá valami. A kedvencem nem szénhidrátszegény (csokiszósz, ami csak mézzel finom szerintem), de ehető sósan, reszelt sajttal is...

2013. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd át alaposan, a különböző ételféleségek ch-tartalmát, és majd döntsd el, melyikre éhezel. Nézd meg a "Készételek" kategóriát is.


A húsok közül gyakorlatilag (ha megnézed) a belsőségeknek a ch-tartalma 0, azaz nulla, így:

- nyugodtan eheztsz resztelt májat, rántott májat

- zúza-pörkölt (imádom!)

- pacal!!!!!!! (= fejedelmi kaja!)


azon kívül a halak és a baromfi (lehetőleg bőr nélkül), és a többi kaja között is elvétve lehet találni viszonylag alacsony ch-tartalmú kajákat.

2013. nov. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az első 0 %-os vagyok.

A pontosság kedvéért, megerősítem, hogy a zöldségek, és a gyümölcsök, (az értelmezhetetlen fehérje mennyiség, és a jelentéktelen mennyiségű zsiradékok mellett)

kizárólag szénhidrátot tartalmaznak ...

mert ugyan mit tartalmaznának? (kivéve olajos magvak)


Szerintetek miből van?

Miből áll?

Konkrét választ várok!


Mutassatok valami ilyen jellegű, forrást:

[link]


, ami nem nekem ad igazat.

Vagy bármilyet, mindegy, csak valaki támassza alá az állítását, valamilyen forrással.


[link]


Mennyit linkeljek?


Várom a ti bizonyítékotokat, ami az ellenkezőjét bizonyítja!


[link]



Van még bőven... :)

2013. nov. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A kérdés az volt,hogy szénhidrát szegény ételeket kérnék felsorolni,nem szénhidrát menteseket,mivel tudom,hogy elég durva éhséget okoz,ha nem eszem szénhidrátot.
2013. nov. 28. 16:31
 8/15 anonim ***** válasza:
De az zöldség, gyümölcs, pont nem szénhidrát szegény, mert gyakorlatilag abból áll!
2013. nov. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azért mégsem olyan,mintha tészta levest kenyérrel,utána spagettit ennék,desszertnek pedig torta.
2013. nov. 28. 17:12
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem olyan, de nem azért, mert kevesebb lenne benne a szénhidrát, hanem mert összetettebb.

Tehát távolról sem lehet szénhidrátszegénynek nevezni.


Továbbra is várom a lepontozók érveit.

Túl nagy a csend!

Ez a döbbenet csendje, mikor valaki ráeszmél az ostobaságára! :)

2013. nov. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!